niki-chan niki-chan komentáře u knih

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Paráda, tohle je košišta, která pobaví a vykouzlí úsměv na tváři každému, kdo ji čte :)

28.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobré čtení, vrah mě teda překvapil, nečekala bych, že to bude daná postava, což je velké plus. Další plus je postava Eriky, přišla mi nejen chytrá, ale i sympatická. Jako minus této knihy musím zmínit někdy až zbytečně rozvleklé popisy a na úkor nich urychlený konec.

21.08.2017 3 z 5

Unesená Unesená Klára Janečková

Příběh určitě zajímavý, hlavní hrdinku obdivuji za statečnost, ale... Karlino chování bylo místy na úhoz. Mužské postavy byly veskrze vadné včetně těch, co měli být ti dobří, tak jsem z toho dost rozčarovaná.

18.08.2017 3 z 5

World of Warcraft: Kniha první World of Warcraft: Kniha první Walter Simonson

Přesto, že nejsem fanda, příběh i kresba mě mile překvapily a pomohly trochu více přiblížit tento svět.

18.08.2017 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Velmi dobrý, ale také smutný příběh, který je navíc podán velmi reálně. Byly pasáže, které byly tak smutné, až to nutilo k pláči. Kresby se krásně doplňovaly s příběhem. A netvorovy příběhy? To se nedá popsat, to se musí přečíst, protože se dostanou hluboko pod kůži, jako celé dílo.

18.08.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Hezká kniha, plná zajímavých příběhů - hlavně s kanibaly, dobré doplnění celé trilogie, i když vzhledem k počtu stran se nelze ubránit dojmu, že šlo hlavně o to, jak vydělat na trilogii ještě více

17.08.2017 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Skvělý příběh, měl spád a nikde se nezastaví. Zápletka dobře propracovaná, těším se na další :)

13.08.2017 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Super, knížka měla spád i strašidelnou atmosféru, přečteno za jeden den.

09.08.2017 4 z 5

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Skvělý příběh, při čtení jsem měla pocit, že se opravdu nacházím na popisovaných místech. Trošku více prostoru mohlo být věnováno závěrečné katastrofě.

08.08.2017 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Velmi čtivá a zajímavá kniha. Námět zahrady, bylinek a jabloně nedovolí nedočíst

06.08.2017 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velmi přínosná četba, která donutí se zamyslet nad uspořádáním společnosti i postavením nejen vladaře. Zmíněné postupy by se i dnes měli uplatnit a být určitým návodem, jak postupovat při vedení. Asi nejzajímavějším tématem, pro mě, byl popis vojsk.

18.07.2017 4 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Závěr trošku nijaký, useknutý, něco mi tam chybělo, aby se dalo říct konec. Ale celkově trilogie nebyla špatná, rychle se četla i námět byl zajímavý, jen trošku slabší podání.

11.07.2017 3 z 5

Ti za řekou Ti za řekou Christopher Buehlman

Úžasný a strašidelný příběh, sice s pomalejším rozjezdem, ale zato drsným koncem.

26.06.2017 4 z 5

Jáma a dům Jáma a dům Jana Rečková

Zajímavý náhled do budoucna, ale Jáma mi oproti první části přišla slabší a konec spíše zklamání

20.06.2017 3 z 5

Sissi: nesmrtelná císařovna Sissi: nesmrtelná císařovna Philippe de Montjouvent

Stručné vypravování kapitol ze života této nezapomenutelné ženy, navíc v krásném grafickém provedení :)

18.06.2017 4 z 5

Jiskra Jiskra Chris Downie

Skvělý motivační návod nejen ohledně váhy ;)

11.06.2017 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Čtivé a zajímavé, nejzajímavější pro mě způsob soudu na konci knihy, také ostrov Lazarus byl zajímavým vkladem. Jediné co mi vadí (a netýká se pouze této) je neuvěřitelně moderní chování hlavní hrdinky, což příběhu ubírá na kráse. Celkově tři a půl hvězdy

24.05.2017 3 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Skvělá kniha, hlavně pro milovníky dinosaurů. A nejen pro ně. Děj plyne, nikde se nezadrhava a ani ke konci příběhu nemá čtenář pocit, že by se to už muselo nějak dorazit. Plynulost a čtivost jsou velkou předností.

13.05.2017 4 z 5

Svátek hojnosti Svátek hojnosti Lindsey Davis

Dobře se četla, příběh byl zajímavý. Hezký popis Říma, jenom chování hlavní hrdinky mi občas přišlo trochu mimo.

10.05.2017 3 z 5

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Tak to bylo něco úplně jiného, než jsem čekala. Cestování v čase s hledáním a vtipnými zážitky se mi trefilo do vkusu, o psu nemluvě. Navíc popisy viktoriánské doby a způsobů tehdejší společnosti vás skutečně přenesou v čase.

26.04.2017 4 z 5