Agatha Raisinová a zlý veterinář

Agatha Raisinová nemůže přivyknout životu na venkově, kde jedinou vyhlídkou na vzrušující večery jsou schůze dámského spolku. Když neuspěje se sbližovacími manévry u souseda Jamese Laceyho – plukovníka na odpočinku – chopí se Agatha příležitosti a navštíví nového, pohledného a nezadaného veterináře. Ačkoli Agatinu mourovatému kocourovi vůbec nic neschází, Hodge musí v rámci milostného dobrodružství vytrpět drsné vyšetření. Jeho oběť je naneštěstí zbytečná, neboť zakrátko se najde zvěrolékař mrtvý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133920/big_agatha-raisinova-a-zly-veterinar-vRa-133920.jpg 4.1118

Agatha Raisinová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Humor

Vydáno: , Motto

Agatha Raisin And the Vicious Vet, 1993

Kniha Agatha Raisinová a zlý veterinář

MelanieBruno

Dala jsem Aghatě druhou šanci a vida, tohle se moc povedlo. Přečetla jsem ji velmi rychle, místy se nasmála a vlastně i byla překvapena postupným rozuzlením. Moc mě bavila a proto dávám plný počet. Jdu na další :-))

Johny_H.

Výborná knížka na odreagování u které se místy opravdu zasmějete.

knihomolka27

(+ SPOILER) První díl bohužel v knihovně nebyl tak jsem se rozhodla jít rovnou na druhý, jelikož by mělo jít spíše o volná pokračování.

Kniha je velmi milá, bezstarostná a příjemná. Příběh plyne líně a zhruba v půlce si dá bohužel i na dost velkou dobu šlofíček, díky čemuž mě čtení začalo trochu nudit a už jsem se do děje tolik nedostala jako tomu bylo na začátku. I díky tomu odtrhávám jednu hvězdičku.... za docela jednoduchou a neuspokojující detektivní zápletku jsem chtěla odtrhnout ještě jednu, ale nakonec si říkám, že je kniha ve své podstatě opravdu hodně fajn . A to hlavně díky samotné Agátě, která je prostě velmi zajímavá... je kombinací Jessici Fletcher, slečny Marplové, Sharony Flemingové... je vtipné, že jí po celý příběh jde vlastně o to uhnat jednoho muže a její myšlenkové pochody ohledně jejího samotářského života s kočkami a touhy stát se za každou ženu provdanou ženou..no tak tyto pochody mě opravdu moc bavily. Včetně toho, že je Agáta dost velká průšvihářka, takže o úsměvné momenty ty taky není nouze... opravdu vtipná mi přišla její příhoda s pupínkem a rozbitým umyvadlem, nebo když si domů přivezla cizí kočku v domnění, že je to Hodge...

A právě ty vcelku zábavné dialogy, popis prostředí a příjemné popisy obyčejných věcí ... ve vás vyvolají takový pohodový vesnický pocit, který je zkrátka fajn a navodí zbytek prázdninové atmosféry, která nám už pomalu končí.

Není velkým překvapením, že detektivní zápletka tu nebude na stejné úrovni jako v ostatních knihách... a vlastně by to ani nemělo vadit, jelikož už podle anotace a typu knihy je jasné, že tady o tu detektivku zas tolik nejde. I tak by mohla být přeci jen lépe a poutavěji zpracovaná, a tím myslím druhou část knihy, kde se neustále opakuje ten samý motiv a to ten, že naši dva samozvaní detektivové chodí prakticky od domu k domu a neustále se na něco vyptávají ... časem to začne působit strašně monotonně a začne vás to nudit, a takhle je to asi posledních 70 stran, což je zhruba polovina kniha, a to není zrovna málo. Konec je určitě nejslabší, jelikož je prostě hrozně zrychlený a až příliš náhodný... všechno je tam prostě moc velká náhoda a na to, že tím vyptáváním strávili minimálně 2 týdny se vše hned vyrazí za jeden den a to bez nějakých větších pojítek pro čtenáře. Dojem ovšem zachranuje opilá Agáta s Fredou jak se drží kolem ramen a zpívají, že nepotřebují muže, a během tohoto jejich výstupu je z okna vidí James.

Verdikt: Nápad a téma opravdu velmi suprové. Muž co využívá naivní vesnické ženy a mámí z nich peníze, přitom si vybírá hlavně staré panny nebo vdovy a nebo nespokojené manželky, kterým snadno zalichotí, 50 letá žena, která šla předčasně do důchodu, ale začíná se nudit a tak začne s vlastním vyšetřováním vraždy, přičemž jí všichni považují jen za čmuchalku, posléze ke svému pátrání přibere i muže, ze kterého chce udělat svého manžela a který se přidá k tomuto amatérskému vyšetřování, aby se vyhnul psaní své knihy. Námět je zkrátka velmi slibný........jeho zpracování, ale místy pokulhává....ženy splývají všechny dohromady, takže ani pořádně nevíte potom o koho jde, vyšetřování je zbytečně uprostřed zdlouhavé a skoro nikam nevede, navíc naši hrdinou si dávají tolik skleniček oblíbené kořalky, že musí být velmi často nalití... jinak mě kniha, ale nezklamala a těším se na další díl.

marlowe
04.06.2020

Odtrhl kocoura od svého obličeje a odhodil ho přes celou místnost. Agatha se ve stejném okamžiku pokusila vrazit mu vyšetřovací stůl do žaludku. Viděla to ve, filmech, jenže tenhle byl přišroubovaný k podlaze. Před dalším výstřelem uskočila stranou, vymkla si kotník a upadla.

Škoda, že Marion Chesney alias M. C. Beaton nevyužila potenciálu zbrklé, akční a mile odpudivé hlavní hrdinky a nedokázala tuhle veskrze zábavnou postavu propojit s košatějším příběhem a smysluplnější zápletkou. Celé vyprávění tak drží pohromadě jen díky švům úsečného stylu, opakujících se motivů "nadbíhání sousedovi" a izolovaným crazy-akčním scénám. Po dvou dílech se obávám, že možnosti námětu jsou vyždímány do mrtě a že do dalšího dílu už asi nepůjdu.

EvaApple
28.08.2019

příjemné čtení když si chcete oddechnout od reality

pollyanna
28.07.2019

Povedená oddychová detektivka, která je navíc místy vtipná. Co víc si přát... :)

LisaEla
16.07.2019

Super oddychová knížka, určitě doporučuji.

Ana72154
06.05.2019

Skvělá knížka na oddychové čtení. Jako první jsem nejdříve četla Vražedná setba, teprve až po přečtení jsem zjistila, že se jedná o třetí díl série a tak jsem přečetla předešlí dva. Teď se vrhnu na další.