Psycho: Sanatorium

Román Psycho Roberta Blocha byl poprvé vydán v roce 1959 a okamžitě se stal hitem, což jen o rok později vedlo k natočení filmu, který přinesl děsivý příběh Normana Batese do povědomí veřejnosti, který ještě umocnila TV série Motel. Trvalo dalších 23 let, než Bloch napsal další román Psycho. V tomto pokračování Norman uprchne ze sanatoria pro duševně choré a v Hollywoodu rozjede smrtící mejdan.. Ale co se v onom sanatoriu přihodilo během těch dvou desetiletí? To ještě nikdo nezažil... Píše se rok 1960 a Norman Bates je ve státní nemocnici pro duševně nemocné zločince v péči doktora Felixe Reeda, který se ho snaží dostat z jeho katatonických stavů. Ale Norman a Dr. Reed jsou neustále obtěžováni ostatními pacienty i zaměstnanci, kteří si myslí, že toto sanatorium je daleko spíše vězení než místo určené k uzdravování nemocných, Přispívá k tomu i samotná budova, kdysi soukromá léčebna, o které se tvrdí, že je strašidelná. Na scéně se objevuje Normanovo dvojče Robert Newman, jehož mozek byl ihned po narození jeho ošetřujícím lékařem prohlášen za poškozený. Jak Robert a Norman vyrůstali, Norman zjišťuje, že temno Robertovo je ještě hlubší než to, které na Normana číhá venku ve městě. Vraždy na sebe nenechají dlouho čekat a šokující řetěz událostí nás vtáhne ještě hlouběji do vyšinutého šílenství uvnitř Psycho-Sanatoria......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284548/psycho-sanatorium-DtG-284548.jpg 3.991

Psycho

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Omega

Psycho: Sanitarium, 2016

Kniha Psycho: Sanatorium

Market333

Kniha má z počátku dost pomalé a nevýrazné tempo, ale postupně nabírá na obrátkách a díky konci dávám pět hvězd, ten byl tak nečekaný, parádní kniha

Jandýs
30.09.2020

Příběh mě začal bavit až dýl, asi až se objevil Robert.. Čekala jsem větší napětí.

Andynka
31.08.2020

Kdyby takhle byly napsány i předchozí knihy, hned by se to četlo lépe.
Tenhle autor mi prostě sedl a uměl se s tím tématem lépe poprat.
Kniha mě docela i bavila. Opravdu to překvapilo i mě. :D
I když je to teda stále slabota, už to bylo lépe propracované. A docela i dobrý děj.
Příjemné zakončení celé protrpené série.

bl4in
28.02.2020

Knihu jsem začal číst s nízkým očekáváním, protože po přečtení třech původních knih od pana Blocha, jsem si myslel, že je Normanův příběh vyčerpaný. Autor to přesto nějak dokázal a já se skvěle bavil.

Veronika2692
19.02.2020

Překvapivý konec a opravdu hodně dobrý, knížka se četla celkem dobře, ale očekávala jsem větší bububu

Petraxxx
24.01.2020

Dlouho jsem se nemohla začíst, ale závěr zajímavý.

MoncaS
08.08.2019

Skvělá kniha. Přečteno doslova jedním dechem. Nejvíce se mi líbí, že autor psal tak, aby kniha mohla skončit více způsoby a vy tak až na úplném konci zjistíte, jak to celé bylo.

Doly10
06.07.2019

Kniha je čtivá, zpočátku se děj trochu vleče, ale později se čtenář od knihy nemůže odtrhnout. Vyvrcholení a závěr knihy je překvapující a velmi pěkné zpracovaný. Rozhodně doporučuji.