Lovec čarodějnic

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do Yorku dorazila zima a s ní i hrozba čarodějnictví. Místní ženy a děti kosí tajemná nemoc a porodní bába Bridget Hodgsonová se proti své vůli nechá zatáhnout do honu na čarodějnice, který rozpoutají puritánští představitelé města, aby domnělého nadpřirozeného viníka veškerých nepříjemností dopadli. Hon se nezastaví před nikým a ničím. V hledáčku lovců se brzy ocitne i samotná Bridget, která se pokouší jejich fanatické běsnění umírnit. Navíc, ne všechna úmrtí, k nimž tou dobou v Yorku dochází, má na svědomí pouze nemoc. Podaří se Bridget a její pomocnici Martě vyváznout a odhalit vraha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298567/lovec-carodejnic-XtK-298567.jpg 3.936
Série:

Záhady porodní báby (3.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název:

The Witch Hunter´s Tale (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Lovec čarodějnic

Přidat komentář
Palus
27. července

Neurazí, ani nenadchne...jsem "rozmlsaná" mistry Červenákem a Pötzschem :-)

Janisss
24. dubna

I tato třetí kniha z této zajímavé série se mi moc dobře četla - téma upalování čarodějnic knihu činí ještě poutavější, než předchozí příběhy. Už se těším na poslední díl.

jpatr
05. ledna

Zajímavá kniha, ale představa toho, co je možné a vlastně to tak v jedné době bylo je hrozná.

astra3
11.04.2018

Zajímavá kniha. Někdy je dobré připomenout si dobu, kdy nevládlo právo ani spravedlnost. A to to v knize dopadlo ještě dobře.

soukroma
11.04.2018

Četla jsem jako druhou v pořadí od autora a líbila se mi stejně, ne-li více než Služebná a vrah. Jednak připomíná neblahé hony na čarodějnice, ale hlavně dál rozehrává hry místních zájmů a zášť v rámci širší rodiny. V tomto duchu také autor asi správně nevolil zrovna optimistický konec pro hlavní hrdinku a její rodinu.
Předchozí knihu jsem srovnávala se Sansomem (jiné přímé srovnání mě nenapadá, i když se nejedná o úplně stejnou dobu - dělí je 100 let, ale royalisté a parlamentaristé se stále na pozadí potýkají): zatímco Sansom je podrobný co do historických reálií, hlavně politiky, a věnuje se zejména intrikám na královském dvoře, Thomas si vystačí s méně dobovými detaily, ale také zvládá politiku, zato na nižší, městské úrovni, kde to kypí nepravostmi až hanba. A navíc rozjel patologicko-psychologickou hru v rámci širší rodiny hlavní hrdinky, což dodává detektivce na temnosti i věrohodnosti. Postavy má zvolené a vykreslené stejně dobře, a nechává je také vyzrávat a vyvíjet se - v téhle knize hrdinka musela kvůli situaci zmírnit své urputné lpění na světské spravedlnosti prostřednictvím zákonů a soudů, ale dokonce i se poprat s pocity křesťanské (ne)správnosti svých činů a zodpovídat se za ně u nejvyššího.
89%

niki-chan
22.10.2017

Příjemná oddechovka

kyssling
10.03.2017

Kniha se četla moc pěkně, líbilo se mě, že se autor nebojí "odstranit" i některé postavy prolínající se zatím celou trilogií. Těším se na další díl (z Londýna či venkova ? - uvidíme).

Heyhey
28.01.2017

Jsem zklamaná. Předchozí knihy v sérii byly čtivé. U této mi chyběl děj. Stále jsem čekala, že něco bude - náznaků bylo spousta - a nebylo nic.


Autor a jeho další knihy

Sam Thomas
americká

Kniha Lovec čarodějnic je:

v Přečtených48x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce58x
v Chystám se číst36x
v Chci si koupit5x