Město rozkvětu

Nejnovější dílo oblíbené americké autorky volně navazuje na sérii i u nás vyhledávaných historických románů, mapujících zrod a rozvoj Spojených států, zejména však jejich nejvýznamnějšího města - New Yorku. Po Městě snů, Městě slávy a Městě naděje nás autorka přenáší do doby, kdy se ostrov Manhattan na samém konci občanské války mění v pulzující centrum bohatství a blahobytu. Hlavní hrdina příběhu, Joshua Turner, nejmladší potomek rodu Turnerů, se z války vrací sice bez jedné nohy, zato však s hlavou plnou převratných plánů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126791/mesto-rozkvetu-JTD-126791.jpg 4.342

Města 4.

Vydáno, BB art

City of Promise, 2010

Kniha Město rozkvětu

broskev28

Teprve tady na databázi jsem zjistila, že čtu už 4.díl série, ale vůbec mi to nevadilo. Navíc předešlé díly jsou k dispozici v naší okresní knihovně, takže doufám, že si brzy doplním mezery.
Kniha mi připomněla nedávno přečtený Mrakodrap, jehož podstatná část se také odehrávala v New Yorku - sice zhruba o 50 let později, ale podnikatelská džungle se řídila týmiž pravidly, možná dokonce ještě tvrdšími a bezskrupulóznějšími (včetně zárodků mafiánských struktur).
Každopádně příběh rozvíjející se kolem ústřední dvojice je zajímavý a čtivý, tetička Eileen žena znalá světa, Joshovi zaměstnanci postižení achondroplazií (a obecně návštěvníci Jeskyně Maminy Jackie) velmi netypičtí, ale spolehliví, zkrátka "čte se to samo". Zahrada Mollie musela být opravdu překrásná!
Tiskové chyby jsou zde vzácným zbožím (velká pochvala), překlad mi připadal velmi povedený do chvíle, kdy jsem narazila na slovo potencionální; potom už jsem byla trochu opatrnější.
Ale to je opravdu jen drobnost - New York kypící podnikatelským ruchem, zaváděním vědeckých objevů do praxe (telefon, žárovka) a především živoucími lidmi pocházejícími snad ze všech koutů světa vás určitě zaujme.

AlenaF
06.01.2020

Bezvadné čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

evickakyticka
22.03.2019

Docela mě zklamalo, že naše knihovna v Km neměla tento poslední díl. Nakonec jsem ale knihu sehnala a jsem ráda, že mám Mosty přečtené všechny. Autorka píše čtivě a mám ráda takové knihy, ve kterých se i něco dozvím - jak se co dřív dělalo, vyvíjelo... Ale ke knize a jejímu ději: postavy sympatické, děj krásně plynul, místy dobrodružné a opět se dozvídáme něco o historii New Yorku. Prostě super:)

Vojslava
18.08.2018

Poslední díl už sice není lékařský - což je trochu škoda, protože exkurz do dějin hutnictví nebyl zase až tak zajímavý - ale knížka spád nepostrádá, ačkoli je příběh lineárnější, než jsem byla u autorky zvyklá. Je to ale dobrá a kvalitně zpracovaná kniha, která si ocenění zaslouží.

Heyhey
12.03.2018

Ze začátku se mi kniha líbila: trocha romantiky, zajímavosti z budování New Yorku. Pak přišlo "napětí" - množství lidí a informací a navzájem se překrývající spiknutí... Nedočetla jsem. (A to se mi stává opravdu výjimečně).

Freedomova
03.04.2017

Výborná kniha - čte se jedním dechem, je napínavá, všechny události jsou popsány velice zajímavě a barvitě a přesto plní svůj cíl v první řadě seznámit čtenáře s historickými událostmi. Líbila se mi víc než Město Slávy od této autorky.

Soofi
25.11.2016

Ani nevím, proč jsem od tohoto románu čekala sice historicky propracovanou, ale přesto korektní unylost. Vítězství formy nad obsahem se naštěstí nekonalo. Kniha je velmi čtivá, plná barvitých postav a událostí na pozadí bouřlivého rozvoje New Yorku předminulého století. Až, na můj vkus poněkud cukrkandlový závěr, velmi kvalitní čtenářský zážitek.

Dimas
14.01.2016

Další lahůdka plná sympatických hrdinů s barvitými osudy. Nechce se mi věřit, že je to završení série...