niki-chan niki-chan komentáře u knih

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Jazykový a popisný styl knihy je poněkud zvláštní, ale místy nabízí i vtipné scény. Rozsah je tak akorát a věřím, že by si kniha mohla najít své čtenáře. Pro mě je na tři hvězdy.

17.08.2020 3 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

Velmi zajímavé, překvapivé a místy i děsivé detektivní povídky. Velkým překvapením, že právě japonské, takový žánr bych nečekala, ale určitě sáhnu i po dalších.

13.08.2020 5 z 5

Královnin rytíř 3 Královnin rytíř 3 Kim Kang-Won

Zajímavé pokračování příběhu Yuny coby královny a jejích rytířů.

10.08.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Další skvělé příběhy nejen o zaklínači, ale i o osobách z jeho života a minulosti. Tyhle povídky krásně doplnily Geraltův příběh i seriál. Úplně poslední povídku bych doporučila až po přečtení celé série, jak mi bylo doporučeno.

10.08.2020 5 z 5

Bakalářská a diplomová práce je hra:  aneb 10 + 5 tipů, jak napsat závěrečnou práci rychle, efektivně a bez stresu Bakalářská a diplomová práce je hra: aneb 10 + 5 tipů, jak napsat závěrečnou práci rychle, efektivně a bez stresu Eva Szotkowská Lacková

Tipy autorky nebyly špatné a některé lze využít opravdu často. Některé části knihy popisovaly obecně známé fakty, kterým nemusel být věnován až tak velký prostor.

30.07.2020 3 z 5

Gondola smrti Gondola smrti Jason Dark (p)

Tuhle sérii příběhů mám ráda. Příběhy jsou i trochu strašidelné a je v nich určitá dávka napětí.

26.07.2020 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

V knize se krásně ukazuje kontrast toho, co "vůdce" chtěl a co z toho dneska je. A co s tím on opět hodlá udělat. Některé jeho poznámky a glosování bylo vtipné a k zasmání. Celkově se zřejmě nejedná o top kvalitní literaturu, ale máte-li trochu svérázný styl humoru a zábavy a téma války není cizí, je dobré si počíst. Protože, co když se zas objeví?

17.07.2020 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jednotlivé povídky ze světa zaklínače mě opravdu dostaly. Každá měla spád a zajímavou pointu. A s Geraltovým smyslem pro humor tvoří nezapomenutelnou čtecí jízdu. Už se řítím na další díl.

03.07.2020 5 z 5

Strašidelný hotel Strašidelný hotel Wilkie Collins

Kriminální příběh byl příjemným čtením, duchařská zápletka jej zajímavě okořenila a rozuzlení skoro nečekané. Na druhou stranu se nejedná o nijak vyčnívající knihu.

02.07.2020 3 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Strašný příběh o strašném chování matky vůči vlastnímu dítěti. Rozhodně není příběhem pro slabé povahy. Ale je dobře, že kniha vznikla a autor sdělil to, co prožil - o tomto tématu se musí mluvit a zabývat se jím.

27.06.2020 5 z 5

Královnin rytíř 2 Královnin rytíř 2 Kim Kang-Won

Pěkné pokračovaní příběhu a nová dějová linka je zajímavá, jen místy trochu více bláznivá.

18.06.2020 5 z 5

Skrytí Skrytí Stan Sakai

Další skvěle zpracovaný příběh s králíčim roninem. Téma náboženství a Usagi je opravdu zajímavé a historické vysvětlivky na konci celostně vykreslují pozadí.

27.05.2020 5 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Na čtení trochu těžší, ale jinak velmi zajímavý dobový příběh o puritánství a narušení pořádku. Hodně mě zaujalo, jak velmi se liší kniha od filmu.

17.05.2020 5 z 5

Vnitřní záležitosti Vnitřní záležitosti Connie Willis

Některé povídky byly velmi dobré (Požární hlídka, Větry na stanici Marble Arch), jiné průměrné a některé se nedaly ani dočíst. Connie Willis je dobrá autorka románů a u těch by měla zůstat.

10.05.2020 3 z 5

Přízračný svět Alaizabel Crayové Přízračný svět Alaizabel Crayové Chris Wooding

Kniha mě uchvátila nejen příběhem a postavami, ale především dobovým Londýnem. Při jeho popisu měl člověk pocit, že se opravdu prochází zamlženými ulicemi a každou chvíli na něj skočí dlak. Zkrátka kniha byla velmi příjemným překvapením.

07.04.2020 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Velmi velmi oddechové čtení. Místy mi přišlo, že nečtu o Bridget, ale o nějaké neschopné a trapné ani nevím co. A ty prdy negativní pocit jen potvrdily. Zklamání.

06.04.2020 3 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Příběh nebyl špatný, prostředí léčebny bylo zajímavé. Ale čekala jsem mnohem víc, od postav i příběhu...

03.04.2020 3 z 5

Četnický pes Alto opět na stopě Četnický pes Alto opět na stopě Michal Dlouhý

Velmi zajímavé příběhy a události, které četníci měli na starosti. Popis přijetí a používání služebního psa byl velmi pěkně zpracovaný, celá kniha je navíc doplněna dobovými fotografiemi, což vtáhne čtenáře ještě více do děje. Více prostoru možná mohl dostat rodinný příběh, ale i tak se jedná o moc zajímavé faktické čtení.

28.03.2020 4 z 5

Knížka pro blázny Knížka pro blázny Vladimír Jiránek

Dobré a i vtipné čtení na odpoledne.

21.03.2020 3 z 5

Básně sebrané Básně sebrané J. H. Krchovský (p)

Rozhodně nelze upřít originalitu a dekadenci. Ovšem po přečtení celé sbírky převládá pocit smíchanosti a opakování se. Vyniká mumie, která je podána krchovským způsobem.

19.03.2020 3 z 5