niki-chan niki-chan komentáře u knih

Štěky Broka Špindíry Štěky Broka Špindíry Petr Kopl

Celkem vtipné příběhy ze života psa.

09.02.2019 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Taková mladá a taková alkoholička, navíc ne úplně chytrá. Chudák holka prostě.

09.02.2019 2 z 5

Zvířecí detektiv Zvířecí detektiv Tom Watkins

Příjemné a milé čtení o tom, že ztráta domácího mazlíčka nemusí vždy znamenat rozloučení, je tu ZP UK

31.01.2019 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Velmi kvalitní román ukazující společnost a její tehdejší zvyky. Jediné, co mi trochu vadilo, byly místy zbytečně rozsáhlé popisy krajiny na úkor postav, což ale závěr vyvážil.

12.01.2019 4 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Prostě klasika, která nikdy nezklame :-)

02.01.2019 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Velmi dobře zpracovaná zápletky i dialogy. Rozuzlení nečekané.

27.12.2018 4 z 5

Pohádky přímořské Pohádky přímořské Siegfried Kapper

Prostředí, kde se pohádky odehrávají, stejně jako pohádky samé, jsou kouzelné a stojí za přečtení.

24.12.2018 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Bohužel se musím ztotožnit s předchozím komentářem, z knihy jsem dost zklamaná.

18.12.2018 2 z 5

Myši a pískomilové Myši a pískomilové Georg Gaβner

Některé rady v této knize jsou velmi dobré, pokud s chovem začínáte. Ale na to, že pískomilové jsou v názvu knihy, moc prostoru v ní nezabírají, spíše minimum.

12.12.2018 3 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Skvělý příběh, který s časem neztrácí na kráse.

30.11.2018 5 z 5

Viktoriánská Anglie Sherlocka Holmese Viktoriánská Anglie Sherlocka Holmese J. H. Watson (p)

Velmi čtivá kniha o století páry a o tom, jaké zvraty způsobila nejen na poli průmyslu a techniky, ale i co se týká společnosti či módy.

11.11.2018 4 z 5

Panenství Panenství Marie Majerová

Příběh je zvláštní, přeci jen napsat knihu o tomto tématu - odvážné. Ale mám-li ji hodnotit, tak z celkového pohledu nijak převratná četba, ale ne ztráta času.

31.10.2018 3 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Jako humorný příběh to nebylo špatné, kniha se četla sama. Často mi ale vadilo chování Agathy i Jamese - nemístné a leckdy i trapné. Ale na relax super četba.

29.10.2018 3 z 5

Kamarádka pohádka Kamarádka pohádka Howard Hall

Krásné pohádky, které přináší i krásné vzpomínky na dětství.

27.10.2018 5 z 5

Thirsty Hearts Thirsty Hearts Julia Ross

Velmi dobrá kniha pro rozšíření slovní zásoby a procvičování jazyka. Doplňující cvičení během kapitol jsou příjemným zpestřením čtení. Jenom to chce příště více zapracovat na slovníku na konci knihy.

23.10.2018 4 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Tato kniha obsahuje dvě povídky: Dívka za zrcadlem a Stroj na vzpomínky. Dívka za zrcadlem je naprosto skvěle napsaná a má výborné rozuzlení. Stroj na vzpomínky je trochu slabší co se týká děje, postav i zápletky. Ale celkově se musí hodnotit 4*.

22.10.2018 4 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Příběh měl spád, postavy byly zajímavé. Trochu zhoršená orientace neznáte-li předchozí díly. Konec mohl být propracovanější. Celkem bych dala tři a půl *.

21.10.2018 3 z 5

Tři případy Sherlocka Holmese / Three Cases of Sherlock Holmes Tři případy Sherlocka Holmese / Three Cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Příběhy byly zajímavé, nejvíce mě zaujal druhý příběh. Díky aj/čj variantě si obohatíte slovní zásobu, ale překlad je místy až tristní, viz: nine days - desetidenní cyklus...

11.10.2018 4 z 5

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Růže ze Sevastopolu byla velkým překvapením. Nejedná se jen a pouze o romantickou slátaninu, ale i o popis tehdejších společenských poměrů, dospívání jedné dívky a válečných útrap, které se nedotýkají pouze samotných vojáků. Hlavní postava je možná místy trochu "vadná" a její sestřenice střelená, ale čas věnovaný četbě není žádnou ztrátou času.

01.10.2018 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Na tuhle knihu jsem po filmu byla velmi zvědavá a těšila jsem se, že poznám pohled samotných sealů na věc. Ale to kniha nezvládla naplnit. Ani by tak nevadily delší popisy zbraní a vybavení, ale opravdu mi chyběly popisy jednotlivých akcí, ne jen pár odfláknutými větami. Navíc se mi neskutečně příčilo, jak byl SEAL popisován jako něco nadpozemsky nejlepšího, k čemu by ostatní měli vzhlížet a o jejich chování radši pomlčím... Zkrátka dost těžké zklamání...

22.09.2018 2 z 5