Velká kniha egyptských detektivek

Velká kniha egyptských detektivek

Soubor 19 skvělých povídek provádí čtenáře několika staletími vývoje fascinující země a její tajemné kultury – a jen tak mimochodem se při tom vyřeší pár zločinů, většinou hrdelních... Lze to říci i opačně: přečtete si napínavé, vtipné a někdy i trochu mystické detektivní příběhy – a jakoby přídavkem se dozvíte spoustu zajímavého z egyptské historie. Ostatně jména jako Elizabeth Petersová, Michael Pearce, Paul C. Doherty nebo Lynda S. Robinsonová jsou zárukou nejvyšší kvality. Najdeme tu jak zločiny, které by se nemohly stát jinde než právě ve starém Egyptě, tak i případy „moderní“, jež se jen náhodou odehrály před několika tisícovkami let. Každou povídku doprovází stručný historický úvod, aby byli „v obraze“ i ti, kdo o egyptských dějinách vědí málo nebo skoro nic....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28616/velka-kniha-egyptskych-detektivek-28616.jpg 3.815

The Mammoth Book of Egyptian Whodunnits (2002)

Literatura světová
Vydáno:, Knižní klub

niki-chan

Příběhy, které se odehrávaly ve starém Egyptě byly zajímavé, nejlepší byla detektivka se smaragdy v mumii. Ale jakmile se děj detektivek přesunul do 19. století, nestály příběhy ani za pendrek, bohužel.

syskas
27.01.2016

Egypt veľmi nemusím, ale Egypt a detektívka, to som si chcela prečítať. Čítala som pomaly, po jednotlivých príbehoch. Niektoré boli zaujímavé, niektorými som sa musela doslova prehrýzať, lebo tam bolo veľa opisov a mnohým veciam som nerozumela (politické okolnosti...). Ale práve preto je to kniha aj pre ľudí, ktorí nemusia detektívky, ale zaujíma ich Egypt. Dozvedia sa veľa o živote, okolnostiach, súvislostiach... Príbehy sa odohrávajú v rozsahu cca štyri tisíc rokov.

JaneTrestry
23.06.2012

Docela to šlo. Některé ty příběhy byly dokonalé a četla jsem je hltavě, ale některé teda nestály za nic. Kniha se mi docela líbila, ale že bych si ji chtěla přečíst znova, tak to asi zrovna ne.