Panenka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193250/panenka-grg-193250.jpg 4.2493
Série:

Jack Caffery (6.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
Orig. název:

The Poppet (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (117)

Kniha Panenka

Přidat komentář
marcel9134
19. června

Knihu jsem četl nadvakrát, napoprvé mě to z nějakého důvodu nechytlo a odložil jsem ji na pár let do knihovny. Poté jsem se k ní vrátil a kupodivu jsem ji přelousknul za chvíli. Zřejmě je třeba překonat úvodní trochu roztahanější pasáž,. Když kniha dostane spád a blíží se rozuzlení, tak je to paráda. Nečekejte nic hlubokého, na co byste ve stáří vzpomínali, pravděpodobně děj zapomenete za pár týdnů/měsíců, ale na odreagování je to výborná kniha.

Trustty
26. května

Rok možná déle jsem tuhle knihu v knihovně přeskakovala :)
V tomhle příběhu mě Mo Hyder nedostala.

Smiley96
08. května

Stěží jsem se přelouskala do půlky knihy a přišlo mi to prostě nudný. A to mám téma psychiatrických léčeben hodně ráda, tak tohle prostě nic o ničem. Odkládám.

miloslav0399
02. května

Série čtu sice pomalu, ale pěkně postupně, a tak mohu jednoznačně říct, že Panenka je pro mě zatím nejlepší. Uzavřené psychiatrické oddělení je častá a lákavá rekvitzita a MH se s ní vypořádal rozhodně nadprůměrně. Pointa byla sice předvídatelná, ale za celou knihu, oddělené dějové linie, které se ve správnou chvíli spojí, dávám 4.5 hvězdy.

Olous1
20. dubna

Perfektní detektivka, chvíli jsem se i bála. Styl psaní mi taky vyhovoval(ikdyž některé pasáže byli zdlouhavé).A ten konec mě překvapil. Pachatele jsem vůbec neuhodla.Doporučuji.

Jessybelle
20. dubna

Po delší době zase jednou skvělá anglická detektivka či snad thriller... Kniha je čtivá, rádoby oddělené děje vyústí v ucelený příběh... Po přečtení první kapitoly jsem si říkala, co je to za drasťák, ale byla jsem mile překvapena... Příběh byl propracovaný, postavy sympatické. Určitě si přečtu další knihy...
Ty šedivé chlupy mě fakt dostaly...????????????

stejcz
19. února

Pěkně mi sednul styl, kterým autorka píše. Určitě si od ní ještě něco rád přečtu. V knize se vyskytuje více téměř zbytečných pasáží, které mi ale kupodivu nijak nevadily. Ke knize prostě patřily. Samotný děj by mohl být o něco napínavější, překvapivých zvratů tam nebylo tolik, jakoby autorka plýtvala potenciálem tématu a prostředí. Tak jak tak 5/5; jeden z nej thrillerů za poslední dobu.

Bee240
23. ledna

Moje první kniha od Mo Hayder koupila jsem si jí kvůli obalu před lety...nikdy jsem o této autorce neslyšela ale po této knize je to léta má nejoblíbenější spisovatelka, miluji to jak syrově píše , tu zvrácenost a drsnost... a samozřejmě tvrďáka detektiva Cafferyho...naprosto nečekaný konec jako u vždy.Byl to mazec jako prase :D prostě nejvíc.


Štítky

psychiatrická léčebna

Autor a jeho další knihy

Mo Hayder
anglická, 1962

všechny knihy autora

Kniha Panenka je:

v Právě čtených6x
v Přečtených673x
v Čtenářské výzvě26x
v Doporučených43x
v Knihotéce240x
v Chystám se číst259x
v Chci si koupit61x
v dalších seznamech3x