Včelí královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedna, dvě, strašák jde. Přijde si i pro tebe.. Láska a ztráta, magie a záhady, vina a odpuštění. Neobyčejný příběh o tom, že tvář, kterou ukazujeme světu, se vždy liší od toho, kým skutečně jsme. Všichni vědí, že Kostispáry jsou podivné místo. Jsou totiž plné spár - takových, které vás zachytí i těch, jimiž se můžete propadnout a zmizet navěky. Takže když zmizí mladá a krásná Roza, nikoho to moc nepřekvapí. Není první ani poslední, kdo od bratrů O´Sullivanových utekl. Finn O´Sullivan ale ví, že to bylo jinak. Roza byla unesena nebezpečným mužem, jehož tvář si nedokáže vybavit. Ale lidé i policie mu už dávno přestali věřit. A jeho brácha Sean? Ten nemá daleko k tomu, aby na plnou pusu řekl to, co si beztak všichni myslí. Že je to všechno Finnova chyba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308345/big_vceli-kralovna-rn6-308345.jpg 3.3127
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Bone Gap, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Včelí královna

Durancie
09. července

A mně se to naopak líbilo. Kniha má velice poklidné ospalé tempo, které hezky doplňuje atmosféru celého městečka Kostispár. Hlavní postavy jsou sympatické a příběh oplývá mnoha skvělými myšlenkami. Také zdařile popisuje kulturní odlišnosti mezi Amerikou a Evropou, a křehkost první lásky. Jistý prvek fantastična sice přišel až ve druhé polovině, ale to ničemu nevadí. Kniha jako stvořená na dlouhé letní večery.

Dolikcek
29. březnaodpad!

Kniha mě velice zklamala, pořád jsem čekala nějakým WOW nebo BUM čehož jsem se nedočkala. Dost mě to nudilo :)


Kulíšek19
26.09.2020odpad!

Tohle? Co to prosím dělá v oddělení pro DĚTI A MLÁDEŽ?!
Ani jsem to nedočetla. To se nedalo. Navíc dějová linka byla naprosto o ničem. Finn miloval Rózu, ale když se ztratila, moc mu to stejně neublížilo (takže ji asi tak moc nemiloval...). Začal chodit za jinou a to bylo vlastně všechno, co se tam dělo.
Nedoporučuji.

ŠárkaK
19.07.2020

Je to zvláštní kniha, neuchvátila mne, ale byla jsem zvědavá jak dopadne.

*Pájuše*
27.10.2019

Nuda, nuda, nuda... Knihu jsem přečetla se sebezapřením, páč mě zajímalo, jak to nakonec skončí. Kdybych v polovině knihy raději obrátila na konec a přečetla si ho, vůbec o nic bych nepřišla. Krásná obálka, ale obsah...

Veruu95
18.08.2019

Tak tahle kniha byla... zajímavá. Avšak se sama nemůžu rozhodnout, zda zajímavá v dobrém, nebo horším slova smyslu. Celkově mi přišlo, že jsem celou knihu čekala nějaký WOW moment, ale ten se nějak nedostavil.
Ale na druhou stranu, hlavní myšlenka knihy, otázka krásy, byla pěkně zpracovaná.
Za mě něco lehce přes průměr.

zuzi509
31.05.2019

Zaujal mě obal knihy, to se musím přiznat. Hned po prvním čtení mě oslovil nádech Kostipár coby americké farmářské sklizňové letní vesničky, také mě bavilo zapojení polských zvyků a jídel. Zaujal mě styl ve kterém je kniha napsaná. Ještě nikdy jsem se s tím nesetkala. To že se dozvídáte příběh, smysl a hlavně zápletku knihy úplnou oklikou mě fascinovalo. O co jde jsem se v podstatě dozvěděla v půlce knihy. Možná proto mě ta první polovina, tak nezaujala. Bylo to takové pomalejší, ztrácela jsem se, ale tím že mě štvalo že nevím o co jde jsem četla dál. Čím více jsem se toho postupem knihy dozvídala tím více mě kniha bavila. Všechny vztahy mezi postavami a minulost. Kniha by se dala prodloužit a ještě více vyhrotit a zamotat. Čekala jsem velkolepý konec, protože vše tomu nasvědčovalo, ale konec byl bohužel odbytý. Pro mě konec zkazil celý dojem knihy a opravdu mě zklamal, dalo by se z toho vytěžit více. Říkal jsem si" Proč!?" . Škoda. Jinak pěkné.

oblakaknih
10.03.2019

Hodně blízko k 5 hvězdičkám.
Nemám slov. Včelí královna mě dostala. Vůbec jsem od této knihy neočekávala to, co se v ní odehrává. Je tam spousta skvělých věcí, okamžiků, vět...
Malinko mi vadil dlouhý popis stavění plotu. Všechny ty popisy zasazování sloupků,... Moc tomu totiž nerozumím.
Konec lehce přehnaný, ale bylo v něm to fantasy, které jsem celou dobu očekávala. Přesto si myslím, že je Včelí královna nedoceněná. Doporučuji!

1