Krvavá Mary

Krvavá Mary https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174941/bmid_krvava-mary-pxx-174941.jpg 4 144 48

Teplá letní noc, večírek je v plném proudu, když náhle zhasnou světla. Pětice dívek se rozhodne zkrátit si chvíli vyvoláváním ducha Krvavé Mary. Je to jen mámení vybičované fantazie, nebo se v zrcadle skutečně objeví přízrak znetvořené ženy a vtáhne je do temnoty? Od chvíle, kdy se Nancy Williamsová postavila před zrcadlo se svíčkou v ruce a zašeptala "Krvavá Mary, mám tvé dítě", jsou životy všech dívek v ohrožení. První brutální vraždu následuje jen o den později další. Z poklidného městečka se stává šílencova aréna. Nebo je za vším přízrak Krvavé Mary? Nancy ví, že musí bestiálního vraha dopadnout dřív, než on najde ji. Hraje se na život a na smrt a přežít může jen ten, kdo odhalí pečlivě skrývané tajemství…... celý text

Danago
02.02.2017 5 z 5

Tato knížka rozhodně naprosto předčila moje očekávání.
První knížka, u které jsem se opravdu bála. Nemůžete přestat číst , knížka je jedno napětí. A konec je naprosto neočekávaný, šokující.

Pajan28
14.01.2017 5 z 5

Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale rozhodně velmi mile překvapila. Zhltla jsem jí během chvilky a vůbec se od ní nemohla odtrhnout.

Sarfias
28.12.2016 5 z 5

Tato kniha předčila moje očekávání. Pozor, následující řádky budou trochu spoilerové. Ze začátku jsem se velmi bála přízraku Mary, trochu jsem předpokládala, že půjde hlavně o horor. Když se tam začaly objevovat podivné vraždy, tak jsem knihu na dlouho odložila. Detektivky a trilery poslední dobou nevyhledávám. Nakonec jsem se ale znovu začetla a... nelituji. Asi posledních 70 stran jsem bleskově zhltla. Byla jsem naprosto napnutá. A víte co je na tom nejlepší a nejhorší zároveň? Autor vás nechá napnuté, pak si sakramentsky oddechnete, že už je po všem..a...samotný konec s vámi totálně zamává!

Aki12
29.10.2016 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, až se přistihnete, že ji nedokážete odložit a občas trnete hrůzou. Jen je velká škoda, že má pouze kolem sto šedesáti stran, protože to je opravdu málo. Atmosféra tím sice neutrpěla, ale zašmodrchání zápletky ano. Místy může dojít ke zmatení a závěr je hodně uspěchaný, takže si ho náležitě neužijete.
Máte tušení, že konec bude hrůzný, ale pravda předčila má očekávání. Překvapení a děs, protože vrah konečně ukáže svou tvář a důvody k vraždění jsou až ochromující. Ukazuje se, čeho všeho je schopna lidská bytost.

Jane417
19.09.2016 3 z 5

***
Musím říct, že fakt dobrý! Také jsem knížku přečetla za 4 hodiny. Děj je napínavý, pořád se něco děje. Pořád je to ale takové "béčkové". Každopádně jsem ráda, že jsem to četla... je to lepší průměr.

Engie
10.09.2016 4 z 5

Knížka se mi hodně líbila, o tom svědčí i fakt, že jsem ji přečetla za několik hodin :) Sice nakonec vůbec nebyla o tom, o čem se původně zdála, že bude, ale i tak mě velmi mile překvapila. Je napínavá, akční, místy i strašidelná, skvěle napsaná a dobře se čte, zkrátka skvělá kniha. Za mě velká spokojenost :)

Smiley96
08.07.2016 4 z 5

No teda jako Wow... Kniha se mi líbila, příjemné počtení, děj plynul velmi plynule, pořád jsem si říkala kdo může být vrah, pak jsem si myslela, kdo by to mohl být a nakonec to byl někdo úplně jiný do koho bych to ani neřekla. (prostě klasika) Pár pasáží mi tam nesedlo, proto nemohu hodnotit více než 4 hvězdičkami. Na 5 to úplně není.

evca7271
21.06.2016 5 z 5

Vynikajici.Kniha se me moc libila vubec bych nerekla kdo je opravdovy vrah.

sgjoli
28.05.2016 3 z 5

Krvavá Mary je další z těch knih, od které jsem původně nic nečekala, ale nakonec se z tohoto hororu vyklubalo celkem povedené dílo, které mne bavilo od začátku až do konce. Nemůžu tedy říct, že bych se vysloveně bála a byla z knihy vyděšená k smrti, to určitě ne, nicméně se jedná o zajímavě podané napínavé vyprávění s prvky nadpřirozena a mysteriózna a já se u toho bavila. Také kvituju, že kniha celkem příjemně plyne, není nijak zvlášť ukecaná – v tomto případě to je pro mne rozhodně velké plus. Samotný závěr byl pro mne trochu překvapivý a nečekaný.
Celkově příjemné překvapení, čekala jsem něco o dost horšího. A nebo začínám mít čím dál menší nároky.

Misha11
23.03.2016 2 z 5

No, takhle, četlo se to poměrně rychle, to jo, ale mrazivé, napínavé, strašidelné? To úplně ne. Trošku mě mrzí, že to nebylo lépe dotažené větší slovní zásobou, zajímavějšími slovními obraty,.. tady to bohužel nelze "svést" na překlad. Příběh ušel, škoda toho zpracování. Nicméně jako oddechovka, u které bude mrazit pouze, pokud zůstanete v lednu u otevřeného okna, to, s přivřeným okem, na dvě hvězdy dá.

richard7959
01.03.2016 1 z 5

Tato kniha mě opravdu velice pobavila. Styl béčkového hororu napsaný tím nejotřesnějším způsobem. Krvavá Mary je krásný příklad toho, že knihy dnes už může psát téměř každý. Naprosto nulová slovní zásoba, popis prostředí a atmosféry příběhu je pro autora natolik složitý vylíčit, že prostě napíše "je to strašidelné", "jako z hororu", "bylo to přímo děsivé" a zbytek si domysli čtenáři. Na základní škole jsem při čtení slohu spolužáků nalézal bohatší jazyk než zde. Autor David Kaps pod pseudonymem (asi, aby si připadal zajímavější) nedokáže dokonce i základní slohové podmínky dodržovat, jako například nahrazení podstatného jména nějakým synonymem. Na jedné stránce narazím asi 50x na formulaci "objevila se Krvavá Mary", místo toho, aby toto slovní spojení nahradil například "přízrak se objevil znovu". Neuvěřitelně neohrabaný jazyk kazí čtení a absurdnost líčení příběhu přivede nejednoho čtenáře k výbuchu smíchu. Ale abych jen nekritizoval, příběh docela ušel... škoda, že ho napsal naprostý analfabet.

blanickaa1
14.02.2016 5 z 5

Super :) Tohle já prostě můžu. Člověk otevře knihu a už z ní stříká krev. Čím víc, tím líp.

Madi
16.12.2015 2 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Docela napínavý děj a příběhy ve stylu-do poslední stránky nevím kdo to dělá-já fakt můžu. Takže jestli nevíte jak zabít den, sáhněte po Krvavé Mary.

MichaelaHO
10.10.2015 4 z 5

Hodně mi to připomnělo film Gothika:-) Pořád jsem očekávala nějaké logické vysvětlení postavy "Krvavé Mary", ale i tak to nebylo zlé a přečetla jsem knihu jedním dechem :-)

JanieBooks
04.10.2015 4 z 5

Ze začátku jsem opravdu neděla, jestli se do knihy pustit. Nevěděla jsem co od ní čekat.
Ale poté jsem četla... a četla... až jsem se začetla. Kniha mi doslova mizela pod rukama. Napínavý příběh, opravdu velmi strhující konec. Nechtěla jsem aby kniha skončila.
DOPORUČUJI! ♥

martinami
28.07.2015

můj první čtený hororový příběh, zpočátku mě hodně nadchla, časem útlum ale nakonec zajímavé stojí za přečtení :)

sabanka
02.07.2015 5 z 5

Napínavé , záživné, strhující .... ;) Doporučuji.

renatano01
03.05.2015 odpad!

Bohužel jsem dala na zdejší komentáře a knihu jsem si pořídila. Za mě musím říct ODPAD. Spousta krve, nepromyšlený a nelogický děj, nesmyslná zápletka... Ne, již více

zuzana13
28.04.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Strašidelná. Ještě se k ní někdy vrátím
Doporučuji.

werča669
26.03.2015 5 z 5

Jednoduše neuvěřitelně napínavá a velice poutavá knížka. Opravdu mě nadchla a je škoda, že kdybych si ji přečetla po druhé, už bych věděla co kde a kdy. Konec byl opravdu nečekaný ;)

duchové a přízraky

Alexander Stainforth (p)