niki-chan niki-chan komentáře u knih

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Poslední (?) pokračování vtipného příběhu života Torstena, tentokrát o jeho setkání s bohy. Stejně jako předchozí díly se jedná o vtipné čtení a opravdu stojí za to přečíst všechny tři.

19.09.2018 3 z 5

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Příjemně vtipné pokračování, tentokrát na dovolené v pralese.

14.09.2018 3 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Jako i v jiných případech byla kniha zapůjčena ze zvědavosti. Ale to co v sobě skrývá opravdu nestojí za čtení, příběh celkově i postavy je úplně mimo, což je vzhledem k tématu velká škoda.

14.09.2018 2 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Námět povídky je bezesporu zajímavý. Ovšem jednání postav je místy naprosto nepochopitelné a předvídatelné. Neurazí ani nenadchne.

08.09.2018 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Celkem dobrá a vtipná kniha o budoucím autorovi bestsellerů z Německa, který vidí svůj idylický život v malé zapadlé vesničce ve Švédsku. Nejlepší byl závěr knihy, už jen ta představa bitvy :D

05.09.2018 3 z 5

Nahý medzi vlkmi Nahý medzi vlkmi Bruno Apitz

Obsah knihy mě trochu překvapil, přeci jen podle názvu a nalezeného dítěte v táboře by se dalo soudit, že bude hlavním námětem, ale nebylo tomu tak. Spíše ono dítě spustilo vlnu jiných událostí a i díky němu se pak mohlo ukázat, co v kterém soudruhu je. Popsání života v táboře je opravdu realistické, ukazuje zlo, kterého byli schopni se lidé na jiných lidech dopouštět.

02.09.2018 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Rosa mi přišla velmi nesympatická skoro až do konce knihy. Ani jinak mi příběh nepřišel nijak extra, překvapující bylo prostředí. Ale jako oddechovka to byla dobrá četba, nad kterou nemusí jeden tolik přemýšlet.

21.08.2018 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha si nezaslouží pět hvězd za svůj styl psaní. Ale zaslouží si je za svůj obsah, který je dost smutný, a za postoj Hazel a nejen její. Příběh je podaný celkem jednoduše, ale dožene k slzám...

09.08.2018 5 z 5

Město naděje Město naděje Beverly Swerling

Čtení o důležitých rodech v New Yorku a de facto jeho zakladatelích bylo fajn. Románu spíše uškodilo, že se autorka jednou věnuje Devreyům a Turnerům, potom sporu mezi katolíky a židy, potom řeší domácí násilí, potom poměry mezi chudými, spodinou města a kontrast k bohatým, poté zase čteme o lékařských záležitostech a problémech s nemocnicemi, bum, najednou řešíme problém otroctví a okořeněno je to čínskými přistěhovalci a jejich kulturou. Uff. Prostě na jednu knihu až moc témat, která byla kolikrát jenom načrtnuta a nerozebrána do detailu.Lepší by bylo se zaměřit na pár zmíněných oblastí ale pořádně.

09.08.2018 3 z 5

Sultáni a diplomati Sultáni a diplomati Vera Mutafčieva

Skvěle popsaný příběh ze světa sultánů a politických intrik mezi vladaři. Čte se trochu obtížněji a v situacích, kdy příběh opouští postavy, viz Saadi, je to čtení smutné, ale velmi dobré.

29.07.2018 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

První část příběhu je nudná a odrazující, ale když se jí člověk prokouše, najde dobrý a zajímavý příběh o léčení, cizích zemí a kulturách a o tom, jak je někdy nezbytné stát se někým jiným. Místy se ovšem vyskytují trochu prapodivné náhody, což ubírá příběhu na sympatiích. Celkově tři a půl *.

24.07.2018 3 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, především z hlediska humoru. Ovšem onen pověstný humor se nekonal a ve finále nešel příběh ani dočíst, škoda...

20.07.2018 2 z 5

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Skvělý příběh se "super" padoucho-mumií a odehrávající se ve skvělém prostředí. Film byl skvělý, stejně jako tato kniha.

18.07.2018 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nečetlo se to špatně, prostředí Lunaparku a záhadná vražda mladé dívky v domě hrůzy jsou dobré náměty. A celkově to je dobrý příběh s velmi dobrým koncem, jen by vůbec nevadilo, kdyby byl o pár stran kratší. Celkem 3 a půl *.

11.07.2018 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě zatím nejlepší dílo od paní Christie. Naprosto skvěle popsány myšlenky postav, ostrov, prostředí a ta zápletka - famózní.

08.07.2018 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Hezké čtení o kočce i o životě v Japonsku.

05.07.2018 3 z 5

Velká kniha římských detektivek Velká kniha římských detektivek Mike Ashley

Čtení to není špatné, některé povídky lepší, jiné horší. Pro mě nejzajímavější byly: Zásnuby, Gladiátor umírá jen jednou.

02.07.2018 3 z 5

Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Michael Pitre

Velmi strhující a zároveň drsné vyprávění o válce v Iráku z pohledu tří vojáků. Po tomhle čtení si každý musí uvědomit, jak hrozná válka doopravdy je.

01.07.2018 4 z 5

Zvířata Zvířata Irena Kellerová Dibelková

Pěkná publikace s dobrými nápady na výlety za zvířátka, jen vzhledem k době vydání trošku zastaralá, mohla by vyjít znovu :)

28.06.2018 3 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Pěkné čtení, především část v Mohuči, kde se autorka zabývá dobovými vztahy mezi židy a křesťany. Také popis tehdejšího způsobu léčení byla velmi zajímavá četba. Ale potom příběh dostával docela "na frak" a byl neuvěřitelně překombinovaný, až zbytečně.

26.06.2018 3 z 5