Záhady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Králičí ronin se stane společníkem inspektora Ishidy! Mají spolu přijít na pachatele série vražd a odhalit několik dalších záhad! Narazí na podvody, machinace, jedovaté ryby, zloděje a gangy. To je práce pro novou detektivní dvojici!

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415231/big_zahady-YRV-415231.jpg 4.623
Série:

Usagi Yojimbo 32.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Mysteries, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Záhady

Jaruš7
28.10.2020

Komiks lidsky zvířecí, vydařený tah.
Po úvaze, proč zvířecí, mi to došlo. Jak bych asi rozeznala japonské tváře v tak velkém množství postav?
Autor to pro svět delikátně zjednodušil.
A tak jsme v obraze, ( sice rozčarování z nebarevného komiksu během četby přešlo, za to, být to mé vlastnictví, tak bych to brala jako výzvu omalovánkovou), s dobře sestaveným příběhem v sérii, kterou je třeba, pro výsledek (který tuším) shánět.
Dobrý, tak zas někdy ...

p3tris
31.10.2019

Jak už název napovídá, v této knize půjde hlavně o vyšetřování. Usagi se spolu s inspektorem Ishidou pustí do pátrání v několika spolu souvisejících případech. Do cesty se mu tentokrát připletou zlodějky Kitsune a Kiyoko a nová postava, japonský "Robin Hood", nindža Nezumi. Jako bonus a nenásilné seznámení s manga kulturou jsou zde dva chibi příběhy, které Stan napsal se svojí ženou. Jde o krátké komiksy s "roztomilými" verzemi postaviček pro děti.


martinstefko
04.10.2019

Kniha "Usagi Yojimbo 32: Záhady" nepřináší z hlediska série vyloženě jedinečné a naprosto uchvacující příběhy, ale Stanovi Sakaiovi se musí nechat, že i u třicátého druhého dílu dokáže přijít se zápletkou, která vás navnadí na to, co se bude dít dál. A jelikož zase tak často cliffhangery nenechává, je to i z tohoto hlediska něčím jiné. I když se mi kniha "Usagi Yojimbo 32: Záhady" nelíbila tolik, jaké jiné díly s ušákem, pořád se nedá popřít, že je Stan Sakai skvělým vypravěčem, který má co vyprávět. A jeho práce s japonskými reáliemi, hlavně tedy v příběh "Smrtící fugu" je úchvatná. Ke všemu je to doplněno i skvělou kresbou. Dověděl jsem se, že Usagi má vycházet u IDW v barvě. Trochu bych se bál, že to naruší příběhu s dlouhouchým roninem, ale docela rád se nechám překvapit.

Lusa
27.09.2019

Opět detektivní příběhy s inspektorem Isidou, ty prostě nezklamou. A krátké "chibi" příběhy pobaví.

Gaudericus
14.09.2019

Kratší ale vynikající díl. Méně akce, více detektivek. Spousta tajemství a lámání si hlavy. Bonusem dva skvělé, vtipné a roztomilé "chibi" příběhy.