Stínová šifra

V roce 1798 dorazila dvojčata Morningstarrova do New Yorku s vizí velkolepého města: tyčící se mrakodrapy, oslňující stroje a klikaté vlakové tratě, to vše fungující díky technologii, kterou nikdo nikdy předtím neviděl. O padesát sedm let později tito dva architekti záhadně zmizeli a zanechali pro obyvatele New Yorku hádanku umístěnou do zářícího města, které postavili. A kdo ji rozluští, obdrží nepředstavitelné bohatství. Do dnešních dnů však hádanka nikdy nebyla vyřešena a největší záhada moderního světa není nic jiného než turistická atrakce. Tess a Theo Biedermannoví a jejich přítel Jaime Cruz žijí v bytovém domě postaveném dvojčaty Morningstarrovými – dokud developer neoznámí, že město souhlasilo s jejich prodejem. Pravděpodobné zničení těchto původních domů znamená konec snu o rozluštění hádanky, v který tak dlouho doufali obyvatelé New Yorku. A pokud Tess, Theo a Jaime chtějí zachránit svůj domov, musí dokázat, že šifra je skutečná a nejde o pohádku pro turisty. A jediným způsobem, jak to dokázat, je rozluštit ji. A tak se pouští do tajuplných zákoutí New Yorku a netuší, že je čeká největší dobrodružství jejich života!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463491/big_stinova-sifra-gnT-463491.jpg 3.720

York 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Shadow Cipher, 2017

Kniha Stínová šifra

Luc.i

(+ SPOILER) Od začátku jsem si říkala,kolik ten hlavním hrdinům tak je. Když jsem se konečně dozvěděla že jim je 13 tak už mi to celkem začalo dávat smysl. Připadala jsem si na to trošku stará ale nevadilo mi to.

Tak nějak jsem čekala že budu s partou prakticky dětí, twist nějakou šifru a lidi jim budou stát v cestě a nikdo jim nebude fandit a tak. To úplně nebyla pravda. Knížka nebyla špatná,celkem mě to i bavilo ale nějak mi tam nesedělo jak"šifra obživa" nebo jak to nazvat, ten fantasy prvek prostě. Čekala jsem obyčejný dobrodružný příběh a tohle bylo trochu něco jiného.

Bylo to celkem zajímavé, ale nějak mě to nenadchlo za celkem se dalo předvídat co bude. Že ti kdo jim škodí vlastně nakonec neumřeli jenom ztratili paměť mi přišlo jako typický prvek téhle věkové kategorie.

Mám ke knížce výhrady a mám i celkem dost otázek, to je vzhledem k dalším dílům pochopitelné. Nevím jestli mě dej zaujal natolik abych četla další díl. Uvidím, celkem 3/5* průměrná knížka

Jessybelle

Nejsem sice mládež, ale někdy si prostě nemůžu pomoct a jdu se odreagovat. Myslím, že mým synům by se to mohlo líbit. Mě osobně se to líbilo moc. Nejenže děti luští šifru a zažívají dobrodružství, ale mají i určité povinnosti. Spousta věcí je fakt dobře popsána a vykreslena. Už se těším na další díl.

KristieSpacil

/Ve spolupráci s Albatros Media./

York: Stínová šifra od Laury Ruby je middle grade, co má dost boží obálku, která zavání steam punkem (a to já ráda), a s anotací, co láká na luštění hádanek a honbu za pokladem (což já taky dost můžu). Proto jsem se rozhodla knihu zkusit, přestože jsem na ni neviděla vyloženě nadšené hodnocení.

Ve výsledku jsem nedostala úplně to, v co jsem doufala, ale zároveň to nebyla vůbec špatná kniha - především ke konci se ukázalo, že to má hodně solidní potenciál, že má autorka zajímavé nápady, nebojí se šokovat a nemá problém nechat totálně otevřený konec. To mě sice na jednu stranu frustruje, ale na tu druhou se zase chci vážně moc podívat na pokračování, i když jsem si předtím většinu knihy myslela, že to dál číst nebudu.

Problém této knihy tkví právě v tom, že skutečné napětí si autorka nechá až tak do poslední třetiny. Oni sice předtím tu šifru luští a postupují dopředu, ale ono to je tak... suché a nudné. Což je podle mě velká chyba, obzvlášť když ta kniha cílí na dětské čtenáře. Pro ně ten příběh bude ještě těžkopádnější než pro mě.
Uznávám ale, že za tohle z části může to, jak realistická ta kniha je - děti se musí hlásit doma na večeři, mají povinnosti, které musí splnit, než půjdou ven, apod., čehož si vlastně dost cením.

Moc se mi líbilo i to, že hlavní hrdinka Tess trpí úzkostmi, panickými atakami, a to je tu zachyceno moc dobře. Má dokonce i terapeutického mazlíčka. Nečetla jsem tolik dobrodružných knih pro děti, kde by byla i podobná reprezentace, přitom těmito problémy určitě netrpí jen dospělí.

Jinak odehrává se to v jakési alternativní realitě, trochu ten nádech steam punku tu vážně je. Možná i lehce magie... Ale to asi uvidíme až v pokračování.

Celkově to tedy nebylo špatné, pokračování určitě omrknu, no a kdyby z toho někdy byl film, rozhodně se na něj povídám, protože tohle by ve filmu určitě fungovalo lépe než v knize.

Maxina

Je to kniha pro děti a mládež a já už dávno nejsem ani mládež, ale protože mě baví sci-fi, knihu jsem si koupila. Vůbec mi nevadilo, že hlavní hrdinové byly třináctileté děti, protože to bylo fajn počtení. Děj docela ubíhal a jsem zvědavá, jak to vše bude pokračovat. Jelikož jsem od toho neočekávala nic ve stylu Šifra mistra Leonarda, byla jsem spokojená :-)