Vánoční povídky

Kniha obsahuje 3 povídky: Vánoční koleda, Zvony, Cvrček na krbu; a doslov: Radoslav Nenadál - Dickensova víra v dobrého člověka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47433/vanocni-povidky-a3w-47433.jpg 4.344
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Vánoční povídky

zanzara
31.10.2018

Všechno je tady přehnané: jazyk, extravagantní a nenutná představivost, nucený happyend... Jenom ty postavy přehnané nejsou - naopak, ty jsou jednorozměrné, úplně papirové. Pohádky pro děti a milovniky sentimentality, i když autor určitě měl dobré úmysly. Ale dobrými úmysly není vydlážděna cesta do čtenařského nebe...

Damato
03.10.2018

Co mě přivedlo po konci léta číst vánoční tématiku? Přiznám se , že to bylo mé oblíbené nakladatelství, které jsem, jako mladá milovala a knihu, kterou jsem , jako čerstvě dospělá 15-letá dostala od rodičů byla právě z tohoto nakladatelství ( byla to Filozofská historie a já se cítila dospělá a byla najednou tak děsně chytrááááá)
A pak taky Dickens přeci píše tak krásně, že v létě můžu číst , jak píše o Vánocích a v zimě si zas přečtu něco z hřejivého léta. Krásné, milé, prostě|" diskenovsky " příjemné čtení.

niki-chan
16.03.2018

Úžasné příběhy nejen o Vánocích. Moc se mi líbí skrytý smysl každé povídky. Nejvíce zaujala povídka Cvrček na krbu.

denib
08.01.2018

Krásné povídky, ve kterých se samozřejmě skrývá poučení. Nejvíce se mě dotkla povídka Zvony. Má hodně pomalý rozjezd a nejdřív se mi ani nelíbila. Ale když jsem pochopila, kam směřuje, velmi se mě dotýkala. Je dojemná, ukazuje možné zoufalství lidí a ke konci mi i slzička ukápla. Je důležité nesoudit ostatní, když nevíme, co je k jejich skutkům vedlo. Krásný příběh.
Na okraj poznámka k názvu: O Vánocích je jen Vánoční koleda. Zvony se odehrávají v noci ze Silvestra na Nový rok a Cvrček na krbu na konci ledna.

Jane007
18.12.2016

Krásná vánoční knížka. Všechny povídky se mi líbily, i když u Cvrčka na krbu nevím, jestli je opravdu vánoční. Nicméně knížka má úžasnou, kouzelnou, sváteční,... atmosféru. Doporučuji. Ještě bych dodala, že se mi líbí názvy kapitol v jednotlivých povídkách (Vánoční koleda - sloky, Zvony - Čtvrtě a Cvrček na krbu - Cvrky).

bookcase
23.12.2015

Nestárnoucí klasika na sváteční pohodu. Vánoční koleda je nestárnoucí.

Lili
16.12.2015

Jelikož je období Vánoc, nemohla jsem jinak než nechat rozečtené rozečteným a sáhnout do knihovny po Vánočních povídkách. Těšila jsem se na ně celý rok!
Na to, až nastane adventní čas, Štědrý den za dveřmi a já si budu moct navodit vánoční atmosféru díky Dickensově talentu. A že ho má a že to umí! Povídky byly poučné, dojemné, s kouzelnou vánoční atmosférou a dobrým koncem!

Kousek z úsměvů, které Charles Dickens vyloudit jednoznačně umí...

„Jestli se smím zmiňovat o nohách nějaké mladé dámy v jakékoli souvislosti, poznamenal bych o nohách slečny Outlé, že byly z jakési osudové příčiny podivuhodně náchylné k podrápání, takže nebyla nikdy schopná nejmenšího výstupu nebo sestupu, aby na nich ten výkon nebyl zaznamenán nějakým vrubem podobným tomu, jakými si Robinson Crusoe označoval dny na svém dřevěném kalendáři.“

babyboar
31.12.2014

Tato knížka mě provázela letošními svátky a bylo to jako pohlazení po duší. Líbily se mi všechy tři povídky a ačkoli může být styl vyprávění pro současné čtenáře již vyčpělý, zdlouhavý či nudný, mému oku lahodil. Ráda bych ze čtení této knížky udělala novou vánoční tradici a sahla po ní každý rok v předvánočním čase. A určitě si přečtu i nějakou další klasiku z pera mistra Dickense!