Yokai

Yokai https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142830/bmid_usagi-yojimbo-yokai-4zb-142830.jpg 4 86 12

Usagi Yojimbo série

Světově proslulý vypravěč Stan Sakai oslavil pětadvacáté výročí Miyamota Usagiho historicky prvním původním grafickým románem, jenž nabízí zcela nový a plně barevný epický příběh. Yokai jsou nestvůry, démoni a duchové japonského folklóru, jako je například podoby měnící kitsune, kočičí démon obakémono či zlobr oni. Těm všem - a mnoha dalším - musí Usagi čelit, když ho zoufalá žena požádá, aby nalezl její unesenou dceru. Stopa zmizelé dívky jej zavede hluboko do lesa, kde zjistí, že se yokai shromažďují k velkému nájezdu. K Usagimu se naštěstí připojí Sasuké, lovec démonů, který se rovněž snaží zastavit invazi. Věci však nejsou vždy tak, jak se být zdají - obzvláště když má někdo co do činění s nadpřirozenem!... celý text

puczmeloun
15.11.2023 4 z 5

Dostala se ke mně z celé série jen tato výroční knížka, proto velmi oceňuji, že neznalost všeho předchozího nebyla na škodu. Tento "japonský Zaklínač" příjemně ubíhal, bavil, překvapoval i potěšil. Hezká jednohubka teď tematicky s dušičkovou atmosférou.

wistar
06.11.2021 2 z 5

Jednoduchá pohádka s pěknými příšerkami, ale přehnanou cenou

miroslav1074
15.04.2020 3 z 5

Takový skoro dětský příběh s poměrně jednoduchou kresbou. No nevím, dát za 62 stran 229,- Kč... A to ještě posledních 5 stran už není komiks, ale rozhovor s autorem Stanem Sakaiem (mimochodem, pro mě asi jediným místem se zajímavým obsahem této knihy). Za mě tak 2 hvězdy + 1 hvězda za pěknou kvalitu knihy a hlavně její titulní stránky.

milan1935
16.02.2018 4 z 5

Tento příběh byl taková pěkná pohádka. Kresba je příjemná a postavy dobře udělané.

jarynek
10.01.2018 3 z 5

Obálka knihy se mi velmi líbila, ale jinak mne barevný Usagi úplně neoslovil. Příběh jednoduchý, předvídatelný – zřejmě více ocení znalci konkrétní japonské mytologie, na níž je v příběhu odkazováno. Hodně se mi zamlouval rozhovor s autorem na konci knihy a ukázka postupu při tvorbě obrázků.

niki-chan
23.10.2017 5 z 5

Super knížka, která rozšiřuje řadu Usagiho. Barevnost dodala příběhu ten správný šmrnc ;)

SedllY
13.10.2017 2 z 5

Knížečka/komiksíček, který zabere maximálně půlhodinku.
Slabší 2 hvězdy za kresbu a konec, který nebyl zas tak špatný. Věřím, že menším dětem bez zkušeností s komiksy se může knížečka líbit.

Yokolobuna
01.10.2017 2 z 5

Naivně prosté, prostě naivní. Šlo o mé první setkání s Usagim a moc dobře nedopadlo. Příběh jak z libovolného sobotního cartoonu na Nově nevalné kvality, který ničím nepřekvapí. Těch pár postav, co se v útlé knížečce objeví, mi přišlo neskutečně plochých (když se Usagi potřetí zeptal: "Děláš si srandu" už jsem protáčel oči). Až na design některých Yokai mě vůbec nic nezaujalo a za tu krátkou dobu jsem se dokázal i nudit. Velké zklamání...

Claudius
23.09.2017 4 z 5

S výjimkou stripů bych Usagi Yojimbo označil za svou oblíbenou dospělou komiksovou sérii. Staré Japonsko, mytologie, napětí kombinované s humorem a filosofickými úvahami a všudypřítomná poetika Země vycházejícího slunce je kombinace, kterou opravdu můžu. Jednoho dne si musím přečíst celou Usagiho sérii.

Disease
28.06.2016 3 z 5

"Grafický román" v rozsahu povídky ze standardních vydání Jojimba.

martinstefko
14.10.2015 3 z 5

"Usagi Yojimbo: Yokai" je přese všechno krásnou ukázkou toho, jaký má Stan Sakai humor, ale především toho, jak dokáže krásnou japonskou mytologii představit i nám, lidem ve 21. století a hlavně v zemi, která nemá na japonskou kulturu až takové napojení. Když čtete Usagiho, máte chuť se víc dovědět o mytologii této země, podívat se na nějaký film od Akiry Kurosawy. Usagi je vizuálně krásný, ale knihu "Usagi Yojimbo: Yokai" si kupujte jenom proto, že králíka znáte a chcete mít tenhle Stanův krásný dárek bez výrazného příběhu ve své sbírce. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/81-usagi-yojimbo-yokai-65.html

Lusa
08.02.2013 5 z 5

Sice krátké, ale i tak skvělý krásný a konečně barevný příběh.

Určitě bych to, ale nedoporučila někomu kdo by s Usagim chtěl teprve začínat, ač je příběh jednoduchý a člověk se hned zorientuje, je to až občas moc "dětské". Spíše to potěší nadšence Usagiho, kteří si ho dají do sbírky :)

Japonsko samurajové japonská kultura

Stan Sakai