Čuníkův supertajný deník

Čuníkův supertajný deník https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274249/cunikuv-supertajny-denik-R6M-274249.jpg 4 31 10

Čuníkův deník série

1. díl >

Čuník je štěstím bez sebe. Má svého vlastního nejlepšího kamaráda Kačera a je si docela jistý, že ho má farmář ze všech zvířat nejraději. Proč by ho jinak neustále krmil tak dobroučkými pomyjemi a pořád ho poplácával po hřbetě tím speciálním způsobem, kterým nepoplácává nikoho jiného? Jediným Čuníkovým problémem jsou Zlá kuřata. Nejen proto, že mu kradou žrádlo, ale i kvůli tomu, že staví vesmírnou raketu z traktoru a chtějí v ní Čuníka poslat na Pluto. Tam tedy nepoletí ani náhodou! Starosti mu ovšem přibydou, když mu Kačer oznámí, proč ho farmář ve skutečnosti tak vykrmuje. Aproč mu říká Pečínka. Že by nakonec vesmírná mise Zlých kuřat byla Čuníkovou jedinou volbu?... celý text

Žánr:
Humor , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

The Unbelievable Top Secret Diary of Pig , 2013


více info...

Přidat komentář

E_Lan
21.08.2022 3 z 5

Dávám takto pozitivní hodnocení především kvůli dětem. Pohádka nám vystačila na klidnou cestu do Varů a zpět. Kdybych měl hodnotit celkově tuto dětskou knihu, její humor a celkovou zábavnost, asi bych byl o něco přísnější. Ale jde to a děti se baví.

marketa3815
20.06.2022 4 z 5

Děti budou z čuníka nadšené, a pokud je dospělý dostatečně otevřený dětskému humoru, pak si taky pár úsměvných situací vychutná. Tento díl je nejlepší.


Atlantis
08.06.2021 4 z 5

Z Čuníka mám takové rozporuplné pocity. Jako dospělák jsem se docela bavil. Bylo to naprosto střelné, spousta ulítlých nápadů a čuník samotný je zábavný. Ale určitě bych tuhle knihu nedoporučil dětem, které se čtením začínají. Nespisovná řeč, střídání stylů textu a formátů písma (podobně vidí text děti s dys poruchami), o prdech a bobcích nemluvě, ty bych klidně nechal. Ale zase pro starší, kteří se dostanou přes tyto překážky, knihy není.
A tak nakonec hlasuji za sebe, jako za člověka přes třicet.

Netopyr07
07.08.2018 5 z 5

Cha... dobrá oddechovka nejen pro děti. Kačera bych chtěla za kámoše taky. Zlá kuřata mi asociují moji občasnou brigádku :-)))

niki-chan
26.12.2017 5 z 5

Čuník je nejlepší se všemi historkami :D

Márinka
19.06.2017 2 z 5

Druhý díl, který jsem četla jako první, byl zábavný, kreativní, veselý a poučný. Prostě takový, jaký pohádka má být. Tajný deník má pouze skvělé ilustrace a pár vtipných situací. Nic víc.

Saša2009
01.04.2017 5 z 5

Je to čuník který zažil spoustu dobrodružství například letěl na Pluto. Kniha se mi líbila.

DaPo
25.01.2017 5 z 5

Výborné provedení po obsahové i grafické stránce. Já vč. syna jsme byli nadšení... rozhodně stojí za přečtení !

Jana_Z
09.05.2016 3 z 5

Grafická podoba je úžasná, Asenath jí výstižně popsala v předchozím komentáři. Věřím, že dětem se bude zdát vtipnější než mně, ale i mou maličkost příhody Čuníka a Kačera pobavily. Nejvíc tedy ta navigace ;-)

Asenath
04.04.2016 4 z 5

Bezelstný čuník má potenciál získat si i skeptické dospělé. Zpočátku žije konzumním stylem života, zajímá ho jen stálý přísun pomyjí a obdiv Sedláka (v prasečích očích to je jeho jméno, proto velké písmeno, to samé platí pro ostatní postavy). Na statku zuří emoce jako v reality show - Zlá kuřata terorizují mírumilovnější zvířata, čuník jim na oplatu každé ráno chodí “zasmradit kurník” pořádným pšoukem a uklidňuje se přátelstvím s Kačerem. Jednoho dne se ale Čuníkovi zbortí svět - zjistí skutečný smysl svého života na statku, a totiž že se ho Sedlák chystá zabít a sníst (jelikož existují další díly, snad není spoilerem, že děti k emocionální úhoně nakonec nepřijdou). Zlomí mu to srdce, a když se trochu oklepe - začne hledat řešení. Zlá kuřata ve stodole zatím tajně sestrojila Traketu ze starého traktoru a potřebují dobrovolníka pro její vyzkoušení. Zoufalý Čuník se sníží ke spolupráci se zákeřnými opeřenci a nechá se vystřelit na Pluto, ale GPS je věc záludná a trochu ho vypeče…

Čtyřnohý hrdina si na nic nehraje, nesnaží se poučovat ani být vtipný (a občas píše jako prase). Odhaluje svoje city, obavy a strach, i když jinak radši chodí brečet za stodolu. Hodně přemýšlí o hovínkách a prdění, ale praseti se to dá odpustit. Oba zmíněné motivy mají v prostředí statku svoje opodstatnění, nakonec i v raketě, která přece jen potřebuje nějaký pohon… Deník ale není jen o těchto dvou věcech, svoji roli má i přátelství a zájem o druhého. Nepříjemnosti v životě se dají překonat s pomocí kamaráda, což myslím není špatné poselství. Příběh je jednodušší, hodící se pro mladší děti, dle mého odhadu pro první stupeň a předškoláky. Hned po otevření knížky a prolistování zaujme grafika, která pomáhá udržet pozornost dítětě, kterému předčítáte a kouká vám do knížky, nebo začínajícího samostatného čtenáře (nebo snad vlažného čtenáře, kterému se do knížek zatím moc nechtělo). Jméno každé postavy má svůj font, kterým vystupuje z textu, např. slovo kráva je vždy složeno z vystříhaných písmen, Zlá kuřata pak naznačují horor už písmem apod. Stránka je často rozčísnuta velkým citoslovcem, k tomu samozřejmě obrázky.

Nabízí se srovnání se slavnou Šarlotinou pavučinkou, která mně osobně ale přišla nezáživná a nevhodně depresivní. Pokud jste vegetariání, pak není nad čím váhat, a pokud ne, pak aspoň odvrátíte nebezpečí, že vaše dítě bude nevědomý balík, který netuší, kde se berou řízky. Tohle téma v knize zaujalo mě, děti ho tak silně vnímat nemusejí, spíš se budou chechtat Zlým kuřatům a raketě. V Deníku vidím veskrze nekonfliktní a přístupnou dětskou knihu. A nijak nezapírám, že jsem se u ní pobavila.

Autorovy další knížky

Emer Stamp
britská
2016  77%Čuníkův supertajný deník
2017  85%Čuníkovo úžasné dobrodružství
2017  83%Čuníkův neobyčejný deník

Kniha Čuníkův supertajný deník je v

Přečtených36x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených4x
Knihotéce5x
Chystám se číst6x
Chci si koupit1x