Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

kniha od:

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333646/mid_pes-jejiho-velicenstva-fgq-333646.jpg 3.7 208

Štěně corgiho, kterého se jeho bezohlední chovatelé chtějí kvůli převislému uchu nemilosrdně zbavit, zachrání britská královna, a tak se malý corgi ocitne na zámku ve Windsoru, ve světě rudých koberců a přepychových komnat – a bez hromad špinavého prádla. Okouzlující Nelson si rychle získává náklonnost všech členů královské domácnosti a dává nahlédnout do života královny ze své psí perspektivy. Stává se svědkem jejích setkání s celebritami, filantropy a poradci, a slýchává jejich vzácné postřehy o tajemství života. Díky jednomu z nejtajemnějších poradců Její Výsosti zjišťuje, jak starodávné zvyky a symboly působí mocně i v současnosti. Poznává také nejpřekvapivější vlastnost královny: jemné a zároveň neochvějné očekávání, že každý, s kým se setká, ze sebe dává to nejlepší. Pes Jejího Veličenstva je plný radosti ze života, humoru a dobrodružství. Nelsonův sáhodlouhý seznam přečinů a přehmatů hravě strčí do kapsy jeho dobrosrdečnost a hluboká moudrost, která určitě potěší každého, kdo ví, jak se psi dokážou usmívat a jak vřelý mají jazyk.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Synergie
Originální název:

The Queen's Corgi: On Purpose , 2016


více info...

Komentáře (67)

Komentáře 67 Recenze 5

knihomol1985
knihomol1985
08.05.2023 3 z 5

Takový hezký průměr poslechnuto jako audio ...

PepkazDepka
PepkazDepka
26.04.2023 3 z 5

Nebolo to zle, ale ani prilis zabavne. Skor som sa do citania nutila. Niektore kapitoly lepsie, niektore horsie.


VeruMalfoy
VeruMalfoy
11.01.2023 3 z 5

Knížka rozhodně nebyla úplně špatná, ale nebyla ani něčím výjimečná. Na stylu psaní mi chvílemi něco vadilo. Nejsem úplně schopná říct co, ale něco mi prostě nesedělo. Nevím, pro koho přesně byla kniha určena. Řekla bych, že pro děti, i když chvílemi působila na čtenáře zcela jiným dojmem. Co se mi však hodně líbilo, byl konec příběhu. Byl hodně poučný a dojemný.

Lady.Lucrezia
Lady.Lucrezia
08.01.2023 5 z 5

Velmi příjemné, nenásilné, odpočinkové čtení, které Vám vykouzlí úsměv na rtech, obohacené o pár moudrých vět, které by tu jen málokdo čekal. Jde o takovou jednohubku na šedivé odpoledne.

Metla
Metla
25.12.2022 3 z 5

Nesnášíte psy a britskou královskou rodinu? Ruce pryč, tato knížka je pro vás toxická!
Milujete psy a zbožňujete britskou královskou rodinu? Tato knížka je pro vás dar z nebes, budete slintat blahem.
Máte rádi psy, ovšem nepolidšťujete si je, a britskou královskou rodinu máte na salámu? Pak pravděpodobně stejně jako já zjistíte, že nejste připraveni přijímat životní moudra od chlupaté továrničky na lejna, schopné tyto produkty konzumovat. A nejspíš nebudete žrát ani předloženou ideu laskavých anglických aristokratů, trávících veškerý čas filozofickými debatami s podobně osvícenými lidmi (a dalšími bytostmi).
Taková eko - nábožensko - psychoenergo agitka, s pozvednutým nosem trousící své pravdy a znechuceně jej ohrnující nad obyčejnými omezenými smrtelníky. Ono v tom je kus přijatelného (nic objevného, ba i těžce obehrané "následuj své srdce" zaznělo), ovšem dalajlámovi se naslouchá jaksi přirozeněji, ochotněji než bulvárem ostře sledované šlechtě. V zemích Commonwealthu má výtvor Davida Michieho lepší podmínky k úspěchu, u nás asi málokdo vnímá členy britské monarchie coby nezpochybnitelné morální autority a duchovní vůdce.
Audiokniha v podání hlasového pitvoření Borka Kapitančika vyzněla parodicky - nevím, zda šlo o záměr.
50-55%

aktijnov
aktijnov
29.10.2022 4 z 5

Dalajlamova kočka mě zaujala víc. Byly tam hezké myšlenky a občas i úsměvné situace, ale k této knížce už se vracet nebudu...

alekis
alekis
08.08.2022 4 z 5

Anotace je dokonalá, nemusím nic vymýšlet.
Jakožto zatvrzelá monarchistka a roajalistka - je to asi následek sledování pohádek o dobrých králích, královnách a princeznách v dětství, si velice vážím královny Alžběty a obdivuji ji.
Královna a dění kolem ní popisované z pohledu pejska je moc hezky podané, ovšem, kniha je prošpikovaná řadou filosofických úvah a mouder, což jí sice neubírá na kvalitě, ale na zábavnosti trochu ano.
Každopádně, docela dost humorných okamžiků se taky najde, moji spolupoddaní... :-))

knihovna1
knihovna1
22.06.2022

Knížka mě potěšila a četla jsem ji v době 70. výročí panování Alžběty. Takže moc hezké, milé pro fanoušky Alžběty a celé její rodiny a samozřejmě pejskaře. Myšlenkou knihy je také příchod na svět, výsluní, pohasínání a odcházení.

takana
takana
02.01.2022 5 z 5

Hezká knížka, pro mě dobrá oddechovka.

LunaL.
LunaL.
26.09.2021 3 z 5

První kniha, co jsem od autora četla (mám raději psy, proto mě Dalajmanova kočka nikdy nelákala :)), možná ale poslední. Nebylo to špatné, rozhodně tam bylo hodně mouder, v podání psa úsměvné (jak uvažování o světě, tak hlavně psí povídání o politice). Na jedno přečtení to šlo, podruhé bych se k tomu určitě nevrátila.
Co si z knihy odnesu? Rozhodně, že máme dělat malé věci s velkou láskou :)

YA-girl
YA-girl
18.04.2021 4 z 5

Myslela jsem, že to bude už jenom taková "nastavovaná kaše" po úspěchu s Dalajlamovou kočkou, ale protože díky seriálu The Crown královskou rodinu dost můžu, tak jsem to zkusila. Líbilo se mi to hodně, nádherně mě to hladilo po duši a občas to bylo až dojemné. Taky jsem tak nějak předpokládala, že postava královny nebude mít takovou "sílu" jako postava Dalajlamy, ale měla... Přišlo mi to méně poučné než Kočka, ale možná i proto, že už toho spoustu znám i z jiných knih; někomu, kdo se o tuto oblast nezajímá tolik, by to mohlo přinést nové informace.

Rihatama
Rihatama
01.04.2021 4 z 5

Kočka není pes a dalajláma není královna. Člověk rád srovnává, ale kdo si uvědomí prvně řečené, neměl by knihu brát vůbec do ruky, pokud s tím má nějaký problém. Protože tady jednoduše nelze očekávat nějaká duchovní moudra. Ano, zdá se být vzhledem k jednoduchosti textu a předkládání myšlenek z pohledu štěněte určená spíše pro mladší čtenáře. Taky ale jde o milé, pohodové čtení, z něhož královna Alžběta vychází jako laskavá, moudrá, spravedlivá a přístupná osobnost.

Dost jsem ocenila, že se autor zdržel jakýchkoli hodnotících komentářů stran dalších členů královské rodiny. Snad právě jen Alžběta je ta jediná osoba, která zaslouží plného uznání. Ani úvahy o tom, jestli monarchie je, nebo není mým preferovaným státním uspořádáním, jsem příliš neřešila. Ano, obvykle jde o nedemokratický útvar. V dnešních dobách však má králka stejnou reprezentativní roli jako prezident v mnoha republikách, zjevně však s výrazně menšími ambicemi, než mnozí prezidenti (nemám na mysli prezidentské systémy). Kéž by český prezident dosahoval kvalit Alžběty II. Uznávám, zpočátku jsem váhala, jestli tohle mě bude bavit, tak trochu o psech, tak trochu o královské rodině a semo tamo nějaké moudro. Ale na společnost corgiho (Horatia) Nelsona (Mandely) jsem si po chvíli zvykla a strávila jsem s ním příjemné chvíle.

Margaritta1987
Margaritta1987
14.03.2021 2 z 5

Jako audiokniha fajn, ale kdybych jí mela číst, jako klasickou knihu, tak ji snad odložím v polovině

Pejuška
Pejuška
27.02.2021 5 z 5

Pro mě skvělá oddechovka, o královskou rodinu se celkem zajímám, takže mám i nové poznatky. Jak se z pejska, co má být zatracen, stane osobnos. Moc milé čtení

Scheila
Scheila
31.12.2020 3 z 5

Příběh vypráví pes jejího Veličenstva. Mladý corgi s jedním uchem dolu. Kniha je plná mouder a životních poznatků. Nejdříve mi dělalo problém to královské prostředí, jelikož nejsem Fanda královské rodiny. Když jsem ale vytěsnila, ze je kniha o nich, tak se mi dál četlo mnohem lépe. Dost jsem se nasmála u trapných chvil Nelsona. Oddechová a klidná kniha, kde nanejdete žádné zvraty ani nic napínavého, ale pokud chcete oddechovku u které se budete usmívat, je to správná volba.

SueD
SueD
28.12.2020 5 z 5

Recept na úspěšnou knihu, jebni na obálku psa, dej tam pár mouder a odvolávej se na Dalajlámu. Myšlenky v těchto knihách jsou ploché, jednoduché, až primitivní. Ale čte se to dobře, i proto dávám pět hvězdiček, ale zároveň vím, že se už si od autora nic nepřečtu

Janadvorackova
Janadvorackova
28.08.2020 2 z 5

Hrozný úlet.
Jsem zvědavá, se kterými zvířecími průvodci autor ještě přijde.
Ale příběh zklamal, nebavil.
Kočka jednoznačně vede.

Qaxi
Qaxi
20.07.2020 2 z 5

Trochu moc didaktický příběh pro děti.

lucka1998
lucka1998
06.06.2020 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha, líbí se mi vztah Nelsona (psího vypravěče) a jeho "rádce životem" Winstona. Tuto knihu by si mělo přečíst více lidí, ne jen kvůli humorným situacím, ale i kvůli poselstvím tohoto příběhu.

BludickaJulie
BludickaJulie
22.04.2020 5 z 5

Táto kniha bola úžasná, zábavná, dojemná ako aj nenásilne poučná. Našla som v nej neuveriteľné množstvo myšlienok, ktoré sa mi páčili a musela som si ich poznačiť.
No a obal, prosto rozkošný. Určite vrelo odporúčam.

Simi
Simi
07.04.2020 3 z 5

(audiokniha) ALE JÓ, průměr, ale dalo se. Nečetla jsem Dalajlamovu kočku, takže nedotčená stylem tohoto autora. Přemoudřelé štěně mluvící jak z naučné knihy pro děti o životě. Královna prý o sobě nečte, ani se jí nedivím.

pip11
pip11
05.04.2020 5 z 5

Milé a pohodové čtení, kdy nechtěné štěně získá nový domov u samotné královny. Příběh se mi líbil, bylo zajímavé nahlédnout do (asi lehce imaginárního) soukromí královské rodiny. Pěkná oddychová kniha.

JointlieKat94
JointlieKat94
22.03.2020 4 z 5

Krásná kniha, ostatně jako všechny od tohoto spisovatele. Mám ráda tu moudrost a laskavost z nich.. avšak, osobně se mi líbila víc asi série Dalajlamova kočka, tady už to bylo takové napodobování.. samozřejmě hezký nápad, pokračovat v tom, akorát mi tam prostě nesedla ta královská rodina, i když samozřejmě, jak název hovoří.. :D

No, úplná TOPka to ale nebyla., spíš zatím nejslabší kniha od něj, a že mi chybí už jen jedna.. Bylo to hezké. Hezky se mi četlo. Bavilo mě to. Myslím, že 4* jsou odpovídající. :)

eliskaz
eliskaz
04.03.2020 3 z 5

Moc milé čtení, ale člověk se nemůže ubránit pocitu, že tím autor pouze nastavuje Dalajlamovu kočku. A bohužel mě rušily i faktické nepřesnosti (jako třeba Nelsonem přesně popsané barvy, či tvrzení, že lidské tělo je tvořeno z 90 % vodou...).

Vojslava
Vojslava
23.01.2020 4 z 5

How lovely, chtělo by se říci. Původně jsem si myslela, že to bude jen takové roztomilé povídání o psech a královské rodině, ale nakonec musím říci, že několik vtipně podaných hlubokých myšlenek je dost slušnou přidanou hodnotou - úplně vidím, jak si v nich Nelson rozumí dokonce i s některými konkrétními světci. :-) A protože jsem víc kočkomil než psomil, zkusím třeba i Dalajlámovu kočku...

Janík61
Janík61
21.01.2020 2 z 5

Vcelku docela vtipné čtení z pohledu psa jejího veličenstva, i když v reálném světě vystupování a chování celé královské rodiny nebude tak ve všem skvělé. Prostě kniha je fajn oddechovka, která pobavila, zkusím ještě Dalajlámovu kočku.

jaroiva
jaroiva
21.01.2020 2 z 5

Dalajlámova kočka přes kopírák.
Ze začátku mě to bavilo, potom mi to ale začalo nápadně připomínat Dalajl.kočku a zjistila jsem, že skutečně jde o stejného autora.
To, co u Dalajlámy je celkem přirozené, mi ale pro královnu připadá poněkud násilně naroubované.
Druhá kopie téhož už moc nefunguje.

niki-chan
niki-chan
05.06.2019 3 z 5

Velmi zajímavý a milý příběh o corgim, ale určitému srovnání s Jeskou se nelze vyhnout, zvláště, když se náměty opakují. Tady tomu prostě něco chybělo, celkem bych dala 3 a půl *.

Dajine
Dajine
22.04.2019 5 z 5

V příštím životě chci být psem Jejího Veličenstva.

Peťulka3
Peťulka3
23.03.2019 4 z 5

Hezké,ale ten Michael tam být nemusel.

Štítky knihy

psi Alžběta II., královna, 1926-2022 královská rodina vypráví pes

Autorovy další knížky

David Michie
australská, 1962
2013  88%Dalajlamova kočka
2014  92%Dalajlamova kočka a umění příst
2015  86%Kouzelník ze Lhasy
2016  91%Dalajlamova kočka a síla meditace
2017  74%Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha Pes Jejího Veličenstva a jeho mise je v

Právě čtených8x
Přečtených289x
Čtenářské výzvě47x
Doporučených12x
Knihotéce120x
Chystám se číst84x
Chci si koupit11x
dalších seznamech1x