Přízračný svět Alaizabel Crayové

Přízračný svět Alaizabel Crayové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22456/bmid_prizracny-svet-alaizabel-crayove-m9o-22456.png 4 66 15

V temných ulicích Londýna číhá zlo... Kdo se v noci odváží ven, nevyhnutelně se stane jeho kořistí. Kořistí vlků, vrahů nebo čehosi ještě mnohem příšernějšího. Skryté zlo je však bezedné. Za fasádou bohatství a dobročinnosti nejvyšších vrstev společnosti se skrývá ohavné spiknutí, které ohrožuje samotnou existenci lidstva. Klíčem k pochopení absolutního zla je krásná, zranitelná a tajuplná Alaizabel Crayová.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Plus , Plus

The Haunting of Alaizabel Cray , 2001

niki-chan
07.04.2020 4 z 5

Kniha mě uchvátila nejen příběhem a postavami, ale především dobovým Londýnem. Při jeho popisu měl člověk pocit, že se opravdu prochází zamlženými ulicemi a každou chvíli na něj skočí dlak. Zkrátka kniha byla velmi příjemným překvapením.

Ailee
18.03.2020 2 z 5

Skvělý nápad, rychlý a zajímavý začátek, přitažlivé prostředí. Avšak vyprávění mě prostě nechytilo. Dlouhé a barvité popisy mě nudily, děj se vlekl, nepodstatné informace zdržovaly a postavy, ač sympatické, se mi pod kůži nedostaly.

kubakubikula
08.01.2019 4 z 5

Kniha byla zajímavá, jiná. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo rychle. Byla hezká, doporučuji si ji přečíst, ale sama už se k ní vracet nebudu..

Schary
17.01.2018 4 z 5

Taková mystery knížka, dnes je to dost v módě :)) Je to trošku jinak pojaté než, knihy, co jsem zatím četla. Nic méně nachyběl náctiletý hrdina, láska, přátelství, nějaký ten zloduch, spousta oblud (dlaci) a hodně temna...

Nikyyy
21.06.2017 4 z 5

Uff...konečně jsem knihu dočetla. Chvilku mě trvalo, než jsem knihu otevřela a začela číst. Kniha Přiračný svět Alaizabel Crayové se mi líbila, ale mezi mé oblíbené knihy nepatří.
V této knize mě zaujali dlaci. Stvoření,které bych na vlastní oči vidět nechtěla.

Tofinka
21.05.2017 3 z 5

Ve všech ohledech velmi zajímavá kniha...
Možná jsem čekala trochu více té romantiky, ale i tak mě knížka zaujala.

Shizuke
17.04.2015 5 z 5

V této knize mě mejvíce zaujali dlaci.. Originální "monstra", způsob boje proti nim na naprosto nepředvídatelném základu. Nějak mi v hlavě vyvstala představa člověka, jež drží v ruce kruh s asi 40ti amulety házející je na dlaka a křičící: „Prosím funguj!” XD Knihu rozhodně doporučuji.

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila.Přečetla jsem jí během jednoho dne.

Darkwill
23.02.2014 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá a moc se mi líbila

Falquar
05.01.2014 4 z 5

Mám ráda černý humor. Ochránci přírody nám prorokují, že, pokud nezlepšíme svůj přístup k matičce Zemi, poputujeme hezky do temnoty. Samozřejmě to myslí pouze obrazně, poněvadž "smrt" a "sebezničení" přece nemá s temnotou nic společného. Pan Wooding to vidí jinak. Lidská rasa si v Přízračném světě vykoledovala jízdenku do tmy. Doslova. Hahaha.
No nic. Příběh jako takový je křehkou směsí neotřelosti, nadpřirozena, Londýna tak, jak ho neznáte a poměrné předvídatelnosti děje. Samozřejmě, ne všechno se dalo odhadnout stránky dopředu. Ale už v půlce jsem věděla, jak to dopadne s Thanielem, Alaizabel a jejich vztahem, tušila jsem, jaký chudák natáhne bačkůrky a dokonce jsem tak nějak podvědomě tušila i tajemství původu dlaků. Ale na tom nesejde. Pokud se necháte strnout napínavě napsaným příběhem a přimhouříte obě oči, všechno vám to unikne. Asi. Možná.
Klady? Jednoznačně dlaci, V kombinaci s děsivě temným Londýnem, historickými podklady, vraždami alá Jack Rozparovač (Stehoun je ale nehorázně lepší :3) a hrdiny "drsňáky" tvoří dokonalou pochmurnou a místy děsivou směsku, kterou jen okořeňují náhledy do posledních okamžiků života několika docela obyčejných (i když ne vždy úplně tak nevinných) žen. Postavy se mi líbily, dalo se jim věřit.
Doporučuji.

BooksLucyKing
28.10.2013 5 z 5

Úžasný, děsivý příběh. Hltala jsem stránku za stránkou.

Niriel
23.09.2013 3 z 5

Krásná kniha.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Naprosto perfektní kniha plná nečekaných zvratů a drží vás v napětí.
Moc se mi líbila :)

Anodyne
16.06.2013 4 z 5

Chris Wooding prokazuje inspiraci v H.P. Lovecraftovi, ačkoliv jako vykrádačku bych to rozhodně neodsoudil. Celkem zajímavé, chytlavé a napínavé, postavy hlavně nejsou nesmrtelné a čtenář se může opodstatněně bát o jejich život.

Faustka
23.02.2012 5 z 5

Nad Londýnem se stahují temná mračna. Připravte se na... magii.. tajemno.. napětí. Fascinující příběh, barvitý styl vyprávění. Můj první Wooding, ale ne poslední.

Londýn

Chris Wooding