Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Štěně corgiho, kterého se jeho bezohlední chovatelé chtějí kvůli převislému uchu nemilosrdně zbavit, zachrání britská královna, a tak se malý corgi ocitne na zámku ve Windsoru, ve světě rudých koberců a přepychových komnat – a bez hromad špinavého prádla. Okouzlující Nelson si rychle získává náklonnost všech členů královské domácnosti a dává nahlédnout do života královny ze své psí perspektivy. Stává se svědkem jejích setkání s celebritami, filantropy a poradci, a slýchává jejich vzácné postřehy o tajemství života. Díky jednomu z nejtajemnějších poradců Její Výsosti zjišťuje, jak starodávné zvyky a symboly působí mocně i v současnosti. Poznává také nejpřekvapivější vlastnost královny: jemné a zároveň neochvějné očekávání, že každý, s kým se setká, ze sebe dává to nejlepší. Pes Jejího Veličenstva je plný radosti ze života, humoru a dobrodružství. Nelsonův sáhodlouhý seznam přečinů a přehmatů hravě strčí do kapsy jeho dobrosrdečnost a hluboká moudrost, která určitě potěší každého, kdo ví, jak se psi dokážou usmívat a jak vřelý mají jazyk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333646/big_pes-jejiho-velicenstva-fgq-333646.jpg 3.7181
Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata

Vydáno: , Synergie

The Queen's Corgi: On Purpose, 2016

Kniha Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

knihovna1

Knížka mě potěšila a četla jsem ji v době 70. výročí panování Alžběty. Takže moc hezké, milé pro fanoušky Alžběty a celé její rodiny a samozřejmě pejskaře. Myšlenkou knihy je také příchod na svět, výsluní, pohasínání a odcházení.

takana

Hezká knížka, pro mě dobrá oddechovka.

LunaL.
26.09.2021

První kniha, co jsem od autora četla (mám raději psy, proto mě Dalajmanova kočka nikdy nelákala :)), možná ale poslední. Nebylo to špatné, rozhodně tam bylo hodně mouder, v podání psa úsměvné (jak uvažování o světě, tak hlavně psí povídání o politice). Na jedno přečtení to šlo, podruhé bych se k tomu určitě nevrátila.
Co si z knihy odnesu? Rozhodně, že máme dělat malé věci s velkou láskou :)

YA-girl
18.04.2021

Myslela jsem, že to bude už jenom taková "nastavovaná kaše" po úspěchu s Dalajlamovou kočkou, ale protože díky seriálu The Crown královskou rodinu dost můžu, tak jsem to zkusila. Líbilo se mi to hodně, nádherně mě to hladilo po duši a občas to bylo až dojemné. Taky jsem tak nějak předpokládala, že postava královny nebude mít takovou "sílu" jako postava Dalajlamy, ale měla... Přišlo mi to méně poučné než Kočka, ale možná i proto, že už toho spoustu znám i z jiných knih; někomu, kdo se o tuto oblast nezajímá tolik, by to mohlo přinést nové informace.

Rihatama
01.04.2021

Kočka není pes a dalajláma není královna. Člověk rád srovnává, ale kdo si uvědomí prvně řečené, neměl by knihu brát vůbec do ruky, pokud s tím má nějaký problém. Protože tady jednoduše nelze očekávat nějaká duchovní moudra. Ano, zdá se být vzhledem k jednoduchosti textu a předkládání myšlenek z pohledu štěněte určená spíše pro mladší čtenáře. Taky ale jde o milé, pohodové čtení, z něhož královna Alžběta vychází jako laskavá, moudrá, spravedlivá a přístupná osobnost.

Dost jsem ocenila, že se autor zdržel jakýchkoli hodnotících komentářů stran dalších členů královské rodiny. Snad právě jen Alžběta je ta jediná osoba, která zaslouží plného uznání. Ani úvahy o tom, jestli monarchie je, nebo není mým preferovaným státním uspořádáním, jsem příliš neřešila. Ano, obvykle jde o nedemokratický útvar. V dnešních dobách však má králka stejnou reprezentativní roli jako prezident v mnoha republikách, zjevně však s výrazně menšími ambicemi, než mnozí prezidenti (nemám na mysli prezidentské systémy). Kéž by český prezident dosahoval kvalit Alžběty II. Uznávám, zpočátku jsem váhala, jestli tohle mě bude bavit, tak trochu o psech, tak trochu o královské rodině a semo tamo nějaké moudro. Ale na společnost corgiho (Horatia) Nelsona (Mandely) jsem si po chvíli zvykla a strávila jsem s ním příjemné chvíle.

Margaritta1987
14.03.2021

Jako audiokniha fajn, ale kdybych jí mela číst, jako klasickou knihu, tak ji snad odložím v polovině

Pejuška
27.02.2021

Pro mě skvělá oddechovka, o královskou rodinu se celkem zajímám, takže mám i nové poznatky. Jak se z pejska, co má být zatracen, stane osobnos. Moc milé čtení

Scheila
31.12.2020

Příběh vypráví pes jejího Veličenstva. Mladý corgi s jedním uchem dolu. Kniha je plná mouder a životních poznatků. Nejdříve mi dělalo problém to královské prostředí, jelikož nejsem Fanda královské rodiny. Když jsem ale vytěsnila, ze je kniha o nich, tak se mi dál četlo mnohem lépe. Dost jsem se nasmála u trapných chvil Nelsona. Oddechová a klidná kniha, kde nanejdete žádné zvraty ani nic napínavého, ale pokud chcete oddechovku u které se budete usmívat, je to správná volba.