Malevil

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Společenská fikce světově proslulého francouzského spisovatele se odehrává převážně v sedmdesátých letech 20. století, ale končí o celá desetiletí později. Skupinka lidí shromážděných zcela náhodou ve sklepě středověké tvrze Malevil náhodou přežije výbuch atomové bomby. Děsivá katastrofa zničí valnou část lidstva i živočichů na zemském povrchu. Ti, kteří přežili, stojí před problémem, jak uspořádat svůj život ve světě, z něhož zmizely všechny vymoženosti civilizace. V primitivních podmínkách bojují o přežití i o uhájení života před lidským nepřítelem... Román je společenskou a charakterovou studií jedné z mnoha eventualit budoucího vývoje, současně však i varováním před možným zneužitím vědy. V koedici s nakladatelstvím Triton....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170927/big_malevil-170927.jpg 4.51818
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Argo, Triton
Originální název:

Malevil, 1972


více info...
Nahrávám...

Komentáře (328)

Kniha Malevil

Renatka11
22. ledna

Zajímavá vize konce světa, která mě většinou bavila, ale ubíhala poměrně pomalu. Emanuel mi čím dál víc připomínal Ferdu Mravence a lezl mi tím trochu na nervy, přesto jsem ale jemu i jeho "rodině" držela od začátku do konce palce. Největší sympaťáci pro mě byli Menou a Peyssou.
Neubráním se srovnání s podobně postapokalyptickým Dnem Trifidů, ve kterém u mě Trifidi jasně vedou. Ale i tak jsem ráda, že jsem se s letos už padesátiletým Malevilem seznámila.

Meda77
20. ledna

Kniha skvěle psaná i vyprávěná, autor taky není žádný zelenáč. Do oddechové beletrie suprově zapadá. Pěkné dialogy i rozvíjející se děj, který nikam nespěchá, nějaká ta lehčí naivita se dá snadno přehlédnout. Udrží napětí po celou četbu a tak to má být. Poctivé 4.


jopp
01.12.2021

Román mě celou dobu bavil, takové postapo pracující s dobou, kdy byla kniha napsána; samozřejmě že postapo vycházející ze stavu dnešní společnosti musí mít jiný ráz. Merle byl skvělý spisovatel a udivuje mě, že jsem se k Malevilu nedostala dříve. Opravdu výborná kniha!

andrea6284
29.11.2021

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy poslouchala jako audio knihu. První část se rozvíjela trochu pomaleji ale nevadilo to a příběhu to prospělo. Moc se mi líbilo strategické, poklidné myšlení hlavního hrdiny.

allart
02.11.2021

Po krvilačných detektívkach mi to prišlo ako vítaná pauza. Mal som obavy z veľkosti, že ak bude kniha nudná, ťažko sa budem prehrýzať toľkými stranami. Bol som prekvapený, že napriek rozsahu, počtom postáv sa to čítalo výborne. Aj ako námet, jednotlivé postavy, štýl písania-bol to perfektný zážitok. Čitateľ si užije napätie, romantiku, akciu, strach, smútok i humor. Jednoznačne odporúčam za plný počet hviezdičiek.

MíšaS.
28.10.2021

Je to docela naivní příběh, jak píší čtenáři pode mnou, ale mě se to líbilo a četlo se to hezky. Děj ubíhal bez problémů a i když by některé rozpravy mohly být vynechány anebo zkráceny, vlastně mi tam zas tolik nevadily a od čtení mne neodrazovaly.

DericCaster
18.10.2021

Velmi krásná knížka, tedy alespoň dle mého gusta. Je mi jasné, že v reálu by vše tak snadné nebylo, ale v knížce proc ne... Mám rád postapo knihy a také se mi líbilo, že v knize není moc intrik a příběh je vlastně jednoduchý, ale bavila mne každá stránka a o to jde především. No ne????

madem
05.10.2021

Nejdříve jsem dlouho nechápala a tápala. Autor vzpomíná na minulost, na dětství. Než se dostane k hlavní události, tak to trvá. Pak už je skvělé vyprávěcí tempo a děj knihy odsýpá a je nádherná. Ten jazyk, ty nápady. Skvělé.

1 ...