25 gramů štěstí

„Tak proč to děláš? Co máš z ježků?” „Mám z nich radost.” „Mohl by ses o něj teď na ty dva dny postarat?” Takhle nějak začalo přátelství veterináře Massima, specializujícího se na dobytek, s opuštěným ježečkem. Mláďátko staré sotva pár dní je celé červené a na hřbetu má proužek bílých, měkkých a trochu rozcuchaných bodlin. Váží pouhých 25 gramů a slabounce kňourá: má hlad, je mu zima anebo se možná cítí osaměle. Plakání je tak zoufalé, že pronikne i skrz Massimův obranný štít tvořený apatií a silou zvyku. A tak se stalo, že Ninna – rozcuchaný ježeček byla samička – obrátila kouzlem své osobnosti jeho život naruby. Je zvědavá a jakmile vycítí něco nového, vystrčí čumáček ze svého úkrytu; je velmi hravá a baví se tím, že čenichem převrací misku s vodou; je něžná a když Massima delší dobu nevidí, samou radostí ho pak olíže. Zároveň je to ale volně žijící zvíře, které potřebuje svobodu: klec je mu čím dál těsnější a štěstí nachází venku v lesích… Massimo Vacchetta v této knize vypráví o neobvyklém setkání, které mu pomohlo překonat špatné období a vnuklo mu nový smysl: založit záchrannou stanici pro ježky, vinou naší nepozornosti ohrožený druh, a postarat se o ty, kteří pomoc potřebují. Tak jako Trilly, zapřísáhlý donchuán, nebo křehká Lisa, jež si všechny okolo získala svým pohledem, nebo Zoe, jemuž se podařilo odrazit všechny rány osudu. Zraněná, týraná, bezbranná zvířátka, která ovšem překypují touhou po životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/424633/25-gramu-stesti-jak-vam-malicky-jez-Pdz-424633.jpg 510
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Příroda, zvířata
Vydáno, Kazda

25 grammi di felicità, 2018

Kniha 25 gramů štěstí

knizninadsenec

Velmi krásná emotivní kniha, plná lásky, laskavosti, ochrany... Velmi se mi líbila.

kneslova

Musím se připojit k velké chvále, krásná kniha. Autor je milovník zvířat a je hezké vědět, že existují takoví lidé nejen pro ježky. Zajímavé, skvělé čtení.

Áňa 998

Roztomilá knížka, kterou jsem přečetla během jednoho večera. Rozhodně potěší každého, kdo má rád zvířata. Příběh je čtivý, milý a moc mě bavil.

Bet.hy
16.12.2019

Úžasné, roztomilé, kouzelné. Perfektní jako krásný dárek pro milovníka přírody/zvířat. Naprosto se ztotožňuji s hlavní myšlenkou knihy, že ježečci jsou nedocenění tvorové, kterým je dávána malá pomoc.
Kniha je nesmírně čtivá a celý příběh o tom, jak jeden malý ježeček ovlivnil život jednoho muže a dovedl ho na správnou cestu k pomoci je perfektní. :-)

ježci

Autoři knihy