Lindsey Davis

anglická, 1949 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (13)

Přidat komentář
Tyet
16.06.2017

Autorka je Britka s oxfordským vzděláním a je to sakra znát. Výtečný vypravěčský talent, suchý britský humor a spousta zajímavých informací o době, kdy Řím byl skutečná velmoc. Navíc váš mozek nebude zahálet, autorka předpokládá, že v hlavě něco máte a nepíše polopatě, což mi je rozhodně sympatičtější než když autor předpokládá, že jste blb. Některé příběhy z řady jsou dobré, jiné slabší a některé brilantní. Rozhodně patří k mým oblíbeným.

babicka_amalka
28.01.2017

kromě brilantních a vtipných příběhů, kombinace detektivek a historie, mě fascinuje její popis jednotlivých provincií; už to, že se cestuje a neodehrává se všechno jen v jednom prostředí, je úžasné - člověk se pobaví a ještě se dozví spoustu věcí, uvědomí si historické souvislosti, které ho třeba do té doby nenapadlo hledat;

Noita
03.01.2017

Knihy by zasloužily lepšího překladatele. Ten nešťastný Vltav (Tibera).
Překladatelka Jindrová-Špilarová má podivnou mánii ignorovat češtinu. Kdyby psala o Mnichovu, tak bychom se teprve podivili. Zatímco česky je to TEN Mnichov, tak německy je to TO Mnichov a třeba velšsky je to TA Mnichov (italsky je to Monaco a to už by byl ořech přímo kokosový).
TA Tibera prosím, je to ta Tibera, bez té Tibery.
Překlepy, tiskové chyby a kostrbaté formulace - to všechno ještě nějak vydýchám, ale toho Tibera opravdu NE!

Marika Vanova
06.05.2015

Marcus Didius Falco už je pro mě pojem a dávkuji si ho v pravidelných intervalech.

lenkaknel
05.11.2014

barynka15: paní Davis na svých stránkách píše, že spolupracuje na filmové podobě svých knih a že to je běh na dlouhou trať =)

barynka15
15.10.2014

Autorka se mi trefila do mých oblíbených žánrů - detektivky a historické romány, její knihy sbírám, zatím nemám všechny, ale snad se povede...Hlavní postava je ironická až sarkastická, vtipné momenty, záludné případy a záludné postavy v okolí...Jen tak jsem uvažovala nad tím, jestli by se knihy nedaly i natočit, ovšem psaná podoba u mě bude vždy na prvním místě, protože mám obavu, že by to bylo natočeno třeba špatně...Vřele všem doporučuji, aby si přečetli :)

soukroma
27.07.2014

Falconovská série je vynikající, každá kniha jiná, ale čtenář se vrací k hrdinům jako ke starým známým, často k nim domů do Říma, nebo je může doprovázet na cestách do všech možných provincií. Knihy mají jedinečně vyvážený poctivý faktografický obsah a napínavý příběh, to vše doprovázeno spoustou humoru. Příběhy nikdy nejsou plytké ani jednoduché, spíše hodně zamotané a košaté, a postavy a jejich jednání jsou vždy uvěřitelné. Autorka navíc dokáže čtenáři přiblížit dobu před 2000 let jakoby to bylo dnes.

lenkaknel
09.05.2014

Právě mi přišla odpověď z BB artu - letos nebude nic, příští rok je s otazníkem. Platí to stále, i pro rok 2015. Možná, kdyby se na ně se stejným dotazem obrátilo víc lidí...

1