Pan Selfridge

Kniha, která se stala inspirací úspěšného televizního seriálu Pan Selfridge Život zakladatele známého obchodního domu Selfridges, který revolučním způsobem ovlivnil i naše nakupování, byl plný přepychu, krásných žen a hazardu. Harry Gordon Selfridge byl však také vizionář, který se podílel na zrodu moderní reklamy a koncepce dnešn... celý text

Kniha, která se stala inspirací úspěšného televizního seriálu Pan Selfridge
Život zakladatele známého obchodního domu Selfridges, který revolučním způsobem ovlivnil i naše nakupování, byl plný přepychu, krásných žen a hazardu. Harry Gordon Selfridge byl však také vizionář, který se podílel na zrodu moderní reklamy a koncepce dnešních obchodních domů. Rozpoznal potenciál konfekce a prosadil prodej dámské kosmetiky. Nezajímal se ale jen o módu a obchod, dokázal vždy vyhmátnout a podpořit všechno nové a progresivní, co doba přinášela. Především ale dovedl odhadnout, po čem ženy touží, a nabídnout jim to.
Nechejte se svést! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309849/pan-selfridge-fFK-309849.jpg 4.65

Shopping, Seduction & Mr. Selfridge (2007)

Literatura faktu, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Motto

bookcase

Velkolepé, pompézní, úžasné. Stejně jako pan Selfridge.

JeKa

Trochu jsem se bála, že po zhlédnutí seriálu mi kniha nepřinese nic nového a nebude mě příliš bavit, ale opak je pravdou....zhltla jsem jí takřka jedním dechem a nedokážu skrývat nadšení. Skvěle napsaný popis nesmírně zajímavého (a poučného) životního osudu jednoho z mnoha inovátorů počátku 20. století.

maryzka
04.12.2016

Skvělá kniha i když je škoda, že se tento obchodní dům nezachoval nebo přesněji řečeno není v rukou jeho potomků. Vlastně jsem na této knize pochopila jedno slovo, které používali za první republiky i když v jiných podmínkách se na to pozapomnělo. A bylo to slovo ,, Selfdman". Nevím proč, ale kdysi jsem pro toto slovo měla velikou slabost. Jenom škoda, že pak ke konci života pana SELFRIDGE zničili jeho dvě slabosti a to hazard a ženy. Tato kniha opravdu stojí za přečtení. Nebát se a jít s dobou, ale také finanční ztráty apod. Kdo tohle dnes dokáže?