Ostrov vyhnanců přehled

Ostrov vyhnanců
https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8745/ostrov-vyhnancu-8745.jpg 4 23 23

Případy Sugawary Akitady série

< 4. díl >

Román z řady Tajuplné příběhy ze starobylého Japonska. Autorka pokračuje v tradici Příběhů soudce Ti od Roberta van Gulika a zavádí čtenáře do Japonska 11. století, kde bystrý detektiv Akitada řeší případy plné záhadných vražd, vydírání a korupce na nejvyšších místech.

Literatura světová Detektivky, krimi Historie
Vydáno: , Perseus
Originální název:

Island of exiles , 2005


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov vyhnanců. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

mystery103
27.06.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá (až na pár nelogičností). S van Guligem má společnou grafiku obálky, kresbu místa děje a seznam osob. A abych nezapomněla - zmínku v doslovu o inspiraci jedním ze soudních případů van Guligem přeložených. S komentářem Soukromy mám společnou alergii na róby :)

soukroma
10.08.2021 4 z 5

Mám tuhle sérii ráda, všechny dosud přečtené knihy se mi líbily. Je to skvělé odreagování: zcela jiná doba, hluboký středověk, dočista jiná země a kultura, ale i jiné zločiny, zejména jejich motivy. Zde hodně politiky a rodinných i jiných ne zcela zřejmých vazeb, ale také doly na vzácnou rudu a zlodějiny na ostrově se specifickým určením. A putování v těchto končinách inkognito pro Akitada, "lepšího člověka", navíc s pověřením, bylo téměř smrtící.
Jen překlad je občas poněkud kostrbatý a nepřispívá k hladkému čtení (navíc s tou dávkou cizokrajných jmen). Zejména jsem se opět stala alergická na věčné "róby", jakoby se nedala použít roucha, oděvy, oblečení, šaty, ošacení, nebo aspoň specifický pojem z japonštiny (kimono to asi povětšinou nebude, ale určitě to má své přesné označení - pro muže).


Ulala
12.10.2019 4 z 5

Zatím nemohu říct, že je to van Gulik v sukních, ale kniha Ingrid. J. Parkrové se mi líbila. Určitě si přečtu další příběhy.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ostrov vyhnanců v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených29x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x