Pan Selfridge

Kniha, která se stala inspirací úspěšného televizního seriálu Pan Selfridge Život zakladatele známého obchodního domu Selfridges, který revolučním způsobem ovlivnil i naše nakupování, byl plný přepychu, krásných žen a hazardu. Harry Gordon Selfridge byl však také vizionář, který se podílel na zrodu moderní reklamy a koncepce dnešn... celý text

Kniha, která se stala inspirací úspěšného televizního seriálu Pan Selfridge
Život zakladatele známého obchodního domu Selfridges, který revolučním způsobem ovlivnil i naše nakupování, byl plný přepychu, krásných žen a hazardu. Harry Gordon Selfridge byl však také vizionář, který se podílel na zrodu moderní reklamy a koncepce dnešních obchodních domů. Rozpoznal potenciál konfekce a prosadil prodej dámské kosmetiky. Nezajímal se ale jen o módu a obchod, dokázal vždy vyhmátnout a podpořit všechno nové a progresivní, co doba přinášela. Především ale dovedl odhadnout, po čem ženy touží, a nabídnout jim to.
Nechejte se svést! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309849/pan-selfridge-fFK-309849.jpg 4.65
Originální název:

Shopping, Seduction & Mr. Selfridge (2007)

Žánr:
Literatura faktu, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
bookcase
24. února

Velkolepé, pompézní, úžasné. Stejně jako pan Selfridge.

JeKa
07. února

Trochu jsem se bála, že po zhlédnutí seriálu mi kniha nepřinese nic nového a nebude mě příliš bavit, ale opak je pravdou....zhltla jsem jí takřka jedním dechem a nedokážu skrývat nadšení. Skvěle napsaný popis nesmírně zajímavého (a poučného) životního osudu jednoho z mnoha inovátorů počátku 20. století.

maryzka
04.12.2016

Skvělá kniha i když je škoda, že se tento obchodní dům nezachoval nebo přesněji řečeno není v rukou jeho potomků. Vlastně jsem na této knize pochopila jedno slovo, které používali za první republiky i když v jiných podmínkách se na to pozapomnělo. A bylo to slovo ,, Selfdman". Nevím proč, ale kdysi jsem pro toto slovo měla velikou slabost. Jenom škoda, že pak ke konci života pana SELFRIDGE zničili jeho dvě slabosti a to hazard a ženy. Tato kniha opravdu stojí za přečtení. Nebát se a jít s dobou, ale také finanční ztráty apod. Kdo tohle dnes dokáže?