Krvavá Mary

Krvavá Mary https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174941/bmid_krvava-mary-pxx-174941.jpg 4 144 48

Teplá letní noc, večírek je v plném proudu, když náhle zhasnou světla. Pětice dívek se rozhodne zkrátit si chvíli vyvoláváním ducha Krvavé Mary. Je to jen mámení vybičované fantazie, nebo se v zrcadle skutečně objeví přízrak znetvořené ženy a vtáhne je do temnoty? Od chvíle, kdy se Nancy Williamsová postavila před zrcadlo se svíčkou v ruce a zašeptala "Krvavá Mary, mám tvé dítě", jsou životy všech dívek v ohrožení. První brutální vraždu následuje jen o den později další. Z poklidného městečka se stává šílencova aréna. Nebo je za vším přízrak Krvavé Mary? Nancy ví, že musí bestiálního vraha dopadnout dřív, než on najde ji. Hraje se na život a na smrt a přežít může jen ten, kdo odhalí pečlivě skrývané tajemství…... celý text

MíšaS.
03.11.2021 2 z 5

Nebylo až tak hrozné, ale opět je to takový "B" horror, co dávají v noci v televizi. Vzhledem k tomu, jaká je tam zápletka, tak na tu jsem teda nepřišla, a bylo to trochu neuvěřitelné, ale co, už jsem četla horší knihy, co měly mnohem větší publicitu a byly to mnohem větší sra..y.

Ridley
30.12.2020 4 z 5

Čekala jsem nějakou duchařinu, ale nakonec dobrá detektivka, příběh měl spád a nedal se odložit...vůbec mi nevadilo, že chybí popis osob a okolí...a vůbec jsem nepoznala, ze je to česká tvorba

knihomolka27
07.07.2020 5 z 5

Už je to nějaká doba co jsem si knížku vyhlídla. Ale dostala se mi do ruky až ted. Už dřív jsem měla být odvážnější a po knížce bez strachu sáhnout. Protože ona za to stojí. Příjemně mě překvapila. Přesně se mi strefila do chuti.

Hrdinka je taková jaká by měla být.........svá, odvážná, nebojácná, samostatná, umí se rvát až do krve za sebe a za život těch co miluje.......když jí chtěl Kurtis odvízt ke cvokaři, jak mu utekla to bylo dobrý. Ta holka je fakt extrémně bojovná.

Děj byl taky skvělej, i když bych si přála víc prostoru pro Mary. Byla to víc detektivka než mysteriozní. Konec jsem doopravdy nečekala. Akce střídala akci, takže se člověk ani nestihl nudit.

Styl psaní autora byl pro mě nový, ale vyhovoval mi, psal tak že si to člověk hned přetransformoval do filmové podoby.

Pravděpodobně se pustím i do dalších knížek od autora.

Madi
16.05.2020 2 z 5

Připomínalo mi to Vřískot. Někdo vraždí teenagary, až do poslední chvíle nemůžete poznat kdo je vrah a končí to šokujícím rozuzlením. Bohužel mi to přišlo jako slohová práve žáka 5.třídy. Koupeno v Levnýcj Knihách za pár šupů a víc jak tu stovku si to ani nezaslouží.

Monni
27.08.2019 5 z 5

Musím teda říct, že kniha mě strhla od první stránky. Hrozně moc mě bavila a přečetla jsem ji na jeden zátah. Kniha je kraťučká, takže je to taková jednohubka.
Určitě se v knize našly nějaké chyby, ale musím říct, že sem je asi nějak automaticky přešla a ani je nezaregistrovala jak moc mě to bavilo.
Tohle přesně jsem po Liane Moriarty, jejíž knihy mě nenadchly, potřebovala.

wlado
17.08.2019 2 z 5

Čítanie pre mladšie generácie. Popis postáv a okolia je vynechaný. Čítanie mi pripadalo ako čítanie scenára k filmu.

ivca84
28.07.2019 5 z 5

kniha má užasný děj a do poslední chvile nelze odhalit pořadně zápletku
děj začíná obyčejnou hrou pěti mladých dívek na znamou hru o vyvolávání krvavé mary a pak se příběh docela dobře zamotá

Geatas
08.04.2019 2 z 5

Dobrá - takže jako základ dáme Vřískot, ubereme trochu logiky, přilijeme krapet debility pro hlavní hrdinku, okořeníme dávkou brutality a dostaneme takovej průměrnej knižní béčkovej horor. Na jedno odpoledne to celkem ujde.

Sallka
25.01.2019 4 z 5

Čekala jsem takový krátký horůrek pro teenagery, ale vyklubal se z toho docela slušný thriller se zajímavou zápletkou. Napětí, duchové, tajemno, na sobotní večer jako dělané :-)
Musím se přiznat, že co se týče stylu psaní, nepoznala bych, že knihu napsal český autor. Každopádně se mi líbila.

PabloFuentes
26.09.2018 3 z 5

Bavilo mě to, ale jako bych četl béčkový hororový film. Ano film! Takové tři poctivé hvězdičky za dokonalou béčkovost :)

Irsaf
03.06.2018 5 z 5

Kniha me bavila od zacatku do konce...
Chvílemi to bylo trochu trapný, ale dalo se to přežít.

Daenerys
14.01.2018 1 z 5

Slátanina na druhou a navíc mám pocit, jak kdybych četla sloh žáka druhého stupně ZŠ. Jednu * dávám, neb se mi to podařilo dočíst do konce, i když jsem u toho kroutila hlavou nad naprostou nereálností.

BelphegorSara
23.11.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si kdysi půjčila v knihovně a moc jsem se těšila až si ji přečtu. Když jsem s tím začala tak jen s velkou obtíží jsem se dostala dál než na druhou kapitolu. Ze začátku mě vůbec nebavila, ale potom... Skvělé! Když jsem ji četla podruhé tak mi to dávalo větší smysl a vnímala jsem tu temnou atmosféru a hltala zápletky. Kromě celkem nudného začátku nemám co vytknout.

niki-chan
09.08.2017 4 z 5

Super, knížka měla spád i strašidelnou atmosféru, přečteno za jeden den.

krtecek_1
26.07.2017 4 z 5

I přes ne moc vysoké hodnocení zde, jsem se do knihy s chutí pustila. A musím konstatovat, že to bylo dobré, děj měl spád, líbilo se.

Veronika33
18.07.2017 odpad!

Tak túto knihu som fakt nedávala. Námet super, ale to spracovanie hrôza, nedalo sa mi do toho začítať, o plynulosti deja som mohla iba snívať. Kedže som veľká milovníčka hororov a napätia, môžem mať asi trošku vysoké nároky, ale aj tak nechápem tie vyššie hodnotenia. Typický príklad toho, prečo nečítam tento žáner od českých alebo slovenských spisovateľov, vznikne z toho vždy len lacný béčkový horor.

Vikos
01.07.2017 5 z 5

Nádhera, knížka se mi líbila, bavila mě na 100 procent. Nedalo se od ní odrhnout. Budu na ní vzpomínat do konce života.

LenkaWal
15.06.2017 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Napínavé a aspoň pro mě nepředvídatelné. Mary jsem odhadla správně, ale zbytek ne. Doporučuji všem milovníkům napětí.

karavela
10.06.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.Doporučuji všem milovníkům napětí.

Naglice
18.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Opravdu povedený kousek. Bezvadná strašidelná atmosféra, zajímavé postavy... Nechybělo napětí, poutavý děj, překvapivé vysvětlení a dobrý závěr. Super čtenářský zážitek.

duchové a přízraky

Alexander Stainforth (p)