niki-chan niki-chan komentáře u knih

Mor Mor Albert Camus

Kniha, která naprosto vtáhne do děje a nepustí. Zároveň se během čtení opravdu vžijete do morového města, ze kterého není úniku. Mnoho z knihy se dá vztáhnout i na dnešní dobu...

28.11.2020 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Úžasná kniha plná dobrého jídla, prostředí Provence a i humoru. Při čtení má člověk pocit, že opravdu sedí v kavárně, dává si francouzskou cuisine a opaluje ho provánské slunce. A vínečko nesmí chybět.

24.11.2020 5 z 5

Nejznámější veřejné popravy v dějinách Nejznámější veřejné popravy v dějinách Nigel Cawthorne

Přehled způsobů poprav byl zajímavý včetně jejich uplatnění v různých historických obdobích. Část knihy je samostatně věnována i českým zemím. Občas čtení rušily překlepy a časové nesrovnalosti: těžko popravíte v roce 1735 někoho za něco, co spáchal v roce 1745...

20.11.2020 3 z 5

25 gramů štěstí 25 gramů štěstí Massimo Vacchetta

Krásná kniha, která opravdu pohladila na duši. Kromě mnoha zajímavých informací o ježcích, bylo fajn se dozvědět i o změně životního cíle, kterou ta malá kulička s bodlinkami způsobí. Některé pasáže byly smutnější, ale jak říká autor, je to příroda a každý tvoreček stojí za pokus o záchranu.

16.11.2020 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Velmi velké překvapení. Čekala jsem tuctovou YA, ale tento příběh byl mnohem více. Děj i místa byly dobře popsány, příběh se dobře četl a vymyšlený svět byl zajímavý. Takhle bych si YA fantasy představovala.

12.11.2020 4 z 5

Velká kniha dinosaurů Velká kniha dinosaurů Keiron Pim

Velmi zajímavě podané informace o dinosaurech. Příjemné překvapení, že se autor opírá o novodobé poznatky a nejedná se pouze o staré informace. Doprovodné ilustrace povedené, pouze jich mohlo být víc a ne tolik obrysů. Všem milovníkům dinosaurů doporučuji nevynechat.

30.10.2020 5 z 5

Hrabě Monte Christo (komiks) Hrabě Monte Christo (komiks) Alexandre Dumas, st.

Pěkně zpracovaný příběh do komiksové podoby.

25.10.2020 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha mě velmi zaujala již po prvních stranách. Úplně jsem se vžila do mladého lékaře čerstvě po škole, který je poslán do odlehlých končin a musí řešit mnoho ošklivých úrazů. A za okny většinu času pouze tma tmoucí...

17.10.2020 4 z 5

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Příběh příjemný i zábavný pro čtení, stejně jako pohled do dané doby a klučičích problémů a válek.

13.10.2020 4 z 5

Garfield u koryta Garfield u koryta Jim Davis

Další skvělý Garfield, který se svého koryta nevzdává za žádných okolností :D

11.10.2020 5 z 5

Podzimní čas mocné říše Podzimní čas mocné říše Jarmila Bednaříková

Za mě tedy zklamání, ač se jedná o mé oblíbené období. Styl autorky a její popisy mě odradily natolik, že jsem knihu ani nedočetla.

10.10.2020 2 z 5

Ne/Být vlkem Ne/Být vlkem Ondřej Adler

Velmi milé překvapení skrývá svět Ruchyr zonu. Příběh o vlkočlověku v lidském světě, vztahy, politika, trocha magie, vývoj postav - to vše v dobrém příběhu čekám a to vše je zde nabízeno. Velkým překvapením bylo, že se mi do rukou dostal putovní výtisk této knihy a tak jak je psáno na první stránce, po přečtení poputuje dále.

09.10.2020 4 z 5

Coffee Shop Coffee Shop Karla Díaz

Námět je zajímavý a originální. Kresba také pěkná. Příběh zvláštní a konec trochu mimo. Ale i tak hodnotím jako vtipné a povedené.

02.10.2020 4 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Od knihy jsem čekala více válečného pozadí, ale dostala jsem spíše červenou knihovnu, kterou doprovází neustálá potřeba vany. Celkově to nebylo špatné, ale takové oddechové jednoduché čtení.

30.09.2020 3 z 5

Psí bouda Psí bouda Martina Patráková

Opravdu povedené, někdy i vtipné, povídky o nevychované psí smečce :D

25.09.2020 3 z 5

Historie vlků Historie vlků Emily Fridlund

Popisy přírody, lesa a života zvířat byly ohromné, téměř, jako bych měla vše před očima. Zbytek příběhu byl tak nějak úplně navíc. Tříštění dějových linek mi přišlo násilně vložené, podstata příběhu nebyla využita a postavy byly zvláštní (možná účelně?). Každopádně styl jazyku nic moc, celkem 2 a půl *

18.09.2020 2 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Příběh i podání zajímavé, ale nemohu se ubránit dojmu, že kdyby byla kniha o aspoň 100 stran kratší, bylo by jí to ku prospěchu. Celkově 3 a půl *.

08.09.2020 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Zklamání. Obálka i příběh navnadil, ale už po prvních stránkách se dostavilo rozčarování. Hlavní postavy i styl prostě nejsou stavěny na tolik stran. Od stránky 100 byl příběh už natolik nezáživný, že jsem knihu po dalších 100 stranách zavřela. Velký potenciál, který nebyl využit. Škoda.

06.09.2020 2 z 5

Vademecum asistenta pedagoga Vademecum asistenta pedagoga Jitka Kendíková

Kniha obsahovala zajímavá témata (nejen) pro asistenty pedagogů. Některé části by mohly být pojaty více do hloubky, viz práce s dětmi se speciálními potřebami. Ale určitě se jedná o základní souhrn práce AP.

31.08.2020 4 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

Tahle manga se mi líbila jak příběhem, tak stylem kresby. Historické odkazy na tradice a vysvětlení na konci byly příjemným osvěžením.

30.08.2020 5 z 5