mystery103 mystery103 komentáře u knih

Prozření Prozření Jessica Shattuck

A zase mám o čem přemýšlet. Kniha je úžasná.

26.08.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Nádherná kniha s otřesným obsahem. Neposlechneš, zavřeme tě do ústavu. Obdobné téma jako Bál šílených žen. Dějová linka ze současnosti pro mne byla odlehčením, protože, přiznám se, občas jsem se bála číst o Claře dál. Ta beznaděj! A konec si zasloužily románové postavy i čtenáři.
Souhlasím i s Petrasuvika. Psychopatický a bezcharakterní personál potřeboval "léčbu" víc, než mnozí pacienti.

29.07.2022 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Další autorčina úžasná kniha. Hlavní postavu vlastně nikdo nenutil přidat se k sektě, ale přesto to udělala. A teď budu přemýšlet nad tím, jestli by něco takového mohlo potkat i mě. Nedovedu si to představit.

20.07.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Nedá se odložit. Paráda!

20.07.2022 5 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Nádherná kniha. A další z těch, u kterých lituji, že skončily.

15.07.2022 5 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Ingrid J. Parker

Kniha je zajímavá (až na pár nelogičností). S van Guligem má společnou grafiku obálky, kresbu místa děje a seznam osob. A abych nezapomněla - zmínku v doslovu o inspiraci jedním ze soudních případů van Guligem přeložených. S komentářem Soukromy mám společnou alergii na róby :)

27.06.2022 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha, jak je podle recenzí vidět, na každého působí jinak a také máme různá očekávání. Není to literatura faktu, ani populárně naučná, takže já jsem od ní očekávala pobavení a to se mi dostalo vrchovatou měrou. Neřekla bych, že je to horor, nebo thriller (to nešťastné škatulování!). Je spíše mysteriózní. Nicméně mně se moc líbila. Z mého pohledu byla lepší než Zimní lidé. Paráda!

04.06.2022 5 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Bezva detektivka. Doporučuji!

12.05.2022 5 z 5

Pokřtěni křížem Pokřtěni křížem Eduard Kočergin

Obálka je opravdu odrazující, ale kniha rozhodně stojí za přečtení. Je až neuvěřitelné, co to dítě dokázalo.

09.05.2022 5 z 5

Mých prvních 54 000 let Mých prvních 54 000 let Karin Bojs

Kniha je skvělá a smekám klobouk před autorkou. Stejně jako před svým prastrýcem, který ve 30. letech pracoval na rodokmenu rodiny mých praprarodičů. Oba museli hodně studovat a ještě víc cestovat. Autorka měla navíc k dispozici DNA, o kterém před devadesáti lety nikdo neměl potuchy. Pra...matku s autorkou společnou sice nemám (ona je potomkem Uršuly, já Heleny), přesto pout´ napříč kontinenty je součástí minulosti každého z nás. Kniha pro mne byla zážitkem i inspirací.

29.04.2022 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jedna z knih, u kterých jsem litovala, že končí. Je úžasná.

21.04.2022 5 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Nesmírně zajímavá a napínavá kniha. Naši předci to neměli jednoduché.

09.04.2022 5 z 5

Tutanchamon Tutanchamon Valery Esperian

Od těchto autorů jsem četla román Cheops, který se jen těžko odkládal. V románu Tutanchamon se na prvních 160 stranách téměř nic neděje. Teprve pak to začíná být docela zajímavé. A jen na okraj - stejně jako Tutanchamon i Anchesenamon měla ve svém původním jménu Atona - Anchesenpaaton. To nám autoři zatajili :)

26.03.2022 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

To se nedalo odložit. Jen celkem nechápu Christopherovu slepotu. Doporučuji.

11.03.2022 5 z 5

Listy do neba Listy do neba Lisa Wingate

Naprosto úžasná kniha.

12.01.2022 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Autorka nezklamala. Krásná kniha.

01.12.2021 5 z 5