Včelí královna

Včelí královna https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308345/bmid_vceli-kralovna-rn6-308345.jpg 3 151 47

Jedna, dvě, strašák jde. Přijde si i pro tebe.. Láska a ztráta, magie a záhady, vina a odpuštění. Neobyčejný příběh o tom, že tvář, kterou ukazujeme světu, se vždy liší od toho, kým skutečně jsme. Všichni vědí, že Kostispáry jsou podivné místo. Jsou totiž plné spár - takových, které vás zachytí i těch, jimiž se můžete propadnout a zmizet navěky. Takže když zmizí mladá a krásná Roza, nikoho to moc nepřekvapí. Není první ani poslední, kdo od bratrů O´Sullivanových utekl. Finn O´Sullivan ale ví, že to bylo jinak. Roza byla unesena nebezpečným mužem, jehož tvář si nedokáže vybavit. Ale lidé i policie mu už dávno přestali věřit. A jeho brácha Sean? Ten nemá daleko k tomu, aby na plnou pusu řekl to, co si beztak všichni myslí. Že je to všechno Finnova chyba.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Bone Gap , 2015

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Laura Ruby má svůj osobitý styl, oprávněně oceňovaný kritiky i čtenáři (a za zmínku stojí i velmi dobrý překlad Kryštofa Herolda!). Kniha je nabitá emocemi, plná nečekaných zvratů, někdy děsivá a jindy zase romantická, přitom ale velmi čtivá. Dotýká se žánru young adult, fantasy, thrilleru i hororu, ani jedním z nich ale není.
Ze začátku se možná budete v ději lehce ztrácet - do chvíle, než Vám dojde, že se jedná o příběh s prvky nadpřirozena, a než se zorientujete v jednotlivých postavách. Pak už se ale nebudete moci odtrhnout a budete neustále přemýšlet, jakým směrem se příběh stočí.

kindlice
16.04.2018 2 z 5

Tato kniha mě vůbec nezaujala. Nezaujalo me ani zpracování, ani příběh.

Tess911
12.02.2018 4 z 5

Skvělá knížka se skvělým nápadem. Párkrát jsem se v textu sice ztratila a musela nějaké řádky číst několikrát, ale to k tomuto příběhu prostě patří. Když jsem knížku četla, vdechla na mě svou atmosféru, že jsem kolem sebe úplně cítila tajemno Kostispár. A ano samozřejmě nesuďme knihu podle obalu, ale tento je naprosto dokonalý.

Lucik100
25.12.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se v příběhu dost ztrácela, ale jak jsem se chytila, tak už jsem se nemohla odtrhnout. Super příběh.

micha-ella
07.12.2017 2 z 5

Nelíbil se mi styl popisů ani dialogy, vlastně skoro nic. Asi proto, že mám ráda příběhy SF, ve kterých musí být reálné jádro a určitá pravděpodobnost a nemám ráda fantasy, kterým říkám fantasmagorie. A s těmi se v poslední době roztrhnul pytel, samé snové magické zázraky, oživlé mrtvoly, upíři a upírky ve všech podobách... Až pozdě jsem zjistila, že tahle knížka je pro děti a mládež, no dobrá, ty to snad baví, mně to místy dost nudilo.

SweetClaire
04.11.2017 3 z 5

Nejdříve mě kniha vůbec nebavila, nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Ke konci se to však rozjelo. Čekala jsem od knížky trochu víc, ale i tak byla velice hezká.

klarinka9974
14.10.2017 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že knihu nedočtu. Děj se vlekl, knihu jsem četla dlouho a nebavila mě. Od 140 stránky se konečně začne děj trochu rozjíždět a konec je překvapením. Nevím co si o této knize myslet, ale rozhodně jsem čekala něco víc. Už jen kvůli krásné obálce a zajímavým názvem. O anotaci nemluvě.....

Vojtos
10.10.2017 5 z 5

Krásná knížka! Spojení únosu a fantasy je skvělé. Byla velmi čtivá a dalo se do ní dostat hned při první stránce. Úžasná!

Jitulka017
10.10.2017

Za mě asi to nebude největší srdcovka, ale i tak rozhodně nelituji za to, že jsem knihu koupila. Zajímavý příběh, akorát občas (hlavně ke konci) zmatky v tom, co je halucinace a co skutečnost. Mohla by být i delší. Ale jinak za mě doporučuji, u čtení jsem se nenudila :)

Vikos
29.08.2017 5 z 5

Třemi slovy skvělá, kouzelná, magická :D

Tofinka
24.06.2017 3 z 5

Knížka se četla moc dobře. Sice jsem se chvílemi ztrácela v tom, co je přítomnost a co je vzpomínka, ale i tak jsem si čtení užila... :)

Zuza.nice
01.06.2017 3 z 5

Skvělý námět, poutavě napsané, ale měla jít víc do hloubky. Kdyby měla kniha o 100 stran víc, vůbec by to nebylo na škodu. 3,5*

helenkan
20.05.2017 3 z 5

Knížka se čte celkem dobře. Ale přiznávám,že jsem v tom měla chvílema trochu guláš.

Princezna22
06.05.2017 2 z 5

Tak podle anotace jsem čekala úplně něco jiného. To co to nakonec bylo no.... Kniha má nádhernou obálku,ale ten obsah je už trošku o ničem.. Já se nějak při čtení nudila :-(

vterinka
18.04.2017 4 z 5

Kniha je zajímavě napsaná. S takovým námětem jsem se ještě nesetkala. Nečetla se mi špatně, ale nebyla tolik chytlavá jako jiné knihy. Každopádně nelituji, že jsem si ji koupila a přečetla. Je to další zajímavý příběh. :-)

MOu598
11.04.2017 3 z 5

Přečetla jsem skoro na jeden zátah. Zajímavé téma, námět i způsob vyprávění. Zklamala mne skoro v závěru málo propracovaná otázka jiné dimenze.

BlogKnihotání
05.04.2017 3 z 5

Když jsem přečetla anotaci, měla jsem o této knize jisté představy, ale kniha ani jednu moji představu nesplnila. Byla úplně něco jiného než jsem čekala. Ale i tak nebyla zase tak špatná, některé věci byly velmi originální.

niki-chan
31.03.2017 3 z 5

Hlavní předností této knihy je její krásná obálka a čtivost. Příběh samotný není úplně špatný, ale rozjede se někdy kolem strany 200, což je velkým zklamáním. Od Rozy jsem prostě čekala mnohem víc, stejně jako od Seana. Naopak Finn a jeho dějová linka se mi líbila, celkově by si možná ještě půl hvězdy k hodnocení dílo zasloužilo.

DracoMalfoy
29.03.2017 3 z 5

Heh... dala bych tak tři, tři a půl hvězdičky. Příběh do první poloviny fajn, ale prosím, Róza fakt není sympatická postava. Od druhé spíš fantasy...taky dobrý. Líbilo se mi téma prosopagnosie, které je veřejnosti stále neznámé. Celkově fajn kniha, ale četla jsem lepší.

EvikU.
14.02.2017 2 z 5

Místama jsem se v knize ztrácela, co je skutečnost a co sen. Je hezčí obálka než obsah, ale úplně nezklamala. Závěr? Docela hezká, jsou lepší knihy.

pro mládež

Laura Ruby