niki-chan niki-chan komentáře u knih

Hra o trůny – omalovánky Hra o trůny – omalovánky George R. R. Martin

Ilustrace s texty se mi moc líbí, dávají velký prostor pro fantazii a navíc jsou skvělým doplňkem ke knižní i seriálové podobě.

25.01.2017 4 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Velmi krásná novela, i když s dost drsným koncem. Krásné vylíčení přírody i charakter postav a jejich pohnutky. Začetla jsem se tak, že jsem ji musela během jednoho dočíst, jinak bych asi v klidu nemohla spát

25.01.2017 4 z 5

William Wallace: Statečné srdce William Wallace: Statečné srdce Jack Whyte

Z knihy jsem dosti těžce zklamaná. Ze začátku byl příběh dost rozvleklý, ale sliboval a navnadil na skutečné boje proti zlým Angličanům, příběh o tom, jak se zrodilo statečné srdce. A dočetla jsem se akorát o tom, jaký vedl rodinný život. Nebylo to na škodu, ale jak se dostal do zajetí a nakonec i na popraviště, o tom ticho po pěšině. Ten William Wallace přichází až úplně na konci přičemž se mu ani nedostane prostoru. Velká škoda...

18.01.2017 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná kniha, která přibližuje skutečný svět Japonska a gejš. A po přečtení mi ten krásný a dokonalý svět přijde jako neuvěřitelná dřina a neustálý boj o místo. Ale i tak zachovává své kouzlo. Srovnání s filmem se nevyhnu, ale po přečtení jsem z něj dost rozčarovaná...

05.01.2017 5 z 5

Láska na první haf! Láska na první haf! Karin Schramm

Ke knize jsem se dostala náhodou, když mě upoutala obálka. A nelituji. Kniha obsahuje krásné příběhy o zvířecí lásce a některé z nich skutečně dojímají až k slzám. Opravdu kniha pro každého milovníka zvířátek.

02.01.2017 5 z 5

Harry Potter: Mudlovské omalovánky Harry Potter: Mudlovské omalovánky kolektiv autorů

Úžasné omalovánky s fotkami z filmů :)

27.12.2016 5 z 5

Úsvit Planety opic Úsvit Planety opic Alex Irvine

Osobně se mi opice snad nikdy neomrzí, knížka byla velmi čtivá a strhávající, jako ta předchozí. Četla jsem až potom, co jsem viděla film, ale to jí na kráse neubírá, spíše naopak. Film nedokázal 100% vykreslit charaktery, jako psané slovo.

17.12.2016 4 z 5

Ohnivá bouře Ohnivá bouře Gregory John Keyes

Kniha se mi moc líbila, stylem, popisem, chováním postav, prostě vším. Jako spojovací most mezi časovými událostmi se osvědčila a jedničku. A jako bonus pomůže s pochopením jednání postav v dalším díle.

17.12.2016 4 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Má druhá kniha od této autorky. A co říct, přehlédneme-li odklon od určitých faktů, zůstane docela příjemný příběh na čtení. Styl psaní mi místy moc neseděl, stejně jako popis míst, obojí se opakovalo, ale ráda jsem si přečetla jako oddechovou literaturu , přeci jen román na pozadí historie má vždy své kouzlo, hlavně když se vybere takováto postava.

13.12.2016 3 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Velmi dobrý román o Marii Terezii, chcete-li si oddechnout a neztrácet čas s nekvalitním čtením. Autorka příběh panovnice zpracovává odlišněji než ty, co jsem dosud četla, i přesto nějak zapadá. Celkově bych dala tři a půl hvězdy.

09.12.2016 3 z 5

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Zábavné stripy s mým oblíbeným kocourem, velmi se mi líbil strip s projektorem v zoo :D

08.12.2016 5 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Nádherné pohádky, které připomínají dětství. Navíc doplněné o hezké ilustrace. Nejvíce se mi už od mala líbí pohádka o princezně žabce :)

05.12.2016 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Michel de Decker

Osobně jsem velký milovník příběhu Marie Antoinetty a jejího života. Takže jsem po této knize sáhla s velkou chutí, která se s postupujícími čtenými kapitolami vytrácela. Závěr byl fakticky zajímavý, ale do celkového konceptu knihy mi nesedl, styl popisu nic moc neříkající, přeskakování od příběhu k výpovědím zmatečné. Ale na zaplácnutí času něčím historickým dobré.

30.11.2016 3 z 5

Pověsti královského města Písku Pověsti královského města Písku Ondřej Fibich

Zajímavá a ne zbytečně tlustá kniha o pověstech Písku. Některé příběhy jsou známé, některé méně, zato ale všechny zajímavé

29.11.2016 4 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Tak musím říct, že od Alfů to je přeci jenom skok, jak charakterem postav, tak stylem vyprávění. A i přes to, že neradu čtu od autora jiné, než oblíbené série, tahle kniha mě utvrdila v tom, že dělám chybu. Zápletka příběhu i postavy dobré, francouzská dlačice si nemůže nenajít své příznivce. Menší mínus bych dala za to, že u francouzských vložek není překlad, takže pokud nevládnete tímto jazykem, obohacující slovíčka prostě utečou.

29.11.2016 4 z 5

Garfield - Jím, tedy jsem Garfield - Jím, tedy jsem Jim Davis

Garfield a jídlo je kombinace, která nikdy svým humorem nezklame.

24.11.2016 5 z 5

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Ze začátku trošku složitější příběh který se rozvíjí. Ke knize jsem se dostala až poté, co jsem viděla film. A docela mě překvapilo, jakým způsobem autor vylíčil charakter a pohnutky Becky a jak byla podána její postava ve filmu. Pohled do tehdejší, kam nás příběh zavede, je mnohdy až žalostně úsměvný a reálný. Velmi dobové dílo vztahující se i na dnešní společnost.

24.11.2016 5 z 5

Velmi dobře popsaný a utvořený příběh, do postavy Trishy a jejího utrpení se snadno vžijete ať chcete nebo ne. Atmosféra ponurého lesa s netvorem na čtenáře dýchne už po prvních stránkách.

15.11.2016 4 z 5

Cesta do středu Země (komiks) Cesta do středu Země (komiks) Lewis Helfand

Příběh nebyl vůbec špatný, kresba také nebyla nejhorší, ale scházelo trochu to napětí...

14.11.2016 3 z 5

Pes Baskervillský (komiks) Pes Baskervillský (komiks) Arthur Conan Doyle

Dobře podaný příběh jak textem, tak i kresbou, palec nahoru za ztvárnění blat.

11.11.2016 4 z 5