mystery103 mystery103 komentáře u knih

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Autorka má velký přehled o historii, skvělou fantazii a zároveň umí dobře psát. Tahle kniha má zajímavý příběh. Pro mě byla potíž v tom, že byla rozvleklá a překombinovaná. Zatímco do zhruba poloviny jsem knihu s nechutí odkládala, po asi půlce jsem se nutila do čtení. Od autorky si dám zase několik měsíců oddech a zkusím další. Všechny její romány jsou si hódně podobné a jejich hrdinky ze současnosti (omlouvám se) blbé a nechovají se logicky.

04.06.2023 3 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Bezvadné!

27.05.2023 5 z 5

Normanské královny Anglie (1066-1167) Normanské královny Anglie (1066-1167) Alison Weir

Hodnotit nebudu. Odložila jsem a jsem naštvaná. Na knihu jsem se těšila. Literatury faktu mám plnou knihovnu, ale toto není "náročné" čtení, ale hrozné. Sešroubovaná souvětí, jejichž smysl se ztrácí za množstvím čárek a pomlček, pochopitelná po x-tém přečtení, odvádějí pozornost od důležitých informací. Možná se ke knize ještě vrátím, protože téma mě zajímá. Autorka zaslouží plný počet hvězdiček. Překlad...?

20.05.2023

Výborné čtení, strašné téma. Budu to vstřebávat ještě dlouho.

19.05.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Je to nádherná kniha, pokud se to o tomto tématu dá říci a určitě stojí za přečtení.

13.05.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Autorce musím přiznat smysl pro popis prostředí. Ten je opravdu dobrý. Jen mi nějak nesedí k detektivce. Do čtení jsem se celkem nutila, nic moc se tam nedělo. Napětí kniha postrádala, rozuzlení se odehrálo dost rychle. Zkrátka mě to nebavilo.

28.04.2023 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Kniha nemá chybu. O tom nemá smysl psát, to se musí přečíst.

15.04.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Na knihu jsem se hodně těšila, ale jsem v rozpacích. Ze začátku to vypadalo na populárně naučnou knihu sestávající z více oborů a na pozadí odvíjející se děj. Starověký Egypt miluji a autorce závidím přátelství s Colleen Darnell, bez vědomí o existenci Schrödingerovy kočky jsem žila úplně stejně jako poté, co jsem o ní kdysi četla, ale tentokrát jsem byla naladěna na román. Skákání v ději mi dělalo docela potíže, často jsem se musela vracet. Paliativní péče ve mně vyvolala vzpomínky na nedávné rodinné události. A nemám ráda otevřené konce.
Ale tak jako Jenny46, se kterou se ztotožňuji, se ke knize někdy vrátím.

14.03.2023 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Záleží na tom, co kdo od knihy očekává. Čekala jsem zajímavý příběh a odpočinkové čtení. Toho se mi dostalo a tudíž jsem spokojená.

05.03.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Vědět, že kniha bude o oživlých mrtvolách a obludě, nepustila bych se do ní. Zasazení do historie se mi líbilo. Příběh novomanželů připomíná Jane Eyrovou, kdy on ji miluje a pak zase nemiluje... Celá kniha mi připadne hrozně naivní a psaná nezkušeným autorem. Opakující se pasáže, situace, nelogičnosti. Kdyby kniha vyšla ve dvou svazcích, ten druhý bych nekoupila.

01.03.2023 2 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Moc hezké. Pohádka pro dospělé i dospívající. Vychutnala jsem si to.

23.02.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

V první řadě před p. Karikou smekám. Četla jsem Trhlinu, ale toto je něco naprosto jiného.
Je nepochopitelné, co dokáže člověk člověku udělat. Ne Žid, mafián, nebo nacista, ale člověk. Jeden vraždí pro peníze, druhý kvůli přesvědčení, které mu někdo implantoval do hlavy. K čemu je vysoké IQ, když chybí rozum, cit a lidskost. Po téhle knize se asi dám do čtení Kašpárkových veselých příhod.

16.02.2023 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Ztotožňuji se s martin8550 a doufám, že tento Leův příběh nebyl jediný. Skvělé čtení!

27.01.2023 5 z 5

10 minut 38 vteřin 10 minut 38 vteřin Elif Shafak

Krásně popsaný tragický příběh jednoho života. Příběh není k závidění, ale oddanost přátel Leily ano.

24.12.2022 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Mám smíšené pocity. Nepřipadlo mi to jako horor, či román pro ženy (jak na to kdo, proboha, přišel?), ale spíše pohádka pro zlobivé děti, aby byly hodné. Poslední dobou se mi nedaří trefit se mi do vkusu:).

07.12.2022 3 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Souhlasím s "Jana 283" a "Chesterton". Téma výborné, ale zpracování se mi nelíbilo. Měla jsem pocit, že čtu scénář. Nepřeskakovala jsem jen odstavce. Jsem v rozpacích...

25.11.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Kniha byla sice místy napínavá, ale... Proč si někdo bez auta koupí dům tak daleko od civilizace? Proč je v domě televize, není-li tam elektřina? Ano, jde to i s generátorem, ale ten v narychlo opuštěném domě nebyl. Ledaže by původní majitelé z 80. let minulého století (!) nechali na stole nedojedené jídlo, sebrali generátor a prchli. Jak chce být Mara nezávislá a soběstačná, když na to nemá? Asi nad knížkou moc přemýšlím. Je to prostě divné.

09.10.2022 2 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Moje první kniha tohoto autora. Děj mě "vcucnul" od prvních stran. Poutavě popsané, ačkoliv účel cesty do Kostnice jsem nepochopila. Konec, jak zmiňují příspěvky dříve napsané, je uspěchaný, to je fakt. A překladatelem tvrdošíjně používané "bysme" mi docela vadilo.

02.10.2022 4 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Knihu jsem dočetla a tím jsem se vrátila do uslzené a sychravé reality letošního září. Kniha má úžasnou atmosféru. Čekat akci v takovéto knize nelze. Je to pohlazení pro duši. Tak nějak tu vzájemnost místním lidem závidím. Krásná kniha.

20.09.2022 5 z 5

Křeslo pro kardinála Křeslo pro kardinála Elizabeth Eyre

Zvláštní. Chvíli sarkastická, chvíli surová. Souvětí tak dlouhá, že jsem se v nich ztrácela. Příběh zajímavý, ale styl mi moc nesedl.

04.09.2022 3 z 5