25 gramů štěstí

„Tak proč to děláš? Co máš z ježků?” „Mám z nich radost.” „Mohl by ses o něj teď na ty dva dny postarat?” Takhle nějak začalo přátelství veterináře Massima, specializujícího se na dobytek, s opuštěným ježečkem. Mláďátko staré sotva pár dní je celé červené a na hřbetu má proužek bílých, měkkých a trochu rozcuchaných bodlin. Váží pouhých 25 gramů a slabounce kňourá: má hlad, je mu zima anebo se možná cítí osaměle. Plakání je tak zoufalé, že pronikne i skrz Massimův obranný štít tvořený apatií a silou zvyku. A tak se stalo, že Ninna – rozcuchaný ježeček byla samička – obrátila kouzlem své osobnosti jeho život naruby. Je zvědavá a jakmile vycítí něco nového, vystrčí čumáček ze svého úkrytu; je velmi hravá a baví se tím, že čenichem převrací misku s vodou; je něžná a když Massima delší dobu nevidí, samou radostí ho pak olíže. Zároveň je to ale volně žijící zvíře, které potřebuje svobodu: klec je mu čím dál těsnější a štěstí nachází venku v lesích… Massimo Vacchetta v této knize vypráví o neobvyklém setkání, které mu pomohlo překonat špatné období a vnuklo mu nový smysl: založit záchrannou stanici pro ježky, vinou naší nepozornosti ohrožený druh, a postarat se o ty, kteří pomoc potřebují. Tak jako Trilly, zapřísáhlý donchuán, nebo křehká Lisa, jež si všechny okolo získala svým pohledem, nebo Zoe, jemuž se podařilo odrazit všechny rány osudu. Zraněná, týraná, bezbranná zvířátka, která ovšem překypují touhou po životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424633/big_25-gramu-stesti-jak-vam-malicky-jez-Pdz-424633.jpg 4.541
Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Kazda

25 grammi di felicità, 2018

Kniha 25 gramů štěstí

LunaL.

(+ SPOILER) Krásná knížka, která se moc hezky čte. Dojemný příběh o tom, jak jeden ježeček může změnit život - a dát nápad k založení záchranné stanice. Ukazuje nám veterináře ( a muže) z jiného úhlu pohledu. A je plná zajímavostí o ježkách. Přečetla jsem knihu za pár dní, zdála se mi na pravdivý příběh oddechovější. Takové pohlazení po duši.
Jen založení z.stanice mohlo být popsáno víc, takhle měl člověk pocit, že je to otázka týdnu a pár podepsaných papírů..
Určitě jsem knížku nečetla naposledy :)

whack
16.11.2020

Príbeh jedného veterinára, ktorému sa priplietol do života maličký ježko a zmenil mu celý život. Príbeh je písaný veľmi starostlivo, pokorne, ale aj poučne, môže byť nápomocný niekomu, kto nájde ježka v núdzi. No nečakal som, že bude až taký dojímavý. Miestami ma fakt dostal. O to viac, keď si uvedomím realitu našich sídliskových ježkov, ktorých každý rok viditeľne drasticky ubúda. Podporím naše záchranné stanice.

niki-chan
16.11.2020

Krásná kniha, která opravdu pohladila na duši. Kromě mnoha zajímavých informací o ježcích, bylo fajn se dozvědět i o změně životního cíle, kterou ta malá kulička s bodlinkami způsobí. Některé pasáže byly smutnější, ale jak říká autor, je to příroda a každý tvoreček stojí za pokus o záchranu.

RoseDadas
12.11.2020

3,5*
V knize jsem se dozvěděla mnoho nových informací, které jsem o ježečcích a o jejich péči nevěděla, rozhodně je kniha přínosná pro obohacení znalostí. Na knižním trhu je mnoho knih věnujících se tematice jiných oblíbených společníků člověka, jakými jsou především psi a kočky, a tak jsem byla ráda za něco trochu jiného a 25 gramů štěstí mi poskytlo náhled do zcela odlišného světa.

Co se týče jazyka a stylistiky textu, zde jsem byla lehce na rozpacích, jelikož místy mi přišly věty dosti kostrbaté. Lze jen pouze odhadovat, zda to tak bylo i napsáno, nebo to bylo zapříčiněno překladem z italštiny.

JointlieKat94
04.10.2020

To byla nádherná kniha. Můj ježek by byl štěstím bez sebe, že se vzdělávám. :) knihu jsem vytáhla v den jeho prvních narozenin.. :)

Je to skvost. Nikdy jsem o těch malejch drobečkách nic nečetla, a jsem ráda, že jsem to stihla. :) je zde spousty příběhů veterináře Massima, který si jde za svým snem, poté, co dostane na starost malou Ninnu a zamiluje si jí. Kdo by si je taky nezamiloval. :)

Bylo to krásný, chvilkama hodně smutný. Děkuju! :)

Vicusss
24.08.2020

Krásna knižka. Prvýkrát som čítala o ježkoch a vďaka tejto knihe mám pocit, že sa na ne teraz pozerám inými očami. Knihu som zhltla cez víkend, až mi je ľúto že je tak rýchlo koniec. Príbeh bol krásny a výborne napísaný. Ale aj nejaká tá slzička bola :)

Táto myšlienka z knihy sa mi veľmi páči:
Žiadny deň neprežiješ naplno, ak nevykonáš niečo pro niekoho, kto ti to nebude môcť odplatiť.

Určite odporúčam, príjemná úsmevná oddychovka :) :) :)

Niky Coffee
30.05.2020

Pokukovala jsem po knížce nějakou chvíli, o ježcích se často nepíše. Byla jsem na pohovoru v záchranné stanici a ošetřovatelka, která se mnou mluvila se specializovala na ježky, chtěla jsem se tomu, co zažívá trošku přiblížit. Ale zklamala mě dost špatná korektura, sice překvapil vztah autora k živým tvorům, když to srovnám s knížkou, kde autorka je veterinářkou, která zachraňuje zivoty a má za manzela řezníka....., ale aby dospělý chlap byl tak outlocitný, ublížený, smutný je až moc, aby to bylo k uvěření nebo alespoň k obdivu. Možná je to jen italská nátura, kterou neznám. Hodně jsem z něj cítila vnitřní samotu, lásku k partnerce a k dítěti vložil do péče o ježky, což je takové hořkosladké.. Hodnocení za něhu, která z knihy pristila.

Veřenka13
25.05.2020

Skvělá kniha pro všechny milovníky zvířat. Nádherný příběh plný lásky. Knihu jsem si moc užila. V některých částech jsem se zasmála a někdy rozněžnila... Opravdu doporučuji. Hezká kniha na dovolenou.