Dalajlamova kočka a síla meditace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“ Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost – čistou lásku a soucit. Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293922/dalajlamova-kocka-a-sila-meditace-PzA-293922.jpg 4.6287
Série

Dalajlamova kočka 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno, Synergie
Orig. název

The Dalai Lama's Cat and the Power of Meow, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Dalajlamova kočka a síla meditace

Přidat komentář
lentilka_007
13. března

Audioverze této knihy přidává na kvalitě velmi výrazně. Kniha je skvěle namluvená a závěrečná meditace je moc fajn.

elyonka9643
08. února

Knížky o JSK zbožňuju. Všechny je mám v audioverzi a moc ráda je poslouchám. Takže na tuhle jsem se taky moc těšila a opět mě nezklamala. Moc se mi líbí, jak autor dokáže filozofické myšlenky napasovat na události běžného světa a srozumitelně je tak vysvětlit. Asi první kniha o meditaci, která mě opravdu donutila začít pravidelně meditovat.


indyka
11. ledna

Osobně vidím ve třetím dílu více děje a méně myšlenek - zřejmě půjdu proti proudu, ale vidím v tom klad. V předchozích dílech totiž byly myšlenkové a dějové části na sobě trochu krkolomně a nedůvěryhodně našroubované, to tady odpadá.

Jednoduše - další milé čtení s přesahem.

knihyKeMne
03.12.2020

Tak jsem si říkala, co mi asi ještě může Jeska dát, po dvou dílech?

A dala mi přesně to, co předtím, o nic míň. Příjemné chvilky v její a dalajlámově společnosti, zatímco se nenásilně opakují stará moudra. Náramně uklidňující. Pro nás milovníky koček dvojnásob.

Skypový rozhovor s čoklíkem pobavil :-)

Gabi13
29.10.2020

Ze třech volných pokračování Dalajlamovi kočky je pro mě tento díl nejkrásnější. Pomohl mi v časech koronaviru pochopit spousta vnímání světa a myšlenek. Bylo to prostě příhodné číst o meditaci právě teď. Doporučuji jako lék.

Milly34
28.09.2020

Miluji tuto kočku a její přístup k životu. Miluji její příběh a cestu kterou s nadhledem sobě vlastním, autor prostřednictvím této kočky přináší

CrazyPiškot
19.07.2020

V tomto díle je takový jemný návod, jak začít s meditací a taky proč. Rinpoče tomu krásně přichází na kloub a myslím, že čtenář má pak chuť to zkusit taky :-) Všechny díly Dalajlámovy kočky mám moc ráda, ty její myšlenkové pochody jsou tak osvěžující a rychle se do ní člověk vžije :-)

Ashi
07.07.2020

Tuhle serii knih naprosto miluji. No řeknete cítili jste někdy při čtení knihy tak naplnující, uklidňující a úžasný pocit? Opravdu jsem cítila všeobjímající klid Dalajlamy. Přečetla jsem ji i přesto, že se mi do meditace nechtělo, myslela jsem si, že jde jen o to mít prázdnou hlavu a to mi přišlo "zbytečné". Uvědomila jsme si však, že je lepší se na meditaci dívat jako na relaxační techniku a použít ji ve chvíli, kdy mám v hlavě moc myšlenek a nedokážu se soustředit.
A vlastně asi neexistuje jiná serie knih podobná této.

1