Historie vlků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jaký je rozdíl mezi tím, čemu chcete věřit, a čemu doopravdy věříte? A jaký je rozdíl mezi tím, co si myslíte a co nakonec uděláte? Čtrnáctiletá Linda žije s rodiči v zapadlém kraji obklopeném krásnou a drsnou přírodou v blízkosti jednoho z jezer na severu Minnesoty. Rodiče si jí nijak zvlášť nevšímají, a když se do srubu na protějším břehu jezera nastěhuje na první pohled naprosto dokonalá rodinka, Linda se jim nenápadně vmanévruje do života. Začne hlídat čtyřletého Paula a konečně si připadá potřebná a má pocit, že někam patří. Ne všechno je v pořádku. Linda je vtahována do zvláštního způsobu myšlení Paulových rodičů, jemuž není schopna porozumět. Paulův zdravotní stav se zhoršuje, přesto jeho rodiče zdá se o lékařské péči neuvažují. Jak však může dospívající dívka, která o světě neví skoro nic, odvrátit hrozící tragédii?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406581/historie-vlku-W8f-406581.jpg 3.312
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

History of Wolves (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Historie vlků

Přidat komentář
Alma-Nacida
19. května

Pokud někdo čeká nějaký psychologický rozbor nebo vhled do mysli postav, bude jako já zklamán. Chápu, že peripetie vypravěčky souvisí s traumatem, o němž kniha je, ale zabírají v příběhu zbytečně moc místa a jen ho znepřehledňují. Popis soudu se zdá být už úplně absurdní, zvlášť jeho výrok, ale věřím, že v USA by to možné bylo. Moc nechápu vsuvky s pedofilním učitelem, leda že snad chtěla autorka zdůraznit, že za dobrou pověst se leccos schová.

Agnesita
18. května

Ne úplně tradičně psaný román. Čekala jsem na nějaké "rozuzlení", něco, co dá knize šťávu. Nedočkala jsem se. Škoda, téma i jeho umístění jsou slibná.

kerstyn
17. května

Jako nebylo to špatné... Strašně zajímavá myšlenka a problematika nábožensky fanatických lidí, kteří jdou i přes mrtvoly... Chyběl mi hlubší psychologický rozbor, co s hlavní postavou tenhle zážitek udělá. Pak mi přišlo, že je v příběhu strašně zbytečně moc výplňové vaty - nerozumím, jaký mělo mít význam toho učitele a Lily pro příběh, atd. Co musím pochválit, je obálka!!

KKlara
12. května

Ja nevim... Byka jsem si jista, ze to bude knizka, ktera se mi vryje do pameti jako jedna z tech, co ve mne zanechala stopu. Neco z toho zpusobu vypraveni bylo skvele, styl psani byl tak slibny. Ale ten pribeh me vlastne tak nezaujal. Samotny pribeh, kdybych ho nekomu vypravela chronologicky, by byl zajimavym a neotrelym tematem, ale bylo to nejake moc skakave, az moc nedovypravene.. Bych to sesypala a poskladala znovu a jinak. Skoda.