Neronův Řím

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 60 našeho letopočtu. Antický Řím se za vlády císaře Nerona stává vlivnou říší, která se nachází na vrcholu své moci. Na jedné straně okázalé bohatství, ale i neskutečná bída na straně druhé, zrada, otroctví peněz, lásky a nejhorší intriky vášnivých žen milujících tělem i srdcem. Toto vše je charakteristickým rysem dané doby za vlády císaře Nerona. Příběh krásné Calvie, mocného intrikána Tigellina, panovačné Poppaey Sabiny, oficiální milenky a budoucí manželky císaře Nera, Lucia Senecy – vladařova nejbližšího rádce, učitele a filozofa, vznešeného hejska Calpurnia, syna významného velmože impéria a především nevyzpytatelného císaře Nerona, matkovraha, ale též obdivuhodného umělce a jeho vládychtivé matky – krásné a nemilosrdné Agrippiny, manželky zavražděného monarchy. Kdo si může být jistý životem? Stačí málo a smrt se stává každodenním společníkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136807/neronuv-rim-5lg-136807.jpg 4.125
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, NS Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Neronův Řím

Přidat komentář
niki-chan
15.12.2020

Příběh byl celkem zajímavý, výcuc ze života Nera mohl být delší. Dopisy se samostatnými příběhy mi přišly rušivé. A konec knihy byl takový rychle useknutý. Ale jinak oddechové čtení.

braunerova
05.06.2016

Oddechové čtení. Pelmel historických osob a událostí pospojovaných literární omáčkou, doplněných dopisy z Egypta (které k příběhu nemají žádnou vazbu) a popisem erotických scén.


Prateri
20.03.2016

Žít v Římě na samém počátku našeho letopočtu bylo o život. Znelíbit se, nebo mít velký majetek vedlo k jisté smrti, mnohdy na základě vynuceného doznání. Asistovaná sebevražda se vlastně rovnala vraždě. A pokud se Římané zrovna nevraždí, tak je určitě najdete při tělesných radovánkách. Život otroka tam není život :-((.
Přesto některé věty našly místo v mém sešitě citátů.
Máte-li rádi historické romány, neváhejte a přečtěte si Neronův Řím a Nero a smrt.

elizabeth_ba
18.02.2015

Zklamalo mě jen poměrně velké množství pravopisných chyb, neumím si je představit v někdejších románech Jarmily Loukotkové nebo Miky Waltariho. Prostě teď korektoři neodvádějí tak dobrou práci jako kdysi, zřejmě to bude souviset s množstvím nakladatelství ale i knih samotných.

Osobně se ve starověkém Římě pohybuji ještě mnohem raději než ve středověku, kde v současné době romány nejsem vůbec schopná číst, aspoň teda z doby, která mě zajímá (2. polovina 13. stol.) a z té co mě nezajímá (což je např. Karel IV.), zase musí být hodně dobře napsán, abych u čtení vytrvala. Přečetla jsem těch 500 stran (sice větších písmen a řádkování ale přesto) za tři dny (skoro jedním dechem) a musím říci, že jsem se při nich ani trochu nenudila. Historicky je to zhruba přesný jako (v hlavičce mého příspěvku) jmenované romány, i když ty jsou přece jen napsány o malinko lépe, nicméně mně byla vždycky (mnohem) sympatičtější postava Marca Vinitia než Petronia, takže jsem knize propadla o cosi více než třeba Není římského lidu, kde mě sice zaujaly ženské postavy, ale ta mužská princovská (sorry Marcu Ostorie) mi tam chyběla... A není nic hezčího než krásný, vzdělaný bohatý mladík, který dosud hýří a rozhazuje otcovo jmění (samotného velikého Pisona), ale narazí na krasavici, (Calvii Crispinillu, která si až po tragické události v rodině uvědomí, že život je i o něčem jiném než šatech, špercích a drbech (no, ano, je to ta, co v Quo vadis na Neronově hostině odhazuje svrchník a Vinitius na to upozorňuje Ligii, která jako správně vychovaná křesťanská dívka při tom skoro omdlí ;-) ) a rozhodne se změnit (ten krásný Pisonův syn Calpurnius Galerianus -musím to uvést na pravou míru, jinak byste se v tom totiž už ztratili)... Představili nám zatím všechny aktéry Pisonova spiknutí (ale dosud k němu nedošli), dost se věnují Ofoniu Tigellinovi (např. se jménem jeho tchána jsem se dosud v žádném románu před tím nesetkala) a také samotnému císaři a jeho stávající milence a nastávající manželce Poppaee Sabině. V době, kdy jsem to četla, se nedalo zjistit, zda je to ukončený román nebo část nějaké série, což bylo znepokojivé, ale naštěstí jsem se dočkala pokračování, v němž shořel Řím a spikli se nám senátoři, v tomto prvním byla ze tří linií příběhu ukončena jen jedna - s Octávií. Skončím, kde jsem začala... Moje největší výtka směřuje ke korektorům, slovo "zítka" neznám. Že by se to odvozovalo ze Zity a ne ze zdi?

Konvalinka987
18.02.2015

Kniha je čtivá. Jen mi přijde, že jsou tam lidé podáváni dost černobíle.

verunali
14.11.2014

Zajímavě napsaná kniha, Řím v ní je plný špíny a lumpů a podán bez nejmenších iluzí. Nic pro slabší a puritánské povahy. Kniha mi poopravila mé romantické představy o antické minulosti a přitom se dobře četla. Těším se na pokračování.

hancass
02.08.2014

Syrové prostředí honosného Říma, postavy jsou prokreslené a povrchní zároveň, baží jen po sexu, moci a bohatství, stejně jako v dnešním světě. Těžko hodnotit silný příběh, posoudím až si přečtu pokračování knihy. Dala bych 5 bodů, ale pro rozvleklost některých kapitol snižuji o bod.

hyji
30.05.2014

Podrobné líčení života v Římě, místy až dost rozvláčné. Největší pozornost věnuje autor zhýralému životu mladých šlechticů, hlavně sexuálním zábavám. Poznáme také život spodiny - nevěstek, zlodějů, udavačů, nájemných vrahů. je to pestrá mozaika doby. Dávám 4 hvězdičky

1