niki-chan niki-chan komentáře u knih

Velký útěk Velký útěk Paul Brickhill

Velmi poutavé i zajímavé vyprávění. Můžu říct, že jsem konečně našla autentické pojetí těchto táborů. Škoda jen, že nebylo věnováno více pozornosti korekture, v knize bylo až moc překlepů a chyb, což zbytečně kazí dojem.

25.11.2017 4 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Velmi zajímavý námět, který byl bohužel špatně zpracován. Filmové zpracování je mnohem kvalitnější.

20.11.2017 3 z 5

Viz předchozí komentáře, prostě se ničeho nedočkáte.

14.11.2017 2 z 5

Irské duchařské historky Irské duchařské historky Patrick Byrne

Knížka mě potěšila. Věděla jsem, že Irsko má své duchy, ale že má tolik zajímavých duchařských příběhů, jsem netušila.

14.11.2017 4 z 5

Před branami Leningradu Před branami Leningradu William Lubbeck

Hodně autentické a místy i velmi drsné. Hlavně v pasážích, které popisují utrpení civilistů na obou stranách. Jazyk určitě není románový, ale jsou to vzpomínky a tak se k této knize musí přistupovat.

14.11.2017 4 z 5

Habsburkové v českých dějinách - Ve stínu tvých křídel Habsburkové v českých dějinách - Ve stínu tvých křídel Jiří Rak

Velmi zajímavé čtení, které je kvalitně zpracováno. Nikdo, kdo se zajímá o Habsburky by tuto knihu neměl minout.

07.11.2017 4 z 5

Starověký Řím Starověký Řím Sean Callery

Stručné, přehledné a srozumitelné vypíchnutí toho nejzajímavějšího a důležitého z římských dějin. Autor také velmi dobře popsal krutost, jaká Řím doprovázela.

03.11.2017 4 z 5

Diamanty nosí smrt Diamanty nosí smrt Nancy Martin

Oddechovka a to hodně. Nic náročného, nenadchne ani neurazí.

01.11.2017 3 z 5

Pan Selfridge Pan Selfridge Lindy Woodhead

Velmi zajímavá kniha o životě a vzniku pojmu Selfridge. Líbilo se mi detailní pojetí, i přes to, že někdy bylo i zbytečně moc, a popis toho, s jakou pompézností do všeho pan Selfridge šel.

29.10.2017 4 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Skvěle napsáno a je smutné, jak někdo jako Othello svede podlehnout celkem lehce Jagovým intrikám.

26.10.2017 5 z 5

Yokai Yokai Stan Sakai

Super knížka, která rozšiřuje řadu Usagiho. Barevnost dodala příběhu ten správný šmrnc ;)

23.10.2017 5 z 5

Lovec čarodějnic Lovec čarodějnic Sam Thomas

Příjemná oddechovka

22.10.2017 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Další dobré pokračování. Zápletka se mi moc líbila, navíc historické kulisy Prahy byly skvěle popsány. A i přes smutné skutečnosti, Steinuv drzý přístup vůči vrchnosti nelze přejít bez úsměvu.

18.10.2017 4 z 5

České princezny na evropských trůnech České princezny na evropských trůnech Jan Bauer

Velmi zajímavá kapitola byla o Orosii, jinak to nebylo špatné čtení, ale do skvělé něco chybí

17.10.2017 3 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Opět velmi dobré čtení, zajímavá zápletka, místo i zločinec. Chování kapitána Steina mě nepřestává bavit. A i přes míru násilí, taková ale doba, je tato kniha velmi čtivá a každou stránku si užívám.

11.10.2017 4 z 5

Jestli existuje nějaká kniha a kočka, která umí přinést klid na duši a motivovat k meditaci, je to právě Jeska

04.10.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Je úžasné, jak jedna kniha a jedna kočka svedou změnit pohled na svět a vaše vlastní nitro během takové malé chvilky. Hluboké myšlenky svedou ovlivnit nitro a uklidnit duši :)

28.09.2017 4 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Toničku mám příběhu od příběhu radši, stejně jako humor kořenící celou knihu. Kdo by se také ale nesmál, když jsou nablízku Fíglové

25.09.2017 5 z 5

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Příběhy o Toničce mám moc ráda a tento není výjimka. Kromě nemála humorných situací, kdy se nemůžete nesmát, nabízí i hlubší zamyšlení, viz touha po moci. Ale opravdu nejlepší na celé knize je Osvald a Bábi tomu dává správný říz ;)

19.09.2017 5 z 5

Vymítač duchů Vymítač duchů Derek Meister

Takové nemastné, neslané. Nemohla jsem se začíst. Anotace slibovala pořádný příběh, ale nějak nenastal....

30.08.2017 2 z 5