Londýnský případ

Píše se rok 1649 a ode dne, kdy musela Bridget Hodgsonová se svou zástupkyní Marthou Hawkinsovou opustit York, už uplynuly tři roky. Exil na venkově už obě přestává bavit, takže když dostanou tajemný dopis, který je vyzývá k cestě do Londýna, nemají důvod odmítnout. Brzy jsou nuceny pracovat pro Jonathana Marlowa, ředitele Cromwellovy tajné služby. Zatímco se ve městě schyluje ke královu procesu za vlastizradu, pátrají Bridget, Martha a Bridgetin synovec Will po nepřátelích Parlamentu. Jejich první misí je špehovat Katherine Chidleyovou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344278/londynsky-pripad-ZrV-344278.jpg 4.136

Záhady porodní báby 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The Midwife and the Assassin, 2016

Kniha Londýnský případ

oka3408
12.09.2020

Po prvních dílech přiše slabší.Moc mě nenadchl

Pavlnka
30.05.2020

Taková odpočinková kniha. Mám přečteny všechny a hlavní hrdinky jsou mi sympatické.

Sarah01
30.03.2020

Další případ porodní báby Bridget Hodgsonové, celý příběh už se mně zdá trochu přehnaný. Jak už tady někdo níže uvedl, je to takové překombinované... porodní bába, Sherlock a navíc James Bond, to už je fakt trochu moc.

Madelisi
29.12.2019

Líbilo se mi mnohem víc než Lovec čarodějnic. Případ přesně podle mého gusta, okořeněno trochu více osobním životem Bridget (pěkný kontrast šlechtična versus obyčejná vdova).
Poprava krále a návštěvy Toweru jsou pěkně zakomponované v ději. Líbí se mi idea porodní báby, která všechno vyřeší. Dále zde je rehabilitováno slovo klepna, ale nemusela jsem si zase mnohokrát číst o tom, že si Bridget něco mumlá pod vousy. U ženy mi zní toto spojení zvláštně.

Janisss
24.04.2019

I poslední díl této série mne moc bavil, možná úplně nejvíc ze všech... Zajímavý příběh, postavy, zápletka a to vše v kulisách středověkého Londýna - škoda, že je tato kniha poslední, laskavý styl psaní tohoto autora mi bude chybět.

Shardlake
22.01.2019

Dějově je kniha rozvleklejší a slabší. Předchozí díly byly čtivější.

astra3
14.04.2018

Asi se mi víc líbily díly z Yorku.

kyssling
20.11.2017

Další velmi dobré pokračování historického krimi. Bohužel se dalším dějem stává z porodní báby nejen paní Poirotová, ale i Superšpiónka a nejsem si jist jestli je to ten směr, který zrovna já vítám ...

historické detektivky

Sam Thomas