Záhady

Králičí ronin se stane společníkem inspektora Ishidy! Mají spolu přijít na pachatele série vražd a odhalit několik dalších záhad! Narazí na podvody, machinace, jedovaté ryby, zloděje a gangy. To je práce pro novou detektivní dvojici!

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415231/zahady-YRV-415231.jpg 4.515

Usagi Yojimbo 32.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

Mysteries, 2018

Kniha Záhady

Jaruš7
28.10.2020

Komiks lidsky zvířecí, vydařený tah.
Po úvaze, proč zvířecí, mi to došlo. Jak bych asi rozeznala japonské tváře v tak velkém množství postav?
Autor to pro svět delikátně zjednodušil.
A tak jsme v obraze, ( sice rozčarování z nebarevného komiksu během četby přešlo, za to, být to mé vlastnictví, tak bych to brala jako výzvu omalovánkovou), s dobře sestaveným příběhem v sérii, kterou je třeba, pro výsledek (který tuším) shánět.
Dobrý, tak zas někdy ...

p3tris
31.10.2019

Jak už název napovídá, v této knize půjde hlavně o vyšetřování. Usagi se spolu s inspektorem Ishidou pustí do pátrání v několika spolu souvisejících případech. Do cesty se mu tentokrát připletou zlodějky Kitsune a Kiyoko a nová postava, japonský "Robin Hood", nindža Nezumi. Jako bonus a nenásilné seznámení s manga kulturou jsou zde dva chibi příběhy, které Stan napsal se svojí ženou. Jde o krátké komiksy s "roztomilými" verzemi postaviček pro děti.

martinstefko
04.10.2019

Kniha "Usagi Yojimbo 32: Záhady" nepřináší z hlediska série vyloženě jedinečné a naprosto uchvacující příběhy, ale Stanovi Sakaiovi se musí nechat, že i u třicátého druhého dílu dokáže přijít se zápletkou, která vás navnadí na to, co se bude dít dál. A jelikož zase tak často cliffhangery nenechává, je to i z tohoto hlediska něčím jiné. I když se mi kniha "Usagi Yojimbo 32: Záhady" nelíbila tolik, jaké jiné díly s ušákem, pořád se nedá popřít, že je Stan Sakai skvělým vypravěčem, který má co vyprávět. A jeho práce s japonskými reáliemi, hlavně tedy v příběh "Smrtící fugu" je úchvatná. Ke všemu je to doplněno i skvělou kresbou. Dověděl jsem se, že Usagi má vycházet u IDW v barvě. Trochu bych se bál, že to naruší příběhu s dlouhouchým roninem, ale docela rád se nechám překvapit.

Lusa
27.09.2019

Opět detektivní příběhy s inspektorem Isidou, ty prostě nezklamou. A krátké "chibi" příběhy pobaví.

Gaudericus
14.09.2019

Kratší ale vynikající díl. Méně akce, více detektivek. Spousta tajemství a lámání si hlavy. Bonusem dva skvělé, vtipné a roztomilé "chibi" příběhy.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova