Kajmaní lejno

Torsten Brettschneider, autor zatím jediné knihy, ze všech stran slýchával, že napsat druhý úspěšný román bývá skutečný oříšek. Správnost tohoto tvrzení poznává na vlastní kůži. Nápady a témata nepřicházejí, taktak popsané stránky rukopisu létají do koše a k hlubokému spisovatelskému bloku se přidávají problémy na poli milostného života. Torsten proto po delším odmítání podlehne návrhu svého otce, který mu nabízí tvůrčí dovolenou v Kostarice, kde by se mohl setkat se všemi přáteli. Vedle táty tam na něj čekají Renate, sociální pedagog Rainer a bývalý norský odbojář Bjørn. Zbývá jen koupit letenku, zabukovat pobyt a nastoupit do letadla. Tak tedy PURA VIDA, Torstene!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296899/kajmani-lejno-AoD-296899.jpg 3.762

Torsten Brettschneider (2.)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Jan Vašut

Kaimankacke (2014)

Kniha Kajmaní lejno

IHT

Pujcil jsem si vsechny tri knihy z knihovny najednou a po precteni prvniho (skveleho!) dilu se s obavami pustil do druheho. Obavy byly bohuzel opravnene - "utek" do exotickeho prostredi (Kostarika) je signalem, ze autor nema co zasadniho sdelit... :( Vetsina knihy je vyplnena popisy nepodstatnych detailu, postavy Kostaricanu jsou extremne ploche, postavy hlavnich hrdinu se nijak zasadne nerozvijeji (snad jen Rainer ;)). Pevne verim, ze po navratu do Evropy si autor podobna klise (o Latinske Americe) nedovoli a opet sestavi smysluplny a zabavny pribeh. Jdu to overit ;)

T800

Další zdařilí příběh z trilogie hoven, která neurazí, pobaví a dokonce i něco přiučí. Například, že nemáte srát do kadibudek, když jim zrovna někdo volá. Lehké, jednoduché a velmi zábavné.

harena
17.09.2018

Další příjemné pokračování. Nehledáte vrahy, netrápí vás problémy hlavního hrdiny, žádné psychologické prokreslení postav, čistá hlava, ale - zasmějete se, zapomenete na chvíli na to, jak děti absolutně a vůbec neposlouchají, jak se vám rozbila pračka atd. Těch pár hodin čtení bylo fajn a tak je to dobře.

niki-chan
14.09.2018

Příjemně vtipné pokračování, tentokrát na dovolené v pralese.

aji
26.07.2018

Trochu slabší, než první díl. Ale je to taková ideální odpočinková kniha...

kethy
19.05.2018

Čekala jsem sestupnou tendenci humoru, protože se jedná o druhou knihu tohoto skoro neznámého spisovatele. Opak je pravdou a já se kajmansky bavila. Ovšem, jak už tu někdo napsal, nejlepší scéna je s telefonem v kadimudce.

pavelvanura
20.04.2018

Podstatně slabší než první díl, ale pokud člověk potřebuje vypnout je to dobrá volba :)

katinthebox
18.03.2018

Je to odychovka, ziadne hlboke dielo. Citam vsetky casti za sebou, takze pre mna kniha posobila ako dalsia kapitola knihy prvej. A je pravda, ze som z nej mala pocit ze vznikla len preto aby urobila osli mustek pre tretiu knihu. Kazdopadne na dovcu skvela.

Už je tady zas
Už je tady zas