Panenka

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193250/big_panenka-JQP-193250.jpg 4.2609

Jack Caffery 6.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Poppet, 2013

Kniha Panenka

Jiho226

Čtivá,napínavá kniha.Prostředí psychiatrické kliniky je pro tento žánr jako stvořené,umocňuje tajuplnost a temnotu děje.

HYPNOS88

Řekl bych taková "oddechovka" mezi krimi thrillery. Čtivé to bylo, ale některé pasáže takovým zvláštně naivním YA způsobem.

Antaki_Thorin
23.12.2021

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem si jako první knihu vybrala šestou ze série? :-) Hmm? No, nevadí.
Čtivý, strašidelný příběh. Napínavý, překvapivý závěr. Doporučuji.

Aivlis
12.07.2021odpad!

Po knihe som siahla na základe recenzií. Budem asi jedna z mála, ktorá knihu popsuje. Nič ma na tej knihe nezaujalo - ani hlavné postavy Joe a Melanie; nič tak strašne brutálne, aby som sa bála, som nenašla, štylisticky o ničom, nezaujímavo vylíčený dej. Od tejto autorky si už určite nič neprečítam. Za mňa strata času.

Leona333
14.04.2021

Skvěle vybrané místo, kde se děj odehrává. Díky výborné fabulaci si autorka pohrává se čtenářovou myslí, až do samého závěru knihy. Jen mohla mít kniha trochu méně stránek. Některé věci mi v ní přijdou trošku zdlouhavé, místy nezáživné. Proto jsem bohužel nemohla dát plný počet hvězdiček.

Bulldog
24.03.2021

Tahle kniha u mě zabodovala jak s dějem, prostředím tak čtivosti.. není co víc dodat a rozhodně doporučuji.

mol378
25.01.2021

Napínavé, čtivé, poměrně brutální. V tomto žánru lehký nadprůměr. Až mě zase posedne touha po krvi, dám si od ní určitě nášup. Na odreagování.

22.11.2020

Velice čtivý thriller se spoustou napětí a šokujících momentů ;-). Já za sebe jsem už delší dobu po nějaké autorčině knize pokukovala a nakonec jsem se rozhodla pro tuto. A určitě nejsem zklamaná, právě naopak! Kniha je strhující od první do poslední stránky, jeden zvrat stíhá druhý, vykreslená atmosféra je vynikající - co si tedy víc přát? ;-) Pokud jde o samotný případ, tak ten je opravdu skvělý. Nechápala jsem, jak se mohl Isaak dostat z psychatrie ven, přestože nemohl platit za vyléčeného. Ale zase na druhé straně se takové věci dějí i v dnešní době ve skutečnosti, nejen tedy v knihách, bohužel. Nakonec se čtenář důvod jeho propuštění dozví, ale to bych hodně předbíhala... Rozuzlení mne překvapilo a doslova posadilo na zadek, protože tip na pachatele mi nevyšel ani náhodou ;-). A zrovna ta správná osoba mi byla po celou dobu dost sympatická, ach jo... Je vidět, že ze mě detektiv nikdy nebude, protože bych jinak (asi) za mříže poslala někoho nevinného :-), i když samozřejmě ne schválně. Na závěr bych tedy chtěla autorku za výborný případ pochválit a knihu hodnotím bez dlouhého přemýšlení plným počtem ;-).