Skrytí

Na Usagiho a jeho přítele inspektora Ishidu čeká další vyšetřování. Tentokrát stojí v jeho centru cizokrajní artefakt nedozírné ceny, jenž může způsobit celou řadu problémů... a možná i ohrozit samotnou vládu šógunátu! Odvážná dvojice, která se zoufale snaží vyřešit záhadu a nastolit opět pořádek a mír, bude nucena sáhnout po neobvyklých metodách a přijmout pomoc z nečekaných stran, aby se dostala k nezbytným informacím. V této knize najdete souborné vydání celého samostatného příběhu, takže je vhodná nejenom pro skalní fanoušky dlouhouchého ronina, ale také pro úplně nové čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430217/skryti-9J9-430217.jpg 4.617

Usagi Yojimbo 33.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

The Hidden, 2019

Kniha Skrytí

puml
26.08.2020

I 33 díl v pořadí dokáže překvapit nebo spíš potvrdit vypravěčské mistrovství Stana Sakaie. Není to nijak nové, ale jak dobře je to odvyprávěné, jak dobře je to nakreslené. Řemeslo kresby a umění vyprávět v té nejlepší možné formě. Pro mě jsou Skrytí jeden z nejlepších dílů vůbec. Doporučuji.

Mercatino
01.08.2020

Na tomto dílu Usagiho už jde hodně cítit, že Stan Sakai si jede to svoje, stále podle jedné šablony, jen mění materiál s kterým pracuje. Takže 33 díl je podle mě jeden ze slabších dílů této série i když mě to pořád hodně bavilo, jen mě mrzelo, že tomu chybělo to kouzlo něčeho neznámého a nečekaného.

martinstefko
04.07.2020

Stan Sakai ukazuje svou sílu nejen v tom, jak dovede vyprávět příběh, o tom už jsme se mnohokrát přesvědčili, ale na komiksu "Usagi Yojimbo 33: Skrytí" nám ukazuje i svou schopnost pracovat s dějinami, dělat si rešerše a jednoduše vytvořit příběh na základě skutečných událostí. Je úplně jedno, jestli je jeho komiks fiktivní, či nikoli, jde hlavně o to, jak je vyprávěn, jak je látka předána, jak je ukázáno, jaké dopady měla na lidi. A tohle se komiksu "Usagi Yojimbo 33: Skrytí" daří. Myslím si, že je to velmi dobrá tečka za černobílým Usagim, teď už jde jen o to, jestli se podařilo Usagiho kouzlo přenést i do barvy. Myslím si, že to je pro Stana docela zajímavá výzva, i když Usagi se do barvy přece jen také podíval. Stanovi hodně sedl detektivní žánr, ale osobně už bych byl zase zvědavý, jak se podívá na další žánry, jak budou příběhy s Usagim zase žánrově bohaté. Snad se i toho ještě dočkáme.

Lusa
20.06.2020

Teprve až v záveřečném vysvětlení člověk pochopí název celé knihy. Zajímavý tentokráte uzavřený příběh. Další skvělý Usagi.

p3tris
09.06.2020

Poslední klasický Usagi a znovu geniální. U Sakaie zkrátka máte naprostou jistotu, že se vždy dozvíte něco zajímavého z historie feudálního Japonska. A tentokrát je to pro Evropana o to zajímavější, že jde o konfrontaci s křesťanstvím.

niki-chan
27.05.2020

Další skvěle zpracovaný příběh s králíčim roninem. Téma náboženství a Usagi je opravdu zajímavé a historické vysvětlivky na konci celostně vykreslují pozadí.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova