Vnitřní záležitosti

Vnitřní záležitosti

Jedenáct povídek Connie Willisové, doslova zavalených řadou literárních ocenění, vám přináší překvapivé příběhy, v nichž se z nemožného stává možné a z možného nemožné. Je přece téměř nepředstavitelné, že by z Ameriky zmizely obytné vozy. Myslíte, že mimozemšťané podléhají pozemské módě? Že jsou schopni pochopit naši hudbu? Čtenářky by jistě ocenily možnost řídit svůj hormonální cyklus – v této knize to jde. Metro považujeme za běžný způsob dopravy ve městech řadící se k vymoženostem moderní doby, ale první tunely v Londýně byly vyhloubeny v polovině 19. století. Nepodobají se tak trochu Altamiře nebo Býčí skále?

Sbírka zahrnuje nejznámější kratší práce z autorčiny bohaté literární kariéry, od povídek, s nimiž si rychle vybudovala jméno jedné z nejvýraznějších představitelek moderní fikce, až po vyspělá díla po všech stránkách vyzrálé a všeobecně uznávané spisovatelky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155070/vnitrni-zalezitosti-bNa-155070.jpg 3.714
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

trudoš
29.09.2016

I když je Connie Willisová skvělá povídkářka, vždycky ji budu mít raději jako romanopisce. Tímto tvrzením však nechci sbírku Vnitřní záležitosti nijak podhodnocovat, přestože množství textů v ní obsažených bych raději viděl v samostatné a rozšířené podobě. Hodně to souvisí s tím, že Willisovou miluji pro její osobitý humor, vycházející ze situační komiky a skvěle rozehranou scénickou kompozici, kdy je vše přesně tam, kde má být. Bláznivá povídka V Rialtu, o sjezdu fyzikářů, mluví za vše. V tomhle ohledu pak nelze u autorky opomenout hrdiny. Ti zpravidla neoplývají zbytečně překombinovanými charaktery, takže mi svými motivacemi jsou daleko bližší než leckterý zachránce světa. Příběhy Dokonce i královna, Vánoční zpravodaj, či Všichni na zem usedají tak víc než klasickou science fiction připomínají vyprávění Betty MacDonaldové, ale právě ta nekomplikovaná ženská přímočarost z nich dělá nezapomenutelné čtení. A komu je to proti srsti, možná potřebuje upravit meze fraktálové základny.

dalia1769
24.10.2015

Výborné povídky, hodně rozmanitá témata, zajímavá i originální, líbí se mi také autorčin humor. Na omezeném prostoru povídky dokáže autorka docílit toho, že se do hlavní postavy opravdu vžiju. Po skvělé Knize posledního soudu jsem i tentokrát nadšena a těším se na další knihu Connie Willis.

witko
15.05.2014

Některé povídky se četly samy, některé mne tolik nebavily, ale rozhodně to nebyl ztracený čas.

RADOST
23.08.2013

Některé povídky jsem hodnotila nejvyšším počtem hvězdiček, některé jsem nechápala nebo mě nudily a musela je odložit.

Connie Willis

Connie Willis