Růže ze Sevastopolu

Útrapy války a vášně. Píše se rok 1854, propuká Krymská válka a mladí Britové se vydávají bojovat s novým nepřítelem – Ruskem. Nemocnice se však plní raněnými muži a Rosa Barrová, mladá, krásná a nebojácná žena se vypravuje na bojiště, odhodlaná zachraňovat jejich životy. Cestou se však beze stopy ztratí. Její sestřenice, domácky založená dívka Mariella Lingwoodová, se ji vypravuje hledat. Její cesta z viktoriánského Londýna na Krym otřese celým jejím dosavadním životem, ale umožní jí odhalit vlastní sílu a vášeň, která jí pomůže přežít válečné útrapy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24965/ruze-ze-sevastopolu-24965.jpg 3.955
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

The Rose of Sebastopol, 2007

Kniha Růže ze Sevastopolu

packlik
24.10.2020

Hlavní hrdinka mi občas lezla trošku na nervy. Byla extrémně plachá, stydlivá, naivní.... a neustále šije. Navzdory tomu se kniha čte poměrně dobře. Dobře navozuje atmosféru 19. století v Anglii a válečné útrapy na Krymu. Nicméně něco jí chybělo, což je trošku škoda, protože měla dobrý potenciál.

Noisette73
15.10.2020

Hrdinku pořád bolí hlava, šílená plačka a na můj vkus prostě zhýčkaná. Takže hrozně nesympatická, ale hrůzy války jsou popsány dobře.

Freedomova
05.10.2018

Na knize mi připadalo nejzajímavější barvité a sugestivní líčení válečných útrap a života ve vojenských táborech. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická svojí "přesprávnou uťáplostí", ale i tak mě knížka celkově bavila. Vadil mi otevřený konec, kromě smrti jedné z hlavních postav není vůbec jasné, jak příběh dopadl.

niki-chan
01.10.2018

Růže ze Sevastopolu byla velkým překvapením. Nejedná se jen a pouze o romantickou slátaninu, ale i o popis tehdejších společenských poměrů, dospívání jedné dívky a válečných útrap, které se nedotýkají pouze samotných vojáků. Hlavní postava je možná místy trochu "vadná" a její sestřenice střelená, ale čas věnovaný četbě není žádnou ztrátou času.

Jossie
12.09.2018

Těšila jsem se hlavně na krymskou válku, takže mě příběh vzorně vychované a nesmírně skromné Marielly spíš vyrušoval, Rosa byla zase až moc ztřeštěná a hlavně první polovina knihy byla k nepřežití nudná. V druhé části už jsme se alespoň dostali na Krym, tam to bylo záživnější, ale to neustálé střídání časů (podle mne dost zbytečné) a odkrývání "hrozných" tajemství minulosti mě moc nebavilo.

Vojslava
02.02.2018

No... na červenou knihovnu trochu dlouhé, Londýn i Krym šustí papírem a hlavní hrdinky včetně několika dalších osob jsou na zabití už kolem stránky 70. Dočetla jsem, nicméně jako zvlášť obohacující knihu to nevidím. (A koho si tedy hlavní hrdinka vzala???) :-)

bábuška
24.11.2017

Příběh z poloviny devatenáctého století, období krymské války. Všechny útrapy toho
období, které si dnes nedokážeme představit, zima, špína, nemoci, umírání. A do tohoto přichází zhýčkaná dívka, která pátrá po své ztracené družce. Je to přímo drastická četba, a také zdlouhavá.

Babo
03.05.2015

Dočetla jsem knihu a i když jsem dlouho zvažovala kolik dát hvězdiček a dlouho jsem uvažovala o třech,dokonce i otom,že knihu nedočtu,nakonec dávám čtyři s konstatováním,že nebyla zase až tak špatná.Spisovatelce se podařilo vystihnout povahu naivní dívky poloviny devatenáctého století s takovou přesvědčivostí,že mi fakt šla na nervy.
Je ale pravděpodobné,že v té době dívky z dobré rodiny uměly krásně vyšívat,ale to bylo asi tak všechno.Trvalo hodně dlouho než se aspoň nepatrně otrkala a stala se pro dnešního člověka snesitelnou.A jak mám dojem už tady někdo psal,kniha skončila v tom nejlepším a tak trochu otevřeně.Znovu ji už určitě číst nebudu ,ale nakonec se docela dala .

historie 19. století Anglie Krymská válka

Kniha Růže ze Sevastopolu je v