niki-chan niki-chan komentáře u knih

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Z knihy jsem neměla po dočtení vůbec dobrý pocit. Prostředí více než depresivní a k tomu ne zrovna vybraná společnost, která byla dobře popsána. Obdivuji autorku, že to zvládla přežít. I když někdy mi její názory na ostatní přišly trochu povýšené, je to kvalitní svědectví doby.

15.03.2021 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha strašná a úžasná zároveň. Je opravdu neskutečné, jak je možné, aby se někdo mohl chovat ke své ženě tak ošklivě. A ještě navíc za podpory oficiálních úřadů a často i své rodiny. Nechutné. Obdivuji Betty a její sílu a odhodlání a jsem ráda, že příběh skončil relativně dobře. A budiž výstrahou pro všechny okouzlené "princem" z východu.

15.03.2021 5 z 5

Šmoulové - filmový příběh Šmoulové - filmový příběh Pierre Culliford

Moc hezký a milý příběh ke čtení :)

11.03.2021 5 z 5

To To Stephen King

Námět byl velmi zdařilý a posledních 200 stran příběhu skvělých. Ty zbývající nebyly špatné, ale mnohdy jsem si nebyla jistá, zda vůbec dočtu. Často se stalo, že se příběh pěkně rozjel a bum, další 2 hodiny čtení naprosto nezáživná nuda. Být kniha o pár set stránek kratší, jen by jí to prospělo, i co se hodnocení týká.

05.03.2021 3 z 5

Pan Klarinet Pan Klarinet Nick Stone

Pro mě spíše zklamání. Děj mi přišel rozvleklý a za přečtení opravdu stála první a poslední kapitola.

01.03.2021 2 z 5

Čas utrpení Čas utrpení John Connolly

Další skvělý příběh s Parkerem. Tentokrát ale hodně hodně Zlý.

28.02.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha obsahovala vtipné momenty, ale také celou řadu vycpávek. Četla se dobře a rychle, ale nejlepší a nejzajímavější byla poslední kapitola. Ta měla zabírat více prostoru.

20.02.2021 3 z 5

Královi psi Královi psi Martin Jensen

Kulisy příběhu byly vykresleny povedeně a dávaly příběhu dobový nádech. V postavách bylo lehké se ztratit a nemohla jsem si pomoci, ale přišlo mi, že některá témata se v kapitolách opakují. Nakonec se mi nejvíce líbil Prince.

11.02.2021 3 z 5

Uhnutiny uhnutý Uhnutiny uhnutý Helena Rytířová

Zvláštní kniha se zvláštním příběhem o zvláštní době.

05.02.2021 3 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Pokračování Arabské ženy, tentokrát zaměřené na příběh Marijánky a zbylé části ženské rodiny. Kniha se četla dobře, ale nemohla jsem se ubránit pocitu, že celý příběh je až moc překombinovaný událostmi a vůči 1. dílu mnohem slabší. Do dalších dílů už se asi nepustím.

02.02.2021 3 z 5

Můj atlas dinosaurů Můj atlas dinosaurů Claude Bogaert

Velmi pěkná knížka o dinosaurech. S jejich druhy, životem i pozůstatky seznamuje zábavnou formou. Nálepky do knihy vhodně a vtipně doplňují informace v knize.

31.01.2021 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Po přečtení jsem opravdu znechucena. Jednak chováním mužů k ženám a také naivitou až blbostí Dory. Pro vykreslení postavení ženy v arabské kultuře vhodné k přečtení.

26.01.2021 4 z 5

Pohádky z celé Afriky Pohádky z celé Afriky Jan Alexander (p)

Krásné pohádky, o lidech i zvířatech z jiného prostředí. Všechny se mi moc líbily, hlavně ta poslední s vydrami.

24.01.2021 5 z 5

Dopisy vidoucího Dopisy vidoucího Arthur Rimbaud

Nevelká rozsahem, ale velká svým obsahem. Pojetí vidoucího, cynismus i vlastní postoj k světu - to je Rimbaud. Doplnění originálních dopisů ve francouzštině potěší každého milovníka jazyka.

22.01.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Kniha má dvě velké přednosti. Čtivost a zajímavou hlavní postavu. Děj mi místy přišel nedotažený do konce. A po přečtení kapitoly, jak to bylo doopravdy, mi vyvstává otázka proč? Takže hodnocení 3 * jsou akorát.

22.01.2021 3 z 5

Garfield postrach ledniček Garfield postrach ledniček Jim Davis

Garfield je naprosto skvělý, cynický a zábavný a postrach nejen ledniček :D

09.01.2021 5 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Příjemné oddechové čtení, které je místy i humorné. Jedinou výtku mám k záhadě vzkazů - autor je zřejmý po dalších 5 stránkách. Děj se opravdu rozjede skoro až ke konci knihy, což je trochu škoda. Ale celkově pohodové čtení.

01.01.2021 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Geralt, Ciri a Yennefer - tentokrát v uceleném příběhu, který se čte stejně poutavě (ne-li lépe) jako jednotlivé povídky. A už se nemohu dočkat, jaké další osudy Lvíče ze Cintry čekají.

26.12.2020 5 z 5

Neronův Řím Neronův Řím Michael Weber

Příběh byl celkem zajímavý, výcuc ze života Nera mohl být delší. Dopisy se samostatnými příběhy mi přišly rušivé. A konec knihy byl takový rychle useknutý. Ale jinak oddechové čtení.

15.12.2020 3 z 5

Mor Mor Albert Camus

Kniha, která naprosto vtáhne do děje a nepustí. Zároveň se během čtení opravdu vžijete do morového města, ze kterého není úniku. Mnoho z knihy se dá vztáhnout i na dnešní dobu...

28.11.2020 5 z 5