mystery103 mystery103 komentáře u knih

Tajemný dům mrtvých Tajemný dům mrtvých Roxann Hill

Divné, zbytečně popisné. Pro mě první a poslední přečtená kniha autorky.

02.03.2024 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Kniha, která chytne za srdce a dlouho po přečtení ho ještě bude držet. Alespoň to moje. Moje pocity se ztotožňují s escapelle.

10.01.2024 5 z 5

Ďáblův potok Ďáblův potok Todd Keisling

Obálka tajemná, anotace lákavá a zbytek souhlasím s Redra. Začátek fajn, pak to sklouzne do fantasmagorie přitažené těžko říci, za co. Říkám si, na co asi autor myslel, když to psal...

02.01.2024 3 z 5

Železná ruka Železná ruka Lindsey Davis

Paní spisovatelka je tak ukecaná, že se naprosto ztrácí pointa "detektivky" a železná ruka je jen párkrát zmíněna. Tak nevím... Historický román, historicko-humoristický, nebo prostě román. Divné. V každém případě má spisovatelka skvělé znalosti.

14.12.2023 3 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Kniha o devastaci lesů a lidí. Nevím, co si o příběhu myslet. Obdiv překladatelce, musela se potýkat s pro mě vzdálenými odbornými výrazy. Ale styl, kdy v jednom odstavci je popis v třetí osobě, který najednou přejde do osoby první, mi nesedí. A neseděla mi vlastně celá kniha. Je to román pro ženy s cukrkandlovým koncem.

29.11.2023 3 z 5

Schody do temnoty Schody do temnoty Jennifer Fawcett

Souhlasím, že kniha byla do zhruba poloviny fajn. Pak se do děje zamíchaly další časové roviny, což bylo docela zmatečné. Druhá polovina byla zdlouhavá a dějově prázdná. Až na konec, kdy se vše osvětlilo. V knize jsou tiskové knihy a ani to knize neprospívá. A na spojení "být v pohodě" budu mít po nějakou dobu alergii.

28.10.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Pohádkové čtení! 10*

07.10.2023 5 z 5

Obchodník s kostmi Obchodník s kostmi Sylvian Hamilton

Sice jsem se občas ztrácela v postavách i v ději, ale příběh jako celek mě bavil.

27.09.2023 4 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Nejdřív jsem si myslela, že už jsem knihu četla. Potom, že jsem asi blázen a až pak mi došlo, že je to "pokračování" knihy Temné vábení:) Super čtení! Těžko se mi kniha odkládala, když už jsem neviděla. Jen to překladatelčino "bysme" a ignorování pravidel dělení slov na konci řádku mi vadilo. Ale za to autorka nemůže.

14.09.2023 5 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

To bylo hrozně milé čtení. Těším se na další.

06.09.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Konec byl plný opakujících se myšlenek. Prostředek stál za to. Oceňuji námět a autorkou dohledané informace o lidech ze spodní paluby a Carpathie. O lidech z první třídy Titanicu toho bylo napsáno celkem dost.

03.09.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Moc fajn čtení.

27.08.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Vůbec nevím, jak knihu popsat. Byla hrozně vleklá, a když jsem přeskočila stránku, o nic jsem nepřišla. Tímto způsobem jsem se knihou prokousala. Přitom námět byl bezvadný. Taková duchařina naruby. Pro zfilmování asi bezvadné, ale kniha zbytečně popisná a nudná.

24.08.2023 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Výborné čtení!

19.08.2023 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Mně se to líbilo. Sice bych pár věcí vynechala (detailní popisy mrtvých těl) a obešla bych se i bez informace, na rohu kterých ulic stál stánek s jídlem. Ale chápu, že když už si autor něco nastudoval, cítí potřebu dát to vědět všem. Přečtu si další autorovy knihy.

13.08.2023 5 z 5

Brána věčnosti Brána věčnosti Richard Dübell

Nebýt rozvleklých a zbytečně detailních popisů soubojů, detailů stavby kláštera a hlavně chyb a výpadků slov ve větách, bylo by to za 5. Některé věty opravdu nedávaly smysl.

06.08.2023 4 z 5

Volání mrtvých Volání mrtvých Rebecca Netley

Dvě a půl hvězdy za nápad. Styl psaní mi připadl hrozně naivní. Slovem "když" začínala věta i třikrát na stránce, přirovnání našroubované a občas nehodící se k situaci. No, nevím...
(Mimochodem, gramatická chyba na čtvrtém řádku první strany je taky pecka.)

09.07.2023 3 z 5

Stíny světa Stíny světa Andreas Izquierdo

Přiznám, že jsem se téměř polovinu knihy musela nutit do čtení. Vydržela jsem a udělala dobře. Je to krásná kniha, příběh ve své podstatě hrozný. Co dokáží politici a vladaři udělat s "malými" lidmi, kteří nechtějí nic jiného, než v klidu žít. Doporučuji prokousat se začátkem, pak čtení půjde samo.

05.07.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Nepřipadá mi, že jsem četla horor. Možná, kdybych to viděla jako film, dívala bych se mezi prsty a se zacpanýma ušima. Ale kniha je moc hezká (nad nelogičnostmi jsem se pozastavovat nechtěla a nechala se nést autorovou fantazií), odpočinková. Kresby krásné a některé fakt strašidelné. U mě je to za pět.

24.06.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opravdu krásné a strašné. Jana.Kuc, taky jsem na poslední stránky neviděla. A ano, spousta lidí děsí i mě.

15.06.2023 5 z 5