niki-chan niki-chan komentáře u knih

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Zajímavý námět, čtivě napsáno, i když místy trochu chaotický popis, ale 4 * zaslouží.

09.07.2019 4 z 5

Pád Bastily I Pád Bastily I Alexandre Dumas, st.

První kniha ze série Paměti lékařovy, ale naprosto skvělá četba. Velmi dobře zachyceny situace a postavy.

24.06.2019 5 z 5

Dinosauři Dinosauři kolektiv autorů

Stručné, přehledné a jako základ výstižné, jen je potřeba přihlédnout k dobovým znalostem

11.06.2019 4 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Velmi zajímavý a milý příběh o corgim, ale určitému srovnání s Jeskou se nelze vyhnout, zvláště, když se náměty opakují. Tady tomu prostě něco chybělo, celkem bych dala 3 a půl *.

05.06.2019 3 z 5

Ulička tisíce květů Ulička tisíce květů Gail Tsukiyama

Velmi dobrý román o dvou bratrech a jejich životech před, během a po válce. Autorka skvěle podala dobovou atmosféru společnosti, stejně jako životní úspěchy a prohry postav.

03.06.2019 4 z 5

Hacknutá čeština Hacknutá čeština Martin Kavka

Některé výrazy pobaví, ale celkem vzato zbytečně vydaná kniha.

26.05.2019 2 z 5

Pac & Pussy Pac & Pussy Albrecht Smuten

Super vtipné a ironické komiksy :D

21.05.2019 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Další geniálně odhalený zločin, tentokrát na Nilu.

08.05.2019 4 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Období popisované v knize je rozhodně zajímavé svými skutečnostmi i postavami. Nicméně mi přijde, že autorka nevyužila skvělý potenciál daného období a tak vznikla ne špatná, ale průměrná kniha. Další díl číst nehodlám.

03.05.2019 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Pro mě trochu zklamání, od příběhu jsem čekala víc, Holly tak úplně nezazářila coby hlavní star, ale celkově to nebyl špatný příběh. New York té doby měl své kouzlo.

01.05.2019 3 z 5

Z mého kraje Z mého kraje Antonín Sova

Osobně mě básně příliš nezaujaly i přes nádherné ilustrace a téma...

10.04.2019 3 z 5

Bouřlivé počasí Bouřlivé počasí Anita Ganeri

Velmi zábavně podané informace obohacené vtipnými kresbami.

09.04.2019 5 z 5

Čas žít, čas milovat Čas žít, čas milovat Oldřiška Ciprová

Naivní, romantická, historická oddechovka.

04.04.2019 3 z 5

Rembrandt & Co. – Příběhy umění ve století blahobytu Rembrandt & Co. – Příběhy umění ve století blahobytu kolektiv autorů

Skvěle a čtivě podané informace o zlatém věku Holandska a jeho umění, především pak o malířích, nejen o Rembrandtovi.

02.04.2019 5 z 5

Kniha citátů o lásce a o koních Kniha citátů o lásce a o koních Dalibor Gregor

Krásné a moudré citáty, úžasné fotografie koní...

31.03.2019 5 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Příběh nebyl špatný, ale chování některých postav bylo místy nesnesitelné. Vylíčení historických událostí bylo zajímavé, stejně jako samotná doba, ve které se děj odehrává. Ale čekala jsem zkrátka víc.

27.03.2019 3 z 5

Lexikon světových náboženství Lexikon světových náboženství Christopher Partridge

Velmi kvalitní kniha přibližující fenomén náboženství a poskytující jeho přehled od nejstarších dob po ty dnešní. Obsažené informace jsou podané srozumitelným způsobem díky kterému není problém si stěžejní znalosti zapamatovat. Trochu bych vytkla, že moderním náboženstvím nebylo věnováno mnoho prostoru, ale i tak kniha přináší čtenáři nové obzory a rozšiřuje ty stávající.

23.03.2019 5 z 5

Báječná holka Báječná holka Danielle Dušková

Průměrný příběh o neprůměrné Adině.

03.03.2019 3 z 5

Říci ne a jiné básně Říci ne a jiné básně Sepp Mall

Zajímavá témata, ale ne vhodně a zajímavě podaná.

22.02.2019 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett