Malevil

Společenská fikce světově proslulého francouzského spisovatele se odehrává převážně v sedmdesátých letech 20. století, ale končí o celá desetiletí později. Skupinka lidí shromážděných zcela náhodou ve sklepě středověké tvrze Malevil náhodou přežije výbuch atomové bomby. Děsivá katastrofa zničí valnou část lidstva i živočichů na zemském povrchu. Ti, kteří přežili, stojí před problémem, jak uspořádat svůj život ve světě, z něhož zmizely všechny vymoženosti civilizace. V primitivních podmínkách bojují o přežití i o uhájení života před lidským nepřítelem... Román je společenskou a charakterovou studií jedné z mnoha eventualit budoucího vývoje, současně však i varováním před možným zneužitím vědy. V koedici s nakladatelstvím Triton....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170927/big_malevil-170927.jpg 4.51818
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Argo, Triton

Malevil, 1972

Kniha Malevil

Renatka11

Zajímavá vize konce světa, která mě většinou bavila, ale ubíhala poměrně pomalu. Emanuel mi čím dál víc připomínal Ferdu Mravence a lezl mi tím trochu na nervy, přesto jsem ale jemu i jeho "rodině" držela od začátku do konce palce. Největší sympaťáci pro mě byli Menou a Peyssou.
Neubráním se srovnání s podobně postapokalyptickým Dnem Trifidů, ve kterém u mě Trifidi jasně vedou. Ale i tak jsem ráda, že jsem se s letos už padesátiletým Malevilem seznámila.

Meda77

Kniha skvěle psaná i vyprávěná, autor taky není žádný zelenáč. Do oddechové beletrie suprově zapadá. Pěkné dialogy i rozvíjející se děj, který nikam nespěchá, nějaká ta lehčí naivita se dá snadno přehlédnout. Udrží napětí po celou četbu a tak to má být. Poctivé 4.

jopp
01.12.2021

Román mě celou dobu bavil, takové postapo pracující s dobou, kdy byla kniha napsána; samozřejmě že postapo vycházející ze stavu dnešní společnosti musí mít jiný ráz. Merle byl skvělý spisovatel a udivuje mě, že jsem se k Malevilu nedostala dříve. Opravdu výborná kniha!

andrea6284
29.11.2021

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy poslouchala jako audio knihu. První část se rozvíjela trochu pomaleji ale nevadilo to a příběhu to prospělo. Moc se mi líbilo strategické, poklidné myšlení hlavního hrdiny.

allart
02.11.2021

Po krvilačných detektívkach mi to prišlo ako vítaná pauza. Mal som obavy z veľkosti, že ak bude kniha nudná, ťažko sa budem prehrýzať toľkými stranami. Bol som prekvapený, že napriek rozsahu, počtom postáv sa to čítalo výborne. Aj ako námet, jednotlivé postavy, štýl písania-bol to perfektný zážitok. Čitateľ si užije napätie, romantiku, akciu, strach, smútok i humor. Jednoznačne odporúčam za plný počet hviezdičiek.

MíšaS.
28.10.2021

Je to docela naivní příběh, jak píší čtenáři pode mnou, ale mě se to líbilo a četlo se to hezky. Děj ubíhal bez problémů a i když by některé rozpravy mohly být vynechány anebo zkráceny, vlastně mi tam zas tolik nevadily a od čtení mne neodrazovaly.

DericCaster
18.10.2021

Velmi krásná knížka, tedy alespoň dle mého gusta. Je mi jasné, že v reálu by vše tak snadné nebylo, ale v knížce proc ne... Mám rád postapo knihy a také se mi líbilo, že v knize není moc intrik a příběh je vlastně jednoduchý, ale bavila mne každá stránka a o to jde především. No ne????

madem
05.10.2021

Nejdříve jsem dlouho nechápala a tápala. Autor vzpomíná na minulost, na dětství. Než se dostane k hlavní události, tak to trvá. Pak už je skvělé vyprávěcí tempo a děj knihy odsýpá a je nádherná. Ten jazyk, ty nápady. Skvělé.