Svátek hojnosti

Vlády nad Římem se ujal paranoidní císař Domicián a věčné město zachvátila epidemie podivných úmrtí. A blíží se oslavy bohyně Cerery, které pro nepředvídatelného, vypočítavého a chytrého vraha představují přímo roh hojnosti. Vraždám se snaží přijít na kloub Flavia Albia, soukromá informátorka, která to v Římě rozhodně nemá lehké: jedni se ji snaží zmást, další svést, jiní využít pro své zájmy. Neúnavná Albia se stává nepohodlnou a ocitá se ve smrtelném nebezpečí. Nastraží úchylnému vrahovi past, v níž může uvíznout kdokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297666/big_svatek-hojnosti-Mgr-297666.jpg 3.628

Flavia Albia 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , BB art

The Ides of April, 2013

Kniha Svátek hojnosti

Ramiel
26.01.2021

Mé hodnocení je značně ovlivněno příběhy Falcona, které byly napsány poutavě a vtipně. Bohužel toto volné pokračování s Albií je pouze suchopárným popisem činností bez špetky vtipu a vypravěčského nadání. Ani se mi nechce věřit, že je psala stejná autorka.

ivana1924
30.04.2020

Moje první kniha autorky, ale....nezáživný, zdlouhavý, musela jsem se nutit číst, nudila mě. Asi další ani zkoušet nebudu.

tygřík2
04.01.2020

Seznamovací večírek s Flavií Albiou. (Na rozjezd budiž, ale v příštích pokračováních bych ráda neodhalila pachatele na několika prvních stránkách :-)). ) Je dobrou dcerou i pokračovatelkou Falcona a Heleny, má ráda lišky a možná se na ní z dáli usmívá láska. Fandím.

lampernaqui
01.02.2019

Mám za sebou Falconovskou sérii, takže jsem byl zvědav, jak se autorka zhostila pokračování detektivek s hlavní hrdinkou - Falconovou adoptovanou dcerou. Úvodní díl byl měl nalákat - a to se zde rozhodně nestalo. Nejenom, že čtenář uhádne vraha v první pětině knihy, ale celkově je to strašně zdlouhavé. Zvláště závěr se táhne až moc (a to jsem si kdysi stěžoval, že závěry u Falca končí strašně rychle). Bohužel hodně slabé tři a jen za to, že jsem fanoušek římského informátora.

barynka15
19.11.2018

Nejlepší závěr knihy, co jsem kdy četla. Napětí téměř až do poslední strany. Výborná autorka. Člověk má pocit, že postavy jsou jeho známí a že žije skutečně ve starověkém Římě. To se mi moc často nestává.

Pet007
31.10.2017

Dobrá kniha. Začátek se trochu táhl. Chyběl mi můj informátor, ale pak jsem si zvykla. Informátorka je taky skvělá. Autorka je žena, hrdinka je žena a čtenářka je taky žena, ideální.

Marika Vanova
09.10.2017

První kniha o informátorce Flavii Albii se mi líbil, i když začátek byl trochu nepřehledný, ale pak se to rozjelo a četlo samo. Stejně jako v příbězích jejího otce se mi zamlouvají dialogy v současném tónu.

niki-chan
10.05.2017

Dobře se četla, příběh byl zajímavý. Hezký popis Říma, jenom chování hlavní hrdinky mi občas přišlo trochu mimo.