niki-chan niki-chan komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Velmi smutné čtení o malém chlapci, ke kterému se po smrti maminky všichni chovají naprosto hrozným způsobem. Výborně popsána lidská odpornost v celé své kráse.

24.06.2018 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Skvělé čtení o středověkém Brně a jeho nejnuznějších obyvatel - nevěstek. Autorka dobře popsaly i poměry mezi měšťany. Doporučuji všem ke čtení ;)

22.06.2018 4 z 5

Velká kniha egyptských detektivek Velká kniha egyptských detektivek Mike Ashley

Příběhy, které se odehrávaly ve starém Egyptě byly zajímavé, nejlepší byla detektivka se smaragdy v mumii. Ale jakmile se děj detektivek přesunul do 19. století, nestály příběhy ani za pendrek, bohužel.

18.06.2018 3 z 5

Vlak osamělého muže Vlak osamělého muže Mika Waltari

Naprosto nečekané nadšení z četby. Autorovo cestování a momentální prožitky doplněné vzpomínkami vtáhnou do děje. Jeho kritický názor na Prahu je jeho subjektivní názor a nemusí se každému líbit, ale je pochopitelný. Zkrátka čtivý a zajímavý cestopis.

15.06.2018 5 z 5

Abeceda Dušiček a Halloweenu Abeceda Dušiček a Halloweenu Valburga Vavřinová

Velmi zajímavý přehled těch nejdůležitějších informací doplněný krásnými ilustracemi.

12.06.2018 4 z 5

Vzpomínky z protektorátu Vzpomínky z protektorátu Lubomír Popelínský

Velmi pěkně napsaná kniha vzpomínek, zajímavější je o to, že se jedná o vzpomínky malého chlapce. Knížka je vhodná jak pro dospělé, tak pro děti, kterým přinese poznatky o dané době. Možná by jen bylo vhodnější zvolit ich formu vyprávění.

03.06.2018 4 z 5

Jupiterův mýtus Jupiterův mýtus Lindsey Davis

Příjemné čtení, ale nijak zvlášť nezaujalo. Nejlepší a nejzajímavějších bylo posledních cca 50 stránek, kdy se začalo něco opravdu dít. Zbytek tvořily, bohužel, zbytečně rozvleklé scény a popisy.

01.06.2018 3 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Velmi zajímavý příběh o Chodech a jejich nezdolne vůli. Ze začátku chvíli trvá zvyknout si na jazyk, ale to se po pár stránkách změní. Opravdu skvěle bylo přiblížení postav a jejich pohnutek. Chápu, proč si autor vybral toto téma.

16.05.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Prostě 50 odstínů nesmyslů v historickém kabátě...

09.05.2018 1 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Příjemné čtení o kočkách a o tom, jak i takový tvor svede nám lidem obrátit život vzhůru nohama a dát nový směr.

23.04.2018 3 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Velmi akční díl se zajímavou zápletkou, ostatně jako vždy. Ale i přes to, že Barbarič je sám o sobě zajímavá postava, Stein a Jaroš dávají příběhům tu správnou celistvost, což mi zde trochu chybí.

21.04.2018 4 z 5

Kolébka Kolébka Arthur Charles Clarke

Opravdu zajímavý začal být příběh až někdy v polovině. Dlouhé popisy minulosti mi přišly zbytečné a knize uškodily. Chtělo to více Kolonie a méně lidí, například podplukovník a jeho milostná pletka.

20.04.2018 3 z 5

Světem dinosaurů Světem dinosaurů Rupert Matthews

Skvělá knížka o dinosaurech, která se věnuje zvlášť každé významné éře dinosaurů: trias, jura, křída. Každé období je představeno. Dinosauří rekordy na konci jsou příjemným zpestřením čtení. Celou knihu navíc doprovází nádherné ilustrace.

18.04.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tak trochu větší očekávání, než kniha splnila. Námět dobrý a zajímavý, ale vyprávění trochu místy rozvleklé, postavy nebyly pořádně propracované, mnoho věcí zůstalo nevysvětlených, ačkoli se o nich často mluvilo (viz loterie). A konec zase moc uspěchaný a opět bez nějakého zdůvodnění. Do dalších dílů se pouštět nebudu, ale z pohledu rozšíření obzoru, nelituji četby.

10.04.2018 3 z 5

Zelená léta Zelená léta Archibald Joseph Cronin

Román, který mě velmi překvapil. Nabízí úžasný příběh o dětství a dospívání malého chlapce v dobovém Skotsku. Vylíčení dobové společnosti, zvyklostí a povah jednotlivých postav stojí za přečtení, stejně jako popis úchvatné krajiny kolem městečka.

03.04.2018 4 z 5

MasterChef: Deník vítěze MasterChef: Deník vítěze Petr Jonáš

Jako kniha receptů není špatná, jako deník vítěze ano.

02.04.2018 3 z 5

Čas ohně, čas šeříků Čas ohně, čas šeříků Eliška Horelová

Skvělá knížka, škoda, že se mi nedostala do ruky dříve, určitě bych ji ocenila ještě více.

23.03.2018 4 z 5

Vánoční povídky Vánoční povídky Charles Dickens

Úžasné příběhy nejen o Vánocích. Moc se mi líbí skrytý smysl každé povídky. Nejvíce zaujala povídka Cvrček na krbu.

16.03.2018 4 z 5

Rozhodně výmluvná kniha o dané době a chodu věcí. Ale i trochu zklamání, dle pověsti jsem čekala mnohem víc.

06.03.2018 3 z 5

Čuníkův neobyčejný deník Čuníkův neobyčejný deník Emer Stamp

Tak Čuník nemá ani tentokrát klid a čeká na něj za mořem drsný soupeř, naštěstí má čuník své účinné zbraně :D

01.03.2018 5 z 5