niki-chan niki-chan komentáře u knih

Čuníkovo úžasné dobrodružství Čuníkovo úžasné dobrodružství Emer Stamp

Chudák Čuník, pořád nemá klid :D

27.02.2018 5 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Nejlepší z celé knihy byl závěr, tomu se nedá nic vytknout. Jako celek to nebylo špatné čtení, ale nic extra.

27.02.2018 3 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Velmi zajímavý příběh ze středověkého Brna, nejvíc oslovila linka kata, to byl opravdu dobrý životní příběh, doplnění o tehdejší právo činilo knihu ještě zajímavější. Bohužel na kráse ubírá fakt, že korekturu asi nepotkala.

11.02.2018 4 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Nebylo to špatné čtení, ale takové zvláštní. Začátek navnadil, ale jak se příběh rozvíjel, začala být orientace v něm chaotická a konec byl naprosto zbytečně useklý, ve finále se čtenář nic nedozvěděl, škoda. A s hororem to má společný akorát název.

25.01.2018 3 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Želva vpřed!

19.01.2018 5 z 5

Šéfův úděl aneb prokuristovo lože Šéfův úděl aneb prokuristovo lože Zdeněk Fried

Kvalitní čtení o tom, co obnáší být dobrý šéf, o požadovaných vlastnostech, lidských motivech a pohnutkách doplněné trefnými ilustracemi.

11.01.2018 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Zajímavý příběh a škoda, že jsem se kvůli jeho popularitě mu vyhýbala. Prostředí, postavy i zápletka byly poutavé. Pět hvězd nemůžu dát, i přes úžasnou dedukci Poirota, v postavách jsem měla ze začátku chaos a ne vše bylo popsáno, aby čtenář mohl jít s myšlenkami Hercula. I přes to ale skvělé dílo.

03.01.2018 4 z 5

Katyň Katyň Andrzej Mularczyk

Velmi smutné téma, válka je zlá, ale její zlo má i mnoho podob, jedno z nich je vylíčeno i zde. Nevědomost je špatná, ale lež ještě horší, zvlášť, když se veřejně propaguje.

01.01.2018 3 z 5

Malá mořská víla Malá mořská víla Hans Christian Andersen

Malá mořská víla je krásná pohádka, stejně jako ostatní Andersena, která je i smutná, přesto patří k mým nejoblíbenějším.

01.01.2018 4 z 5

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Čuník je nejlepší se všemi historkami :D

26.12.2017 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Knížka, ze které je cítit přítomnost Deweyho a opravdu důvod, proč si ho celý svět zamiloval.

25.12.2017 4 z 5

Velká kniha o dinosaurech Velká kniha o dinosaurech David Lambert

Velmi dobře podané informace o dinosaurech, velké plus za doprovodné rekonstrukce dinosaurů. Ovšem nešlo se zbavit pocitu lehké zastaralosti.

21.12.2017 4 z 5

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Zajímavé příběhy o soužití koček s lidmi jak uvnitř, tak venku. Moc se mi líbily ilustrace, měly vtipné popisky.

15.12.2017 3 z 5

Zákeřná ebola Zákeřná ebola Richard Preston

Velmi zajímavě a čtivě napsaná kniha. Zároveň také dost děsivá, když si uvědomíte, že je to realita, žádná smyšlenost. A že tam venku prostě čeká, třeba i na nás.

09.12.2017 4 z 5

101 způsobů jak použít mrtvou kočku 101 způsobů jak použít mrtvou kočku Simon Bond

Trochu morbidní, ale celkem vtipné ilustrace.

08.12.2017 3 z 5

Kat katem kata Kat katem kata Vojtěch Steklač

Jednotlivé případy poprav byly popsány zajímavě, ale jestli chcete lépe poznat rodinu Mydlářů, je lepší přečíst paměti a tohle dílo brát jako dobrý doplněk.

30.11.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Velmi poutavé čtení, i přes smutné události, během kterých se odehrává. Naštěstí to vyvažuje konec, kdy vše dojde svému klidu. Každopádně nechci být dívkou v roce 1918.

25.11.2017 4 z 5

Velký útěk Velký útěk Paul Brickhill

Velmi poutavé i zajímavé vyprávění. Můžu říct, že jsem konečně našla autentické pojetí těchto táborů. Škoda jen, že nebylo věnováno více pozornosti korekture, v knize bylo až moc překlepů a chyb, což zbytečně kazí dojem.

25.11.2017 4 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Velmi zajímavý námět, který byl bohužel špatně zpracován. Filmové zpracování je mnohem kvalitnější.

20.11.2017 3 z 5

Viz předchozí komentáře, prostě se ničeho nedočkáte.

14.11.2017 2 z 5