Pekelná malba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oblíbený králičí samuraj bude čelit spoustě nebezpečí! Vesnici hrozí zatopení, a do toho přicházejí navíc bandité. Usagi bude muset také spojit síly s obludou, postavit se proti nindžům a zúčastní se dalšího vyšetřování inspektora Ishidy!

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404520/pekelna-malba-fw9-404520.jpg 4.616
Série

Usagi Yojimbo 31.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew
Orig. název

The Hell Screen, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pekelná malba

Přidat komentář
Mercatino
26.05.2019

Tak to se povedlo, Stan Sakai a jeho cesta vzhůru. Dalo by se čekat, že úroveň Usagiho komiksů bude s přibývajícími díly upadat, ale toto je důkaz, že tomu tak není a nebude.

p3tris
25.04.2019

Já vlastně ani nepotřebuji vědět, jak bude pokračovat hlavní příběh. Sakaiův svět už je plný tolika postav, že si s těmi "malými" zdaleka vystačím. Na scénu se tak znovu dostává pověřenec šóguna inspektor Ishido, kterému Usagi pomáhá vyšetřovat vraždu v chrámu s prokletou pekelnou malbou. S mytologií se seznámíme v povídce o kappách a s japonskou mentalitou díky rituálu Ubasute v "Osudu stařešinů". A já jako pokaždé hltal každou stránku, už po jednatřicáté (nepočítaje speciály), a ani tentokrát se nemohl nabažit.


martinstefko
25.04.2019

Stan Sakai je pro mě jako přítel, i když jsem ho samozřejmě nikdy neznal. Ale přemýšlím o něm jako o Stanovi, po všech knížkách, které jsem od něj přečetl, což jsou všechny, které vyšly česky, je to prostě starý známý, u kterého vím, že mě každou svou knihou dostane, že mě ohromí, že mě oslní. A nejinak je tomu v případě knihy "Usagi Yojimbo 31: Pekelná malba". Jasně, byl bych rád, kdyby před námi dál rostl hlavní příběh, kdyby se posouval, vyvíjel. Ale je jasné, že ten by nemohl růst donekonečna. A tak Stan volí raději kratší epizody, které posouvají Usagiho spíše v prostoru než v ději samotném. Ale i ty krátké epizody vás dovedou rozebrat, protože Stan skvěle pracuje jak s postavami, tak s vyprávěním a jeho formami nebo s emocemi. Pokud byste si měli vybrat jedinou komiksovou sérii, kterou číst, asi bych vám doporučil právě sérii "Usagi Yojimbo". Ani jednou mě nezklamala.

Gaudericus
14.04.2019

Trochu slabších 5 hvězd, ale pořád 5 :-).