niki-chan niki-chan komentáře u knih

Svátek hojnosti Svátek hojnosti Lindsey Davis

Dobře se četla, příběh byl zajímavý. Hezký popis Říma, jenom chování hlavní hrdinky mi občas přišlo trochu mimo.

10.05.2017 3 z 5

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Tak to bylo něco úplně jiného, než jsem čekala. Cestování v čase s hledáním a vtipnými zážitky se mi trefilo do vkusu, o psu nemluvě. Navíc popisy viktoriánské doby a způsobů tehdejší společnosti vás skutečně přenesou v čase.

26.04.2017 4 z 5

Kněžna Ida - Past na českého knížete Spytihněva Kněžna Ida - Past na českého knížete Spytihněva Oldřiška Ciprová

Pro mě jedna z těch lepších autorčiných knih, obsahuje i napínavé i úsměvné pasáže, příjemné čtení.

20.04.2017 3 z 5

Zlatý skarabeus (3 povídky) Zlatý skarabeus (3 povídky) Edgar Allan Poe

Úžasná sbírka příběhů, vůbec jsem netušila, že se věnoval autor i těmto žánrům, příjemné překvapení

16.04.2017 4 z 5

Měsíc zapadá Měsíc zapadá John Steinbeck

Kniha se mi moc líbila, jak líčením děje, tak popisem postav. Při celkem nenáročném vyprávění autor skvěle vystihnul situaci i pohnutky postav.

16.04.2017 4 z 5

Siréna Siréna Marie Majerová

Tak mě kniha naprosto překvapila. Sice prvních cca dvacet stránek trvalo, než se příběh rozjel, ale stálo za to vydržet. Popis životních událostí rodiny Hudcových byl zajímavý, ale ještě zajímavější byl popis tehdejší doby a života normálních lidí. Proložení děje dopisy bylo příjemným zpestřením.

12.04.2017 4 z 5

Pohádky pro malé Buddhy Pohádky pro malé Buddhy Nagaraja Dharmachari

Krásné příběhy doplněné moudrými radami a nádhernými ilustracemi. Velmi doporučuji nejen pro děti :)

02.04.2017 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Tak první díl série mě navnadil na ty další. Dobrý nápad i provedení, ghúlové jsou podáni velmi realisticky, možná že si jeden dá víc pozor na to, s kým chodí na rande.

01.04.2017 4 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Hlavní předností této knihy je její krásná obálka a čtivost. Příběh samotný není úplně špatný, ale rozjede se někdy kolem strany 200, což je velkým zklamáním. Od Rozy jsem prostě čekala mnohem víc, stejně jako od Seana. Naopak Finn a jeho dějová linka se mi líbila, celkově by si možná ještě půl hvězdy k hodnocení dílo zasloužilo.

31.03.2017 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Už dlouho se mi nestalo, aby mě knížka po prvních pěti stránkách tak chytla. Velmi dobře a zajímavě podaný příběh, ale místy také velmi drsný. Jedna z nejlepších historických detektivek, co jsem četla.

25.03.2017 4 z 5

Soudný den Soudný den Terry Pratchett

Tady nemohu hodnotit knihu jako celek, protože jako celek by byla pro mě nečitelná. Pasáže s vědeckým obsahem jsem po první vzdala, četla jsem pouze příběh se Zemneplochou. A když to vezmu tak, že se jednalo pouze o krátký příběh, byť ne tak skvělý jako ostatní, hodnotím ho kladně.

20.03.2017 4 z 5

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Čekala jsem vtipné povídání a zážitky z cest, ale převážně šlo o to, kde a kdy se lze ztratit. Celkově kniha o ničem a nezachránily to ani popisy míst...

18.03.2017 2 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Úžasná kniha, která čtivě vypráví o životu Karla IV. A při popisu míst, která se mají zvelebovat, jako byste tam sami byli.

16.03.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Úžasný závěr celého příběhu. Asi nejlepší byla pro mě část, kde podivní bojují proti stvůrám. Konec byl takový, že chvíli už se zdálo, že příběh končí, pak zase nekončí, ale opravdový konec byl takový, jaký si všichni účastníci příběhu zasloužili.

07.03.2017 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota P. J. Tracy

Příběh měl dobře našlápnuto, ale chyby a překlepy, nevhodně použita klení a nedokončený konec dosti ubraly na kráse. Jinak ale velmi čtivé. Celkově bych dala tři a půl hvězdy.

01.03.2017 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Trochu rozčarování. Oproti jiným výborným dílům, těm prvním klasickým, mi tenhle příběh přišel dosti táhlý a zápletka až na konci správnému napětí moc nepřidala. Námět s elektřinou byl zajímavý, těšila jsem se co, za hrůzu z toho vzejde, ale vzešlo spíše zklamání...

16.02.2017 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásný příběh s filozofickým podtextem a ještě krásnější vypravěčkou na cestě za štěstím

14.02.2017 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Celkově zajímavý popis života v úkrytu a neustálého strachu z objevení. Co se pouze Anny týče, jsem trochu na rozpacích, místy mi přišla jako velmi uvědomělá a místy jako ne moc vychované dítě. Každopádně stojí za přečtení, už jen proto, aby se nezapomínalo.

08.02.2017 3 z 5

Bílá smrt - Příběh legendárního odstřelovače Zimní války Sima Häyhäho Bílá smrt - Příběh legendárního odstřelovače Zimní války Sima Häyhäho Petri Sarjanen

Od knihy jsem čekala trochu více informací o Simovi, jeho životě, náhledu atd. Ale nejde říci, že by se vůbec nevyskytoval. Jenom nebyl sám, prostor měly i další postavy. Ovšem nejdůležitější prim hrála samotná válka a historická fakta. Nebylo na škodu, dozvědět se něco skutečně historického, jenom to chtělo trochu více Sima a méně popisů fakt.

04.02.2017 3 z 5

Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Matt Groening

Tenhle díl mi přišel oproti jiným čarodějnickým slabší, jak kresbou tak i příběhy

01.02.2017 3 z 5