Město naděje

Děj knihy, která volně navazuje na předchozí Město snů a Město slávy, se odehrává ve třicátých letech devatenáctého století. Tehdy se do New Yorku hrnuly davy přistěhovalců: Číňané, Irové, Židé a mnozí další. Jedni rychle bohatli, jiní upadali do bídy, která zvyšovala sociální napětí. Newyorčané byli stoupenci otroctví, ale nové hnutí evangelikánů je zavrhovalo, zároveň však fanaticky brojilo proti katolíkům a Židům. Autorka strhujícího příběhu lásky a zrady uvádí čtenáře do samého ohniska divokých bojů a změn. Město naděje, poslední část poutavé ságy ze starého New Yorku od Beverly Swerlingové, zavádí čtenáře do hlučných manhattanských ulic v časech, kdy se ještě americký národ pokouší najít přijatelný kompromis mezi otroctvím a svobodou, ale v uších mu už začínají znít bubny nadcházející občanské války. Je to New York, ve kterém jediná synagoga dávno nestačí potřebám tisíců židovských přistěhovalců, kde noví evangelikáni svým fundamentalismem narušují lhostejný klid stávajících protestantských denominací a kdy se v Americe prvním katolickým jeptiškám nadává do děvek satanových. Je to město, k jehož břehům přivážejí obchodní koráby pohádkové poklady celého světa, zatímco o kus dál se znepřátelené gangy divoce rvou s použitím rozbitých lahví a mosazných boxerů. Do tohoto kypícího kotle přichází mladý lékař Nicholas Turner, který při uskutečňování medicínského pokroku těžce zápolí se zkorumpovanými městskými politiky a zároveň svádí boj o svou životní lásku, krásnou Carolinu Devreyovou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36034/mesto-nadeje-NxX-36034.jpg 4.635

Města 3.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, BB art

City of God: A Novel of Passion and Wonder in Old New York, 2008

Kniha Město naděje

JiříŠkorpík

Tento díl jsem nedočetl, sice je lepší než předchozí díl, ale postavy a zápletky jako by byly stále stejné, jen se mění jména osob a doba. Připadá mi, že se stále silněji utorka odklání od svého stylu prvního dílu a Plantáže a duplikuje Clevela.

AlenaF

Bezvadný třetí díl série. Doporučuji.

evickakyticka
20.12.2018

Skvělý třetí díl od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Takové knihy mám ráda - začíst se a nevnímat čas. Zpočátku jsem se těšila na část věnovanou Mej-chui, později zase Carolině. Všechny lékařské pokroky mě taktéž zaujaly a bavily. Těším se na knihu Plantáž Shadowbrook, kde se k této úžasné sáze zase vrátím, protože poslední díl u nás v knihovně nemají - škoda.

niki-chan
09.08.2018

Čtení o důležitých rodech v New Yorku a de facto jeho zakladatelích bylo fajn. Románu spíše uškodilo, že se autorka jednou věnuje Devreyům a Turnerům, potom sporu mezi katolíky a židy, potom řeší domácí násilí, potom poměry mezi chudými, spodinou města a kontrast k bohatým, poté zase čteme o lékařských záležitostech a problémech s nemocnicemi, bum, najednou řešíme problém otroctví a okořeněno je to čínskými přistěhovalci a jejich kulturou. Uff. Prostě na jednu knihu až moc témat, která byla kolikrát jenom načrtnuta a nerozebrána do detailu.Lepší by bylo se zaměřit na pár zmíněných oblastí ale pořádně.

Vojslava
28.10.2017

Excelentní příběh, kde se uzavřely některé osudy, některé se rozehrály... Doktořiny sice tolik nebylo, ale éterové pasáže byly zábavné. Zkrátka výtečné počtení!

Soofi
25.11.2016

O něco méně čtivější než Město rozkvětu, přesto stále poutavá exkurze do dob minulých. Ani se nechce věřit, že to ještě není ani dvě stě let, co ženy byly spíše majetkem, operace řezničinou a umývání rukou podezřelou zvyklostí.

Dimas
04.01.2016

Krásná kniha s barvitými životními osudy. Líbila se mi z prvních tří zatím nejvíc. Napínavý konec jsem četla jedním dechem.

Zdenekvdf
21.10.2015

Na mém pomyslném žebříčku ze série o New Yorku pro mě zatím zůstává na nejvyšší příčce Město snů. U tohoto prvního díla od B.S. jsem ještě "příliš nevěděl do čeho jdu". A byl jsem mile překvapen skvělou úrovní románu a to jak po stránce literární, poutavě čtivé tak i co se týče historie. To ovšem neznamená, že Město naděje je horší kniha. Vůbec ne. Už jsem "věděl do čeho jdu" a tedy jsem bral knihu do ruky s jistým očekáváním. Román mě nezklamal, opět skvělý příběh na pozadí rozvíjejícího se New Yorku. Kdo máte rád historii, která není podána jen v suchých faktech, klidně se do této románové série pusťte.

Egypťan Sinuhet
Egypťan Sinuhet