Velká kniha římských detektivek

Některé události a osobnosti dějin starověkého Říma dodnes ožívají na stránkách knih i na filmovém plátně. V našem souboru povídek se ale i s nejznámějšími římskými hrdiny setkáte v jiné úloze, než jste zvyklí: Cicero tu např. vystupuje jako detektiv-amatér, Caesar se zjevuje jako hrůzostrašný duch, jehož tajemství se pokouší odhalit jiný slavný řečník Quintilianus, spisovatel Plinius Mladší se snaží přijít na kloub tomu, jak dokáže tajemný Muž s maskou zařídit, aby lidé vstávali z mrtvých. V dalších příbězích narazíme na Kleopatru, Marka Antonia, Nerona... ale poznáme i originální vyšetřovací metody předchůdců pozdějších profesionálních pátračů. Mezi detektivy najdeme i chytré otroky a propuštěnce... Prostředí povídek je rozmanité: odehrávají se nejen ve věčném městě Římě, ale zavádí nás i do temnými mýty opředené staré Británie, Jeruzaléma či Egypta. Tam všude se odehrávají tyto strhující detektivní příběhy. Přeložila Petra Diestlerová. Váz., 480 stran, 14,5 x 22,7 cm...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10705/velka-kniha-rimskych-10705.jpg 4.116
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Mammoth Book of Roman Whodunnits, 2003

Kniha Velká kniha římských detektivek

Booky84

Velmi čtivé detektivní povídky a to nejen z prostředí Říma, opravdu pěkné čtení.

georginaa
30.11.2021

Povídky s detektivní zápletkou, kde se účastní skoro všichni slavní Římané. Povídky jsou ale i zasazeny i do jiných mýtů světa, jako třeba Egypta apod. Velice poutavé čtení.

AlčaVaca
22.06.2019

Já jsem si povídky užila, je to moje krevní skupina :-)

niki-chan
02.07.2018

Čtení to není špatné, některé povídky lepší, jiné horší. Pro mě nejzajímavější byly: Zásnuby, Gladiátor umírá jen jednou.