Ostrov vyhnanců

Ostrov vyhnanců https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8745/ostrov-vyhnancu-8745.jpg 4 23 7

Případy Sugawary Akitady série

Román z řady Tajuplné příběhy ze starobylého Japonska. Autorka pokračuje v tradici Příběhů soudce Ti od Roberta van Gulika a zavádí čtenáře do Japonska 11. století, kde bystrý detektiv Akitada řeší případy plné záhadných vražd, vydírání a korupce na nejvyšších místech.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historie

Vydáno: , Perseus

Island of exiles , 2005

mystery103
27.06.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá (až na pár nelogičností). S van Guligem má společnou grafiku obálky, kresbu místa děje a seznam osob. A abych nezapomněla - zmínku v doslovu o inspiraci jedním ze soudních případů van Guligem přeložených. S komentářem Soukromy mám společnou alergii na róby :)

soukroma
10.08.2021 4 z 5

Mám tuhle sérii ráda, všechny dosud přečtené knihy se mi líbily. Je to skvělé odreagování: zcela jiná doba, hluboký středověk, dočista jiná země a kultura, ale i jiné zločiny, zejména jejich motivy. Zde hodně politiky a rodinných i jiných ne zcela zřejmých vazeb, ale také doly na vzácnou rudu a zlodějiny na ostrově se specifickým určením. A putování v těchto končinách inkognito pro Akitada, "lepšího člověka", navíc s pověřením, bylo téměř smrtící.
Jen překlad je občas poněkud kostrbatý a nepřispívá k hladkému čtení (navíc s tou dávkou cizokrajných jmen). Zejména jsem se opět stala alergická na věčné "róby", jakoby se nedala použít roucha, oděvy, oblečení, šaty, ošacení, nebo aspoň specifický pojem z japonštiny (kimono to asi povětšinou nebude, ale určitě to má své přesné označení - pro muže).

Ulala
12.10.2019 4 z 5

Zatím nemohu říct, že je to van Gulik v sukních, ale kniha Ingrid. J. Parkrové se mi líbila. Určitě si přečtu další příběhy.

Carmen13
10.06.2019 5 z 5

Chronologicky čtvrtý příběh Sugawary Akitady se odehrává na ostrově Sano, který slouží jako trestanecká kolonie a zároveň zdroj stříbra císaře, neboť na ostrově se nachází i stříbrné doly, ve kterých je většina vězňů nucena pracovat za nelidských podmínek.
Akitada přijíždí na ostrov v přestrojení, aby vyřešil vraždu druhého prince, který i v exilu spřádá plány na uchopení trůnu. Akidadovo inkognito dlouho nevydrží a sám se ocitá v dole, kde bojuje o holý život.
Nakonec však všechno dobře dopadne, tedy pro Akitadu a jeho větného přítele Toru, který ho přijde na Sado najít a zachránit. Společně vyřeší vraždu, zabrání spiknutí a zbaví svět sadistického poručíka Wady.

HCh
21.05.2017 4 z 5

Po dlouhé době jsem vytáhnul jednoho Sugawaru a začet se do této detektivky.

jaja1989
28.04.2015 5 z 5

nejlepsi dil ze serie Sugawara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

vitavita
06.03.2012 5 z 5

Parkerová je opravdu van Gulik v sukních - čte se jedním dechem.