Dalajlamova kočka a síla meditace

Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“ Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost – čistou lásku a soucit. Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293922/big_dalajlamova-kocka-a-sila-meditace-PzA-293922.jpg 4.6327

Dalajlamova kočka 3.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Power of Meow, 2015

Kniha Dalajlamova kočka a síla meditace

Manifest blech

Krásné příklady meditace nejen Jesky. Blechy a dokonce mentální, to je dokonalé, věřím, že se k téhle knížce někdy vrátím.

tinka1974

Moc jsem si Jesku oblíbila a tento díl jsem si opět vyslechla a poslech užila. Je to moc milé, jemné, poučné, laskavé..... prostě pohlazení po duši s návodem na meditaci. Když může meditovat kočka, tak proč ne já. Moc se mi líbí výraz mentální blechy. A ano, není nad obyčejné věci

Clea3112
05.10.2021

Krásné. Půvabné. Vtipné. Laskavé. Moudré. Hravé. Podnětné.Nevšední.Něžné.....Moje první setkání s Dalajlámovou kočkou, ačkoli se jedná o třetí díl, a jsem okouzlena. Autorovi se opravdu podařilo skloubit na malém prostoru tak mnoho - hlubokou moudrost i lehkost pobavení, originalní pojetí příběhu s každodenností obyčejného dne, mnohaletou tradici východní filozofie s velkorysou chápavostí nedokonalosti lidské existence. Těším se na další díly.

VílaElvíra
04.06.2021

Ani třetí díl nezklamal. Milé čtení plné velkých a důležitých myšlenek.

lentilka_007
13.03.2021

Audioverze této knihy přidává na kvalitě velmi výrazně. Kniha je skvěle namluvená a závěrečná meditace je moc fajn.

elyonka9643
08.02.2021

Knížky o JSK zbožňuju. Všechny je mám v audioverzi a moc ráda je poslouchám. Takže na tuhle jsem se taky moc těšila a opět mě nezklamala. Moc se mi líbí, jak autor dokáže filozofické myšlenky napasovat na události běžného světa a srozumitelně je tak vysvětlit. Asi první kniha o meditaci, která mě opravdu donutila začít pravidelně meditovat.

indyka
11.01.2021

Osobně vidím ve třetím dílu více děje a méně myšlenek - zřejmě půjdu proti proudu, ale vidím v tom klad. V předchozích dílech totiž byly myšlenkové a dějové části na sobě trochu krkolomně a nedůvěryhodně našroubované, to tady odpadá.

Jednoduše - další milé čtení s přesahem.

knihyKeMne
03.12.2020

Tak jsem si říkala, co mi asi ještě může Jeska dát, po dvou dílech?

A dala mi přesně to, co předtím, o nic míň. Příjemné chvilky v její a dalajlámově společnosti, zatímco se nenásilně opakují stará moudra. Náramně uklidňující. Pro nás milovníky koček dvojnásob.

Skypový rozhovor s čoklíkem pobavil :-)