Ostrov vyhnanců

Román z řady Tajuplné příběhy ze starobylého Japonska. Autorka pokračuje v tradici Příběhů soudce Ti od Roberta van Gulika a zavádí čtenáře do Japonska 11. století, kde bystrý detektiv Akitada řeší případy plné záhadných vražd, vydírání a korupce na nejvyšších místech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/8745/ostrov-vyhnancu-8745.jpg 4.518

Tajuplné příběhy ze starého Japonska 4.

Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno, Perseus

Island of exiles, 2005

Kniha Ostrov vyhnanců

Ulala
12.10.2019

Zatím nemohu říct, že je to van Gulik v sukních, ale kniha Ingrid. J. Parkrové se mi líbila. Určitě si přečtu další příběhy.

Carmen13
10.06.2019

Chronologicky čtvrtý příběh Sugawary Akitady se odehrává na ostrově Sano, který slouží jako trestanecká kolonie a zároveň zdroj stříbra císaře, neboť na ostrově se nachází i stříbrné doly, ve kterých je většina vězňů nucena pracovat za nelidských podmínek.
Akitada přijíždí na ostrov v přestrojení, aby vyřešil vraždu druhého prince, který i v exilu spřádá plány na uchopení trůnu. Akidadovo inkognito dlouho nevydrží a sám se ocitá v dole, kde bojuje o holý život.
Nakonec však všechno dobře dopadne, tedy pro Akitadu a jeho větného přítele Toru, který ho přijde na Sado najít a zachránit. Společně vyřeší vraždu, zabrání spiknutí a zbaví svět sadistického poručíka Wady.

HCh
21.05.2017

Po dlouhé době jsem vytáhnul jednoho Sugawaru a začet se do této detektivky.

jaja1989
28.04.2015

nejlepsi dil ze serie Sugawara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

vitavita
06.03.2012

Parkerová je opravdu van Gulik v sukních - čte se jedním dechem.